Таг: сообраќајна полиција

ПОЛИЦИЈАТА ТОЛЕРИРА ПАРКИРАЊЕ НА ПЕШАЧКАТА УЛИЦА МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ

ПОЛИЦИЈАТА ТОЛЕРИРА ПАРКИРАЊЕ НА ПЕШАЧКАТА УЛИЦА МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ

Возила секој ден слободно се паркираат на улица Македонија и споредната Луј Пастер во строгиот центар на градот. Долж пешачката улица по цел ден слобо ...
АКО НЕ КАЗНУВА ПОЛИЦИЈАТА, НИЕ ЌЕ КАЗНУВАМЕ ЗА ПОГРЕШНО ПАРКИРАЊЕ, ШИЛЕГОВ СЕ ПРЕМИСЛИ ОКОЛУ НЕНАДЛЕЖНОСТА И ГИ АКТИВИРАШЕ КОМУНАЛНИТЕ ИНСПЕКТОРИ

АКО НЕ КАЗНУВА ПОЛИЦИЈАТА, НИЕ ЌЕ КАЗНУВАМЕ ЗА ПОГРЕШНО ПАРКИРАЊЕ, ШИЛЕГОВ СЕ ПРЕМИСЛИ ОКОЛУ НЕНАДЛЕЖНОСТА И ГИ АКТИВИРАШЕ КОМУНАЛНИТЕ ИНСПЕКТОРИ

Од Град Скопје вчера информираа дека инспекторите и комуналните редари ќе вршат засилени контроли и ќе ги казнуваат сите кои се паркирани во зелена ил ...
УЛИЦА МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ ПАК ЌЕ СТАНЕ ПЕШАЧКА ЗОНА КОГА ЌЕ СЕ ВОВЕДЕ КОМУНАЛНА ПОЛИЦИЈА

УЛИЦА МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ ПАК ЌЕ СТАНЕ ПЕШАЧКА ЗОНА КОГА ЌЕ СЕ ВОВЕДЕ КОМУНАЛНА ПОЛИЦИЈА

Никој од надлежните, сообраќајната полицијата, Општина Центар и Град Скопје немаат намера да го решат хаосот кој владее на централната пешачка улица в ...
80 КАЗНИ ДНЕВНО ПИШУВА МВР ЗА НЕПРОПИСНО ПАРКИРАЊЕ ВО СКОПЈЕ, НО КЕЈОТ, ПЛОШТАДИТЕ И ТРОТОАРИТЕ СЕ ПРЕТВОРЕНИ ВО ПАРКИНГ

80 КАЗНИ ДНЕВНО ПИШУВА МВР ЗА НЕПРОПИСНО ПАРКИРАЊЕ ВО СКОПЈЕ, НО КЕЈОТ, ПЛОШТАДИТЕ И ТРОТОАРИТЕ СЕ ПРЕТВОРЕНИ ВО ПАРКИНГ

По 80 казни дневно пишува сообраќајната полиција во Скопје за неправилно паркирирани возила. Според податоците од Министерството за внатрешни работи,  ...
НЕ СУМ НАДЛЕЖЕН ДА ГИ СПАСАМ ПАРКОТ И ПЛОШТАДОТ ОД ПАРКИРАНИ КОЛИ, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

НЕ СУМ НАДЛЕЖЕН ДА ГИ СПАСАМ ПАРКОТ И ПЛОШТАДОТ ОД ПАРКИРАНИ КОЛИ, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Низ цело Скопје, во паркови, на плоштадот Филип Втори, Кејот 13 Ноември и пред секое кафуле се паркирани коли, а градоначалникот Петре Шилегов вели де ...
И ПАТОТ КОН СОНЧЕВ ГРАД НА ВОДНО СТАНА ПАРКИНГ

И ПАТОТ КОН СОНЧЕВ ГРАД НА ВОДНО СТАНА ПАРКИНГ

Патот кој од Водно води кон Сончев град, секој викенд е претворен во паркинг. Откако Град Скопје воведе наплата од 100 денари на час на паркингот на С ...
250 ВОЗАЧИ КАЗНЕТИ СИНОЌА ОТИ БИЛЕ ПОД ДЕЈСТВО НА АЛКОХОЛ, СООПШТИЈА ОД МВР

250 ВОЗАЧИ КАЗНЕТИ СИНОЌА ОТИ БИЛЕ ПОД ДЕЈСТВО НА АЛКОХОЛ, СООПШТИЈА ОД МВР

Синоќа 248 граѓани во Скопје се казнети бидејќи возеле под дејство на алкохол, соопштија од Министерството за внатрешни работи. СВР Скопје вчера од ...
13 ГРАЃАНИ УТРОВО КАЗНЕТИ ПО 45 ЕВРА ОТИ СО КОЛА ТРГНАЛЕ НА ВОДНО

13 ГРАЃАНИ УТРОВО КАЗНЕТИ ПО 45 ЕВРА ОТИ СО КОЛА ТРГНАЛЕ НА ВОДНО

Тринаесет граѓани се казнети до 13 часот поради непочитување на забраната за движење на возила до Средно Водно. Сообраќајната полиција денеска ги к ...
ПОЛИЦИЈАТА ЌЕ СНИМА СО МОБИЛНИ КАМЕРИ

ПОЛИЦИЈАТА ЌЕ СНИМА СО МОБИЛНИ КАМЕРИ

Министерот за внатрешни работи Митко Чавков и амбасадорот на САД во земјава, Џес Бејли денеска го помовираа новиот мобилен систем за снимање со камери ...
9 / 9 НАПИСИ