Таг: соработка

1 217 / 17 НАПИСИ
ТРЕБА ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМЕ ЗА ДА СЕ РАЗБЕРЕМЕ, РЕКОА ШИЛЕГОВ И КАМИНИС ПО ПОТПИШУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ ЗА СОРАБОТКА

ТРЕБА ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМЕ ЗА ДА СЕ РАЗБЕРЕМЕ, РЕКОА ШИЛЕГОВ И КАМИНИС ПО ПОТПИШУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ ЗА СОРАБОТКА

Треба да се запознаеме меѓу себе, за да се разбереме и така ќе градиме пријателски односи, рекоа градоначалниците на Скопје и Атина, Петре Шилегов и Ј ...
ЗА УКИНУВАЊЕ НА ПРИТВОРОТ НА ПРАТЕНИЦИТЕ НЕ РАЗГОВАРАВМЕ СО МИЦКОВСКИ, ТОА НЕ Е НАША НАДЛЕЖНОСТ, КАЖА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ

ЗА УКИНУВАЊЕ НА ПРИТВОРОТ НА ПРАТЕНИЦИТЕ НЕ РАЗГОВАРАВМЕ СО МИЦКОВСКИ, ТОА НЕ Е НАША НАДЛЕЖНОСТ, КАЖА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев очекува пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да се вратат во Собранието, и покрај барањето на опозициската партија да бидат ослободени од пр ...
ПОТПИШАН МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА МЕЃУ САМИТ100 И КОМОРСКИОТ ИНВЕСТИЦИСКИ ФОРУМ

ПОТПИШАН МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА МЕЃУ САМИТ100 И КОМОРСКИОТ ИНВЕСТИЦИСКИ ФОРУМ

Меморандум за соработка помеѓу регионалната платформа САМИТ100 и Коморскиот инвестициски форум на шест земји од Западен Балкан (WB6-CIF) – тело за рег ...
ЕВРОПА ДА ЈА ДОНЕСЕМЕ НА БАЛКАНОТ, ПА ДУРИ ТОГАШ ТАА ЌЕ НЀ ПУШТИ ВНАТРЕ, РЕЧЕ  ЗАЕВ НА БИЗНИС САМИТ100

ЕВРОПА ДА ЈА ДОНЕСЕМЕ НА БАЛКАНОТ, ПА ДУРИ ТОГАШ ТАА ЌЕ НЀ ПУШТИ ВНАТРЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ НА БИЗНИС САМИТ100

Приватниот бизнис сектор е тој што треба да го влече регионот на Западен Балкан напред, кажа премиерот на Македонија Зоран Заев, на бизинс САМИТ 100 з ...
МАКЕДОНИЈА И ХОЛАНДИЈА ПОТПИШАА ДЕКЛАРАЦИЈА ЗА ПAРТНЕРСТВО И СОРАБОТКА

МАКЕДОНИЈА И ХОЛАНДИЈА ПОТПИШАА ДЕКЛАРАЦИЈА ЗА ПAРТНЕРСТВО И СОРАБОТКА

Декларација за партнерство и сорботка меѓу Македонија и Кралството Холандија потпишаа министерот за надворешни работи Никола Димитров и неговиот холан ...
БРИТАНИЈА ЌЕ СОРАБОТУВА СО НОВАТА ВЛАДА ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ВЛАДЕЕЊЕТО НА ПРАВОТО

БРИТАНИЈА ЌЕ СОРАБОТУВА СО НОВАТА ВЛАДА ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ВЛАДЕЕЊЕТО НА ПРАВОТО

Британскиот министер за Европа Алан Данкан ѝ честита на Македонија за формирањето на новата влада и вели дека ова е можност за целата земја да се обед ...
КОЈ ГИ ПЕЧАТИ ГЛАСАЧКИТЕ СПИСОЦИ ФАЛИЧНИ, ДАЛИ МОЖЕ ДА БИДАТ ФАЛСИФИКУВАНИ, ПРАШУВА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

КОЈ ГИ ПЕЧАТИ ГЛАСАЧКИТЕ СПИСОЦИ ФАЛИЧНИ, ДАЛИ МОЖЕ ДА БИДАТ ФАЛСИФИКУВАНИ, ПРАШУВА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

Нешто сомнително се случува од денот на заклучувањето на Избирачкиот список до денот на гласањето, се сомнева Народниот правобранител на РМ Иџет Мемет ...
1 217 / 17 НАПИСИ