Таг: соработка

1 2 3 10 / 24 НАПИСИ
ВЛАДАТА НА МИЦКОСКИ ЌЕ ПОЗАЈМИ 500 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ВЛАДАТА НА ОРБАН, УНГАРИЈА СТАНУВА СПЕЦИЈАЛЕН ЕКОНОМСКИ ПАРТНЕР

ВЛАДАТА НА МИЦКОСКИ ЌЕ ПОЗАЈМИ 500 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ВЛАДАТА НА ОРБАН, УНГАРИЈА СТАНУВА СПЕЦИЈАЛЕН ЕКОНОМСКИ ПАРТНЕР

Од Вашингтон за САКАМДАКАЖАМ.МК, Горан Михајловски Унгарската Влада ќе ѝ позајми на македонската Влада 500 милиони евра, соопшти премиерот Христиј ...
ЦЕНТРАЛНАТА ВЛАСТ НИ ЈА БЛОКИРА РАБОТАТА ОТИ СО ОПШТИНА ТЕТОВО УПРАВУВА ОПОЗИЦИЈАТА, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОВЕТОТ ДУРМИШИ

ЦЕНТРАЛНАТА ВЛАСТ НИ ЈА БЛОКИРА РАБОТАТА ОТИ СО ОПШТИНА ТЕТОВО УПРАВУВА ОПОЗИЦИЈАТА, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОВЕТОТ ДУРМИШИ

Соработката на локалната власт во Општина Тетово со централната власт е на многу ниско ниво, велат од Општината. Убедени се дека причината за ова е шт ...
МАСИТ И ФОНДАЦИЈАТА МАРЈАНОВИЌ ЌЕ СОРАБОТУВААТ ДА ОБЕЗБЕДАТ КОМПЈУТЕРИ, КУРСЕВИ, ОБУКИ И МЕНТОРСТВО ЗА ДЕЦА БЕЗ РОДИТЕЛИ

МАСИТ И ФОНДАЦИЈАТА МАРЈАНОВИЌ ЌЕ СОРАБОТУВААТ ДА ОБЕЗБЕДАТ КОМПЈУТЕРИ, КУРСЕВИ, ОБУКИ И МЕНТОРСТВО ЗА ДЕЦА БЕЗ РОДИТЕЛИ

Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии – МАСИТ и Фондацијата Ѓорѓи Марјановиќ потпишаа меморандум за соработка, со посебен фоку ...
ЛЕКАРСКАТА КОМОРА И ЗДРУЖЕНИЈАТА НА ПАЦИЕНТИ ЗАЕДНИЧКИ ЌЕ СЕ ВКЛУЧАТ ПО ПРОЦЕСОТ НА ИЗМЕНИ И ДОПОЛНУВАЊА НА ПОЗИТИВНАТА ЛИСТА НА ЛЕКОВИ

ЛЕКАРСКАТА КОМОРА И ЗДРУЖЕНИЈАТА НА ПАЦИЕНТИ ЗАЕДНИЧКИ ЌЕ СЕ ВКЛУЧАТ ПО ПРОЦЕСОТ НА ИЗМЕНИ И ДОПОЛНУВАЊА НА ПОЗИТИВНАТА ЛИСТА НА ЛЕКОВИ

Лекарската комора потпиша Меморандум за соработка со осум здруженија на пациенти, а приоритена активност ќе заедничко вклучување во процесот на измени ...
НЕ УЧЕСТВУВАМЕ ВО ЛАЖЕЊЕ ДЕКА ЌЕ ИМА КОНФИСКАЦИЈА, КОГА ИМА САМО ОСЛОБОДУВАЊЕ НА КОРУМПИРАНИ ФУНКЦИОНЕРИ, ВЕЛАТ НЕВЛАДИНИТЕ И ЈА ОТКАЖАА СОРАБОТКАТА СО ВЛАДАТА ЗА НОВ КРИВИЧЕН ЗАКОНИК

НЕ УЧЕСТВУВАМЕ ВО ЛАЖЕЊЕ ДЕКА ЌЕ ИМА КОНФИСКАЦИЈА, КОГА ИМА САМО ОСЛОБОДУВАЊЕ НА КОРУМПИРАНИ ФУНКЦИОНЕРИ, ВЕЛАТ НЕВЛАДИНИТЕ И ЈА ОТКАЖАА СОРАБОТКАТА СО ВЛАДАТА ЗА НОВ КРИВИЧЕН ЗАКОНИК

Блупринт групата на граѓански организации за реформи во правосудството нема веќе да учествува во изработката на новиот Кривичен законик (КЗ), откако М ...
СТУДЕНТИ ОД ПОВЕЌЕ ФАКУЛТЕТИ, НЕ САМО МЕДИЦИНА И ФАРМАЦИЈА ОД УКИМ ЌЕ ОДАТ КАКО ПРАКТИКАНТИ ВО „АЛКАЛОИД“

СТУДЕНТИ ОД ПОВЕЌЕ ФАКУЛТЕТИ, НЕ САМО МЕДИЦИНА И ФАРМАЦИЈА ОД УКИМ ЌЕ ОДАТ КАКО ПРАКТИКАНТИ ВО „АЛКАЛОИД“

Фармацевтската компанија „Алкалоид“ АД Скопје  и Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ Скопје склучија нов меморандум, со кој се проширува досегашната с ...
ШЕСТ ДРЖАВИ ОД РЕГИОНОТ ПОТПИШАА МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА ЗА ЕДНО НЕБО И ЕДНА ВОЗДУХОПЛОВНА ВЛАСТ

ШЕСТ ДРЖАВИ ОД РЕГИОНОТ ПОТПИШАА МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА ЗА ЕДНО НЕБО И ЕДНА ВОЗДУХОПЛОВНА ВЛАСТ

Македонските, српските, црногорските, босанските, албанските и турските цивилни воздухопловни власти вчера во Белград потпишаа Меморандум за соработка ...
КОВАЧЕВСКИ И ПЕТКОВ ГИ СТАВИЈА ИСТОРИСКИТЕ ПРАШАЊА ВО ВТОР ПЛАН, СЕ ФОКУСИРААТ НА СОРАБОТКАТА МЕЃУ ГРАЃАНИТЕ, ПРОФЕСОРИТЕ, СТОПАНСКИТЕ КОМОРИ И СТУДЕНТИТЕ

КОВАЧЕВСКИ И ПЕТКОВ ГИ СТАВИЈА ИСТОРИСКИТЕ ПРАШАЊА ВО ВТОР ПЛАН, СЕ ФОКУСИРААТ НА СОРАБОТКАТА МЕЃУ ГРАЃАНИТЕ, ПРОФЕСОРИТЕ, СТОПАНСКИТЕ КОМОРИ И СТУДЕНТИТЕ

Премиерите на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски и на Република Бугарија Кирил Петков, кој денеска со висока бугарска делегација ја посет ...
СИЈАРТО ЈА ПОСЕТИЛ АРСОВСКА, ДОГОВОРИЛЕ ИНТЕНЗИВНА СОРАБОТКА НА ГРАД СКОПЈЕ СО УНГАРИЈА

СИЈАРТО ЈА ПОСЕТИЛ АРСОВСКА, ДОГОВОРИЛЕ ИНТЕНЗИВНА СОРАБОТКА НА ГРАД СКОПЈЕ СО УНГАРИЈА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска имаше средба со министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија Петер Сијарто, кој е во посета на з ...
ПРИРОДНИТЕ КАТАСТРОФИ НЕ ПОЗНАВААТ ГРАНИЦИ – ПОЖАРИТЕ И ПОПЛАВИТЕ ШТО ПУСТОШЕА НИЗ ЕВРОПА ГИ ОБЕДИНУВААТ ДРЖАВИТЕ ВО БОРБАТА ПРОТИВ КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ

ПРИРОДНИТЕ КАТАСТРОФИ НЕ ПОЗНАВААТ ГРАНИЦИ – ПОЖАРИТЕ И ПОПЛАВИТЕ ШТО ПУСТОШЕА НИЗ ЕВРОПА ГИ ОБЕДИНУВААТ ДРЖАВИТЕ ВО БОРБАТА ПРОТИВ КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ

Пожарите кои летоска пустошеа по Медитеранот и Балканот, големата еколошка катастрофа што ја предизвикаа и напорите за обнова се дискутираат во јавнос ...
1 2 3 10 / 24 НАПИСИ