Таг: средба

1 2 3 6 10 / 52 НАПИСИ
МИНИСТЕРОТ ЗА ПРАВДА ЛОГА ЌЕ ГО ПОСТАВИ ПРЕД ЕВРОПА ПРАШАЊЕТО ЗА НЕСПРОВЕДУВАЊЕТО НА ПРЕСУДИТЕ ВО БУГАРИЈА ЗА ОМО ИЛИНДЕН ПИРИН

МИНИСТЕРОТ ЗА ПРАВДА ЛОГА ЌЕ ГО ПОСТАВИ ПРЕД ЕВРОПА ПРАШАЊЕТО ЗА НЕСПРОВЕДУВАЊЕТО НА ПРЕСУДИТЕ ВО БУГАРИЈА ЗА ОМО ИЛИНДЕН ПИРИН

Министерот за правда Кренар Лога од Стојко Стојков, копретседател на ОМО Илинден Пирин денеска ги слушнал проблемите на Македонците во Бугарија. Ова е ...
ЧЕСТ Е ДА СЕ БИДЕ ПОКРАЈ ВАС, КАЖА БАЈДЕН ОТКАКО ГО ПРИМИ ЗЕЛЕНСКИ ВО БЕЛАТА КУЌА

ЧЕСТ Е ДА СЕ БИДЕ ПОКРАЈ ВАС, КАЖА БАЈДЕН ОТКАКО ГО ПРИМИ ЗЕЛЕНСКИ ВО БЕЛАТА КУЌА

Володимир Зеленски им се заблагодари на Џо Бајден, американските пратеници и на обичните луѓе на Америка за нивната поддршка во своите први забелешки ...
ДВАПАТИ ЛЕЖЕВ ВО БУГАРСКИТЕ ЗАТВОРИ, СЕГА БУГАРИТЕ ЌЕ ВЛЕЗАТ ВО УСТАВОТ, А МАКЕДОНЦИТЕ ТАМУ ЌЕ ОСТАНАТ НЕПРИЗНАТИ, РЕЧЕ ПОЧЕСНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ОМО „ИЛИНДЕН-ПИРИН“ ОД СОФИЈА

ДВАПАТИ ЛЕЖЕВ ВО БУГАРСКИТЕ ЗАТВОРИ, СЕГА БУГАРИТЕ ЌЕ ВЛЕЗАТ ВО УСТАВОТ, А МАКЕДОНЦИТЕ ТАМУ ЌЕ ОСТАНАТ НЕПРИЗНАТИ, РЕЧЕ ПОЧЕСНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ОМО „ИЛИНДЕН-ПИРИН“ ОД СОФИЈА

Јас два пати по четири години лежев во бугарските затвори за македонските права во Бугарија, а сега македонската држава ќе ги впише Бугарите во Уставо ...
СДСМ НАПИША ЗАДОЛЖЕНИЈА ЗА ОВАА И ЗА СИТЕ ИДНИ ВЛАДИ ДЕКА НЕМА ДА МОЖЕ ДА ПОПУШТААТ ЗА ИСТОРИЈАТА И ОБРАЗОВАНИЕТО, ВМРО-ДПМНЕ БАРА НОВА ПРЕГОВАРАЧКА РАМКА СО ЕУ

СДСМ НАПИША ЗАДОЛЖЕНИЈА ЗА ОВАА И ЗА СИТЕ ИДНИ ВЛАДИ ДЕКА НЕМА ДА МОЖЕ ДА ПОПУШТААТ ЗА ИСТОРИЈАТА И ОБРАЗОВАНИЕТО, ВМРО-ДПМНЕ БАРА НОВА ПРЕГОВАРАЧКА РАМКА СО ЕУ

Не постигнаа согласност работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, кои требаше денеска да се усогласат какви насоки и задолженија ќе ѝ дадат на оваа и н ...
ЗЕЛЕНСКИ ГО ПОВИКА ПУТИН НА СРЕДБА ЗА МИРНО РЕШЕНИЕ НА КРИЗАТА ВО УКРАИНА

ЗЕЛЕНСКИ ГО ПОВИКА ПУТИН НА СРЕДБА ЗА МИРНО РЕШЕНИЕ НА КРИЗАТА ВО УКРАИНА

Украинскиот претседател Володимир Зеленски, соочен со остар пораст на насилството на и околу територијата што ја држат бунтовниците поддржани од Русиј ...
БУГАРИЈА Е ЗАГРИЖЕНА ШТО ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПРИМИ МАКЕДОНЦИТЕ ОД ОМО „ИЛИНДЕН“ КОИ ТАА НЕ ГИ ПРИЗНАВА

БУГАРИЈА Е ЗАГРИЖЕНА ШТО ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПРИМИ МАКЕДОНЦИТЕ ОД ОМО „ИЛИНДЕН“ КОИ ТАА НЕ ГИ ПРИЗНАВА

Бугарското Министерството за надворешни работи (МНР) е загрижено што македонскиот претседател Стево Пендаровски вчера за првпат прими делегација од пр ...
ОМО „ИЛИНДЕН“ МУ КАЖА НА ПЕНДАРОВСКИ ДЕКА Е ЗА ГРАЃАНСКО ОПШТЕСТВО И ТОЛЕРАНЦИЈА, А ТОЈ ДЕКА ПОЧНУВА НОВА ФАЗА СО БУГАРИЈА, НО ЗА ПРАШАЊЕТО ЌЕ ЗБОРИ СО РАДЕВ

ОМО „ИЛИНДЕН“ МУ КАЖА НА ПЕНДАРОВСКИ ДЕКА Е ЗА ГРАЃАНСКО ОПШТЕСТВО И ТОЛЕРАНЦИЈА, А ТОЈ ДЕКА ПОЧНУВА НОВА ФАЗА СО БУГАРИЈА, НО ЗА ПРАШАЊЕТО ЌЕ ЗБОРИ СО РАДЕВ

Долгонајавуваната средба на претседателот на Македонија Стево Пендаровски со претставници на ОМО „Илинден“, но и на други здруженија на граѓани од Реп ...
ТАЛИБАНЦИТЕ ДОЈДОА ВО НОРВЕШКА НА РАЗГОВОР СО ЗАПАДНИТЕ ВЛАДИ, АВГАНИСТАН ВО ХУМАНИТАРНА КРИЗА

ТАЛИБАНЦИТЕ ДОЈДОА ВО НОРВЕШКА НА РАЗГОВОР СО ЗАПАДНИТЕ ВЛАДИ, АВГАНИСТАН ВО ХУМАНИТАРНА КРИЗА

Талибанска делегација предводена од министерот за надворешни работи Амир Кан Мутаки пристигна во Норвешка каде што во следните три дена ќе има средби ...
КОВАЧЕВСКИ И ПЕТКОВ ГИ СТАВИЈА ИСТОРИСКИТЕ ПРАШАЊА ВО ВТОР ПЛАН, СЕ ФОКУСИРААТ НА СОРАБОТКАТА МЕЃУ ГРАЃАНИТЕ, ПРОФЕСОРИТЕ, СТОПАНСКИТЕ КОМОРИ И СТУДЕНТИТЕ

КОВАЧЕВСКИ И ПЕТКОВ ГИ СТАВИЈА ИСТОРИСКИТЕ ПРАШАЊА ВО ВТОР ПЛАН, СЕ ФОКУСИРААТ НА СОРАБОТКАТА МЕЃУ ГРАЃАНИТЕ, ПРОФЕСОРИТЕ, СТОПАНСКИТЕ КОМОРИ И СТУДЕНТИТЕ

Премиерите на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски и на Република Бугарија Кирил Петков, кој денеска со висока бугарска делегација ја посет ...
КАЈ ПЕНДАРОВСКИ ДОАЃААТ ПРЕТСТАВНИЦИ НА ОМО ИЛИНДЕН ПИРИН, ЗДРУЖЕНИЕТО НА МАКЕДОНЦИ ОД БУГАРИЈА КОЕ ДОБИ 11 ПРЕСУДИ ВО СТРАЗБУР ПРОТИВ ДРЖАВАТА

КАЈ ПЕНДАРОВСКИ ДОАЃААТ ПРЕТСТАВНИЦИ НА ОМО ИЛИНДЕН ПИРИН, ЗДРУЖЕНИЕТО НА МАКЕДОНЦИ ОД БУГАРИЈА КОЕ ДОБИ 11 ПРЕСУДИ ВО СТРАЗБУР ПРОТИВ ДРЖАВАТА

На барање на ОМО „Илинден Пирин“ од Бугарија, претседателот на Македонија Стево Пендаровски ќе прими нејзини претставници на средба, но датумот и терм ...
1 2 3 6 10 / 52 НАПИСИ