Таг: средни училишта

СКОПСКИ СРЕДНОШКОЛЦИ ЈА БОЈКОТИРААТ НАСТАВАТА ВО ПРЕСРЕТ НА ДЕНЕШНИОТ МАРШ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ

СКОПСКИ СРЕДНОШКОЛЦИ ЈА БОЈКОТИРААТ НАСТАВАТА ВО ПРЕСРЕТ НА ДЕНЕШНИОТ МАРШ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ

Средни училишта во Скопје утрово се соочија со бојкот на наставата во пресрет на денешниот втор протест против преголемото загадување на воздухот, што ...
ПРОЕКТИ НА УЧЕНИЦИ ОД 34 УЧИЛИШТА ДОБИЈА ГРАНТОВИ ОД ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ

ПРОЕКТИ НА УЧЕНИЦИ ОД 34 УЧИЛИШТА ДОБИЈА ГРАНТОВИ ОД ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ

Фондот за иновации и технолошки развој денес во Владата потпиша договори за грантови со млади истражувачи од 34 основни и средни училишта во вториот п ...
ЗА 2 ДЕНА ПРОДОЛЖЕН ЗИМСКИОТ РАСПУСТ ПОРАДИ ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ

ЗА 2 ДЕНА ПРОДОЛЖЕН ЗИМСКИОТ РАСПУСТ ПОРАДИ ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ

Владата одлучи да го продолжи распустот за учениците од основно и средно образование за два дена, поради зголеменото загадување на воздухот во Битола, ...
ВО ВЕЛЕС СЕ БАРААТ КАСАПИ НО НЕМА УЧЕНИЦИ, САКААТ ДА УЧАТ ЗА ГОТВАЧИ ЗА ДА РАБОТАТ НА БРОД

ВО ВЕЛЕС СЕ БАРААТ КАСАПИ НО НЕМА УЧЕНИЦИ, САКААТ ДА УЧАТ ЗА ГОТВАЧИ ЗА ДА РАБОТАТ НА БРОД

Во Велес има потреба од касапи, но нема ученици. Иако по завршувањето на тригодишното образование безмалку им е гарантирана работата и плата од околу ...
НЕМА ДА КРШАМ ЗАКОНИ ЗА ДА МЕНУВАМ ДИРЕКТОРИ ВО УЧИЛИШТАТА, ПОСТАПКИТЕ СЕ ВО ТЕК, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

НЕМА ДА КРШАМ ЗАКОНИ ЗА ДА МЕНУВАМ ДИРЕКТОРИ ВО УЧИЛИШТАТА, ПОСТАПКИТЕ СЕ ВО ТЕК, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Немам намера да го кршам законот и без да се исполнат законските услови да ги менувам директорите, вели градоначалникот Петре Шилегов, откако дел од н ...
СО ПАРИТЕ ЗА БАРОКНИТЕ ФАСАДИ, ЌЕ СЕ ПРАВАТ ЕНЕРГЕТСКИ ФАСАДИ НА СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА ВО СКОПЈЕ

СО ПАРИТЕ ЗА БАРОКНИТЕ ФАСАДИ, ЌЕ СЕ ПРАВАТ ЕНЕРГЕТСКИ ФАСАДИ НА СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА ВО СКОПЈЕ

Парите за барокните фасади низ Скопје ќе се пренаменат за реконструкција фасадите на средните училишта во Скопје. Град Скопје по завршување на учеб ...
УЧЕНИЦИТЕ ЌЕ ОДРАБОТУВААТ ЧЕТИРИ САБОТИ ПОРАДИ ПРОДОЛЖЕНИОТ РАСПУСТ

УЧЕНИЦИТЕ ЌЕ ОДРАБОТУВААТ ЧЕТИРИ САБОТИ ПОРАДИ ПРОДОЛЖЕНИОТ РАСПУСТ

Основните и средните училишта ќе одработуваат во саботите четири работни дена, бидејќи зимскиот распуст ќе биде продолжен за еден ден, а во јуни после ...
7 / 7 НАПИСИ