Таг: средно училиште

1 213 / 13 НАПИСИ
ДЕСЕТИНА МРТВИ ВО ПУКАЊЕТО ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС

ДЕСЕТИНА МРТВИ ВО ПУКАЊЕТО ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС

Меѓу осум и десет луѓе се убиени, повеќето ученици, во пукањето во едно средно училиште во Санта Фе, Тексас, објави полицијата. Шерифот на округот ...
17 МРТВИ ВО УЧИЛИШТЕ НА ФЛОРИДА, ВКЛУЧИЛ ПРОТИВПОЖАРЕН АЛАРМ И ПОЧНАЛ ДА ПУКА

17 МРТВИ ВО УЧИЛИШТЕ НА ФЛОРИДА, ВКЛУЧИЛ ПРОТИВПОЖАРЕН АЛАРМ И ПОЧНАЛ ДА ПУКА

Најмалку 17 луѓе се убиени во последното масовно пукање во САД, што се случи во средно училиште во градот Паркленд на Флорида. Полицијата соопшти д ...
ГОЛЕМ БРОЈ ЖРТВИ ВО МАСОВНОТО ПУКАЊЕ ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ НА ФЛОРИДА

ГОЛЕМ БРОЈ ЖРТВИ ВО МАСОВНОТО ПУКАЊЕ ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ НА ФЛОРИДА

Сенаторот од Флорида Бил Нелсон изјави дека има многу мртви во пукањето што денеска се случи во едно средно училиште во Паркленд. Според локалните ...
1 213 / 13 НАПИСИ