Таг: солзавец

ДВАЈЦА ВЛЕГЛЕ ВО ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ВО СТРУГА, ПРСКАЛЕ СО СОЛЗАВЕЦ ВО СВЕДОК И ГИ ТЕПАЛЕ ПОЛИЦАЈЦИТЕ

ДВАЈЦА ВЛЕГЛЕ ВО ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ВО СТРУГА, ПРСКАЛЕ СО СОЛЗАВЕЦ ВО СВЕДОК И ГИ ТЕПАЛЕ ПОЛИЦАЈЦИТЕ

Двајца стружани среде полициска станица почнале да прскаат со солзавец, нападнале полицајци и се обиделе да им го земат оружјето. Како што велат од Об ...
ЕСКАЛИРА СИТУАЦИЈАТА НА СЕВЕРОТ НА КОСОВО, СРБИТЕ ГИ БЛОКИРААТ ОПШТИНСКИТЕ ЗГРАДИ И СЕ СУДРИЈА СО КФОР

ЕСКАЛИРА СИТУАЦИЈАТА НА СЕВЕРОТ НА КОСОВО, СРБИТЕ ГИ БЛОКИРААТ ОПШТИНСКИТЕ ЗГРАДИ И СЕ СУДРИЈА СО КФОР

Косовската полиција и припадниците на КФОР употребија солзавци и шок-бомби за да ги растераат Србите кои протестираат за да ги спречат новоизбраните а ...
ПОЛИЦИЈАТА СО СОЛЗАВЕЦ ГИ РАЗБИ ПРОТЕСТИТЕ ВО ПАРИЗ ПО ПОБЕДАТА НА МАКРОН

ПОЛИЦИЈАТА СО СОЛЗАВЕЦ ГИ РАЗБИ ПРОТЕСТИТЕ ВО ПАРИЗ ПО ПОБЕДАТА НА МАКРОН

Полицијата се судри со демонстранти и се обиде да ги растера со солзавец на протестите во центарот на Париз по победата на Емануел Макрон на претседат ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ И ПОЛИЦИЈАТА СЕ ГАЃАА СО КАМЕЊА И СОЛЗАВЦИ НА ВТОРАТА ВЕЧЕР ОД ПРОТЕСТИТЕ ВО БЕЛГРАД

ДЕМОНСТРАНТИТЕ И ПОЛИЦИЈАТА СЕ ГАЃАА СО КАМЕЊА И СОЛЗАВЦИ НА ВТОРАТА ВЕЧЕР ОД ПРОТЕСТИТЕ ВО БЕЛГРАД

Демонстрантите и полицијата се судрија на неколку локации во Белград на втората вечер од протестите, кои уследија откако претседателот Александар Вучи ...
ПОЛИЦИЈАТА СО СОЛЗАВЕЦ ГИ РАСТЕРА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРЕД СРПСКОТО СОБРАНИЕ, ПРОТЕСТОТ ПОРАДИ ВРАЌАЊЕТО НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ПРОДОЛЖИ НИЗ ЦЕНТАРОТ НА БЕЛГРАД

ПОЛИЦИЈАТА СО СОЛЗАВЕЦ ГИ РАСТЕРА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРЕД СРПСКОТО СОБРАНИЕ, ПРОТЕСТОТ ПОРАДИ ВРАЌАЊЕТО НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ПРОДОЛЖИ НИЗ ЦЕНТАРОТ НА БЕЛГРАД

Белградската полиција со солзавец и шок бомби ги растера демонстрантите од пред зградата на српскиот парламент. Вечерашниот протест во Белград почна н ...
ПОЛИЦИЈАТА НАЈДЕ СОЛЗАВЕЦ КАЈ РОДНИНА НА ОБВИНЕТ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ ПРЕД ДА СВЕДОЧИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

ПОЛИЦИЈАТА НАЈДЕ СОЛЗАВЕЦ КАЈ РОДНИНА НА ОБВИНЕТ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ ПРЕД ДА СВЕДОЧИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

Кај роднина на еден од 33-цата обвинети за организираниот напад во Собранието на 27 април лани, присутна на денешното судење во Основниот суд Скопје 1 ...
ПОЛИЦИЈАТА ПРИВЕДЕ 25 ЛИЦА И УПОТРЕБИ СОЛЗАВЕЦ ЗА ДА СПРЕЧИ УПАД ВО СОБРАНИЕТО, ВЕЛАТ ОД МВР

ПОЛИЦИЈАТА ПРИВЕДЕ 25 ЛИЦА И УПОТРЕБИ СОЛЗАВЕЦ ЗА ДА СПРЕЧИ УПАД ВО СОБРАНИЕТО, ВЕЛАТ ОД МВР

Полицијата употреби солзавец на протестите со цел да се спречи ескалирање на ситуацијата и насилен упад во Собранието, соопштија од Министерството за ...
ПОЛИЦИЈАТА СО СОЛЗАВЕЦ И ШОК БОМБИ ГИ РАСТЕРА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРЕД СОБРАНИЕТО

ПОЛИЦИЈАТА СО СОЛЗАВЕЦ И ШОК БОМБИ ГИ РАСТЕРА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРЕД СОБРАНИЕТО

Полицијата со солазавец и шок бомби ги растера демонстрантите кои протетсираа пред Собранието поради договорот со Грција за конечно решавање на спорот ...
СПРЕЈ ЗА САМООДБРАНА СО СОЛЗАВЕЦ ГО ЕВАКУИРАШЕ АЕРОДРОМОТ ВО ХАМБУРГ

СПРЕЈ ЗА САМООДБРАНА СО СОЛЗАВЕЦ ГО ЕВАКУИРАШЕ АЕРОДРОМОТ ВО ХАМБУРГ

Германските служби за итни ситуации привремено го евакуираа аеродромот во Хамбург денеска и им беше пружена помош на 70 луѓе откако во зградата беше п ...
ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И СОЛЗАВЕЦ ВО СУДИР СО БЕГАЛЦИТЕ НА ГРАНИЦАТА СО ГРЦИЈА

ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И СОЛЗАВЕЦ ВО СУДИР СО БЕГАЛЦИТЕ НА ГРАНИЦАТА СО ГРЦИЈА

Вкупно 15 полицајци се повредени, од кои четири посериозно, по судирот на полицијата со бегалците на македонско-грчката граница, соопшти МВР. Од та ...
10 / 10 НАПИСИ