Таг: Средно Водно

1 214 / 14 НАПИСИ
ШИЛЕГОВ СЕ ПРЕМИСЛИ, НА ВОДНО ЌЕ МОЖЕ СО КОЛИ

ШИЛЕГОВ СЕ ПРЕМИСЛИ, НА ВОДНО ЌЕ МОЖЕ СО КОЛИ

Од наредниот викенд до Средно Водно ќе може да се оди со автомобили, а паркингот ќе се наплатува. Градоначалникот Петре Шилегов денеска кажа дека иако ...
13 ГРАЃАНИ УТРОВО КАЗНЕТИ ПО 45 ЕВРА ОТИ СО КОЛА ТРГНАЛЕ НА ВОДНО

13 ГРАЃАНИ УТРОВО КАЗНЕТИ ПО 45 ЕВРА ОТИ СО КОЛА ТРГНАЛЕ НА ВОДНО

Тринаесет граѓани се казнети до 13 часот поради непочитување на забраната за движење на возила до Средно Водно. Сообраќајната полиција денеска ги к ...
СУГАРЕСКИ ГО ПРОДОЛЖУВА ПРОЕКТОТ НА ЈАНАКИЕСКИ ЗА ЖИЧНИЦАТА НА ВОДНО

СУГАРЕСКИ ГО ПРОДОЛЖУВА ПРОЕКТОТ НА ЈАНАКИЕСКИ ЗА ЖИЧНИЦАТА НА ВОДНО

Министерството за транспорт и врски догодина ќе распише тендер за изградба на втората фаза на жичницата од детската болница Козле до Средно Водно. ...
АВТОБУСИТЕ ДО СРЕДНО ВОДНО ОД ДЕНЕС ЌЕ ВОЗАТ НА СЕКОЈ ПОЛОВИНА ЧАС

АВТОБУСИТЕ ДО СРЕДНО ВОДНО ОД ДЕНЕС ЌЕ ВОЗАТ НА СЕКОЈ ПОЛОВИНА ЧАС

Од денес линиите 25 А и 25 Б до Средно Водно ќе возат на секој половина час. Откако минатиот викенд имаше гужва во автобусите бидејќи линиите возеа на ...
1 214 / 14 НАПИСИ