Таг: Совет за безбедност

1 2 10 / 13 НАПИСИ
РУСИЈА ГО ПОВИКА РОЏЕР ВОТЕРС ОД „ПИНК ФЛОЈД“ ДА ЗБОРУВА ЗА УКРАИНА ВО ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ

РУСИЈА ГО ПОВИКА РОЏЕР ВОТЕРС ОД „ПИНК ФЛОЈД“ ДА ЗБОРУВА ЗА УКРАИНА ВО ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ

Русија го повика поранешниот член на „Пинк Флојд“, Роџер Вотерс, да зборува во Советот за безбедност на Обединетите нации денеска, на состанокот што М ...
ЕСКАЛИРА ДИСКРИМИНАЦИЈАТА НА 120 ИЛЈАДИ БУГАРИ ВО МАКЕДОНИЈА, КАЖА РАДЕВ ПО СЕДНИЦАТА НА БУГАРСКИОТ СОВЕТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ

ЕСКАЛИРА ДИСКРИМИНАЦИЈАТА НА 120 ИЛЈАДИ БУГАРИ ВО МАКЕДОНИЈА, КАЖА РАДЕВ ПО СЕДНИЦАТА НА БУГАРСКИОТ СОВЕТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ

Бугарија ќе продолжи да ги блокира македонските евроинтеграции, а дава зелено светло за почеток на пристапните преговори на ЕУ со Албанија, по денешни ...
СИТЕ ДРЖАВНИ ФУНКЦИОНЕРИ ЌЕ СЕ ПРИЈАВАТ НА САЈТОТ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА И ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ КОГА ЌЕ ИМ ДОЈДЕ РЕДОТ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ

СИТЕ ДРЖАВНИ ФУНКЦИОНЕРИ ЌЕ СЕ ПРИЈАВАТ НА САЈТОТ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА И ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ КОГА ЌЕ ИМ ДОЈДЕ РЕДОТ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ

На денешната седница на Советот за безбедност, договорено е сите државни функционери да се пријават за вакцинација против ковид-19 на сајтот Вакцинаци ...
ВЛАДАТА ЌЕ ВОВЕДЕ КРИЗНА СОСТОЈБА, ПРИВРЕМЕНО ЌЕ МОЖЕ ДА УПРАВУВА И СО ПРИВАТНОТО ЗДРАВСТВО

ВЛАДАТА ЌЕ ВОВЕДЕ КРИЗНА СОСТОЈБА, ПРИВРЕМЕНО ЌЕ МОЖЕ ДА УПРАВУВА И СО ПРИВАТНОТО ЗДРАВСТВО

Претседателот Стево Пендаровски кажа дека Советот за безбедност ќе ѝ предложи на Владата да воведе кризна состојба на територија на целата земја во тр ...
МОРА ДА ОРГАНИЗИРАМЕ ИЗБОРИ, ДРЖАВАТА НЕ МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА САМО СО ВОНРЕДНА СОСТОЈБА, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ

МОРА ДА ОРГАНИЗИРАМЕ ИЗБОРИ, ДРЖАВАТА НЕ МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА САМО СО ВОНРЕДНА СОСТОЈБА, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ

По денешната седма седница на Советот за безбедност, претседателот Стево Пендаровски кажа дека на барање на Владата, до крајот на денот ќе донесе одлу ...
ОТЕЦ ОЛИВЕР

ОТЕЦ ОЛИВЕР

1 Неугодно ми е кога го слушам министерот за здравство Венко Филипче како апелира до верниците да ги почитуваат мерките за забавување на заразата со К ...
ПЕНДАРОВСКИ ОЧЕКУВА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ЗА УШТЕ ЕДЕН МЕСЕЦ, В ЧЕТВРТОК ЌЕ ЗАСЕДАВА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ

ПЕНДАРОВСКИ ОЧЕКУВА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ЗА УШТЕ ЕДЕН МЕСЕЦ, В ЧЕТВРТОК ЌЕ ЗАСЕДАВА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ

Претседателот Стево Пендаровски очекува на престојниот состанок на Советот за безбедност, чија седница е закажана за четврток, за уште еден месец да с ...
ТЕШКИТЕ ДЕНОВИ СЀ УШТЕ НЕ СЕ ЗАД НАС, КАЖА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ПО СОСТАНОКОТ НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ

ТЕШКИТЕ ДЕНОВИ СЀ УШТЕ НЕ СЕ ЗАД НАС, КАЖА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ПО СОСТАНОКОТ НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ

Претседателот Стево Пендаровски е задоволен од поставеноста на државните институции по прогласувањето на вонредна ситуација од негова страна. Задоволе ...
ДИК ПОБАРА ДА СЕ ОДЛОЖАТ ИЗБОРИТЕ

ДИК ПОБАРА ДА СЕ ОДЛОЖАТ ИЗБОРИТЕ

Државната изборна комисија (ДИК) побара да се одложат предвремените парламентрани избори закажани на 12 април. Членовите на ДИК на денешната седница п ...
ВО НАРЕДНИТЕ 40-50 ДЕНА ВЛЕГУВАМЕ ВО ПЕРИОД КОЈ МОЖЕ ДА БИДЕ ТУРБУЛЕНТЕН, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ ПО СОСТАНОКОТ НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ

ВО НАРЕДНИТЕ 40-50 ДЕНА ВЛЕГУВАМЕ ВО ПЕРИОД КОЈ МОЖЕ ДА БИДЕ ТУРБУЛЕНТЕН, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ ПО СОСТАНОКОТ НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ

Претседателот Стево Пендаровски кажа дека земјата во наредните 40 до 50 денови влегува во период кој може да биде турбулентен, повикувајќи се на сличн ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ