Таг: советници

1 2 3 20 / 29 НАПИСИ
ШИЛЕГОВ ЌЕ ИМ ДАДЕ К-15 НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО ГРАД СКОПЈЕ, НАДОМЕСТ КОЈ ТРАЈАНОВСКИ ИМ ГО УКИНАЛ

ШИЛЕГОВ ЌЕ ИМ ДАДЕ К-15 НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО ГРАД СКОПЈЕ, НАДОМЕСТ КОЈ ТРАЈАНОВСКИ ИМ ГО УКИНАЛ

Администрацијата во Град Скопје и вработените во Пожарната годинава ќе добијат К -15 во висина од 14.200 денари, најави градоначалникот Петре Шилегов. ...
ПОСЕБНО СЕМЕЈСТВО

ПОСЕБНО СЕМЕЈСТВО

1 Ете ти сега нов проблем. Што правиме ако на премиерот Зоран Заев итно му затреба совет од областа на внатрешната безбедност и борбата против радикал ...
23 СОВЕТНИЦИ МЕЃУ КОИ Е И ЉУБЕ БОШКОВСКИ ОДАТ НА РАБОТА, ХОЏА И УШТЕ 32 РАБОТАТ ОД ДОМА

23 СОВЕТНИЦИ МЕЃУ КОИ Е И ЉУБЕ БОШКОВСКИ ОДАТ НА РАБОТА, ХОЏА И УШТЕ 32 РАБОТАТ ОД ДОМА

23 лица кои го советуваат премиерот Зоран Заев секој ден одат на работа во Владата и имаат свои канцеларии, додека 33 надворешните соработници не доаѓ ...
ВРАЌАЊЕ ОД МАРС

ВРАЌАЊЕ ОД МАРС

1 Уф, каква бурна недела. Русија и Америка се пред војна во Сирија. Марк Закерберг сведочеше пред Конгресот на САД за кражбата на лични податоци на ми ...
ИЗБЕГНАТИ НОВИ ИЗБОРИ, СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО КОНЕЧНО ИЗБРА ПРЕТСЕДАТЕЛ

ИЗБЕГНАТИ НОВИ ИЗБОРИ, СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО КОНЕЧНО ИЗБРА ПРЕТСЕДАТЕЛ

На ден пред истекот на законскиот рок, советниците од Советот на општина Тетово ја усвоија завршната сметка на Општината за 2017 година, а воедно одрж ...
НА ДНЕВЕН РЕД КОМУНАЛНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА, БИТОЛСКИТЕ СОВЕТНИЦИ ДИСКУТИРАА ЗА КОЊИ И МАГАРИЊА

НА ДНЕВЕН РЕД КОМУНАЛНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА, БИТОЛСКИТЕ СОВЕТНИЦИ ДИСКУТИРАА ЗА КОЊИ И МАГАРИЊА

Советот на Општина Битола не ги прифати завршните сметки на јавните претпријатија „Комуналец“, „Водовод“, „Нискоградба“ и „Пазари“ за минатата година. ...
МАЈКАТА СОВЕТНИК, СИНОТ ШЕФ НА ЈАВНИ НАБАВКИ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

МАЈКАТА СОВЕТНИК, СИНОТ ШЕФ НА ЈАВНИ НАБАВКИ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

Синот на советничката во Советот на Општина Центар Билјана Чурилова од СДСМ, Георгиј Чурилов е нов раководител на секторот за јавни набавки во Општина ...
СОВЕТНИЦИТЕ НА ГРАД СКОПЈЕ СИ ДАДОА ПАУЗА ДА СИ ГИ СМИРАТ ЕМОЦИИТЕ ПО ГОВОРОТ НА ШИЛЕГОВ

СОВЕТНИЦИТЕ НА ГРАД СКОПЈЕ СИ ДАДОА ПАУЗА ДА СИ ГИ СМИРАТ ЕМОЦИИТЕ ПО ГОВОРОТ НА ШИЛЕГОВ

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов денеска пред Советот на Град Скопје го образложи предложениот буџет за 2018 година, по што претседателката на Со ...
БИТОЛСКИТЕ ВМРОВЦИ ВО ОПОЗИЦИЈА НЕ САКААТ ДА СЕ ТРОШАТ 50.000 ЕВРА ЗА НОВА ГОДИНА, КОЛКУ ШТО ПЛАЌАЛ ТАЛЕСКИ

БИТОЛСКИТЕ ВМРОВЦИ ВО ОПОЗИЦИЈА НЕ САКААТ ДА СЕ ТРОШАТ 50.000 ЕВРА ЗА НОВА ГОДИНА, КОЛКУ ШТО ПЛАЌАЛ ТАЛЕСКИ

Општина Битола во време на ексградоначалникот Владимир Талески трошела по 50.000 евра за новогодишните прослави на плоштадот Магнолија. Оваа сума долг ...
КОНСТИТУИРАН СОВЕТОТ НА ГРАД СКОПЈЕ, ЉУБИЦА ЈАНЧЕВА ПРЕТСЕДАТЕЛ

КОНСТИТУИРАН СОВЕТОТ НА ГРАД СКОПЈЕ, ЉУБИЦА ЈАНЧЕВА ПРЕТСЕДАТЕЛ

Љубица Јанчева од СДСМ ќе биде претседател на Советот на Град Скопје. На конститутивната седница која што ја водеше најстариот советник, ексминисте ...
1 2 3 20 / 29 НАПИСИ