Таг: Срѓан Керим

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ЦИНИЧЕН ОПТИМИЗАМ

ЦИНИЧЕН ОПТИМИЗАМ

Цинично е да повторуваш по сто пати дека интеграцијата на земјите од Западен Балкан е од суштинско значење на ЕУ, а на терен да ја блокираш таа интегр ...
ВАЛЕНТИНА БОЖИНОВСКА И СРЃАН КЕРИМ ЌЕ ГО СОВЕТУВААТ МИНИСТЕРОТ БУЈАР ОСМАНИ

ВАЛЕНТИНА БОЖИНОВСКА И СРЃАН КЕРИМ ЌЕ ГО СОВЕТУВААТ МИНИСТЕРОТ БУЈАР ОСМАНИ

Валентина Божиновска и Срѓан Керим се меѓу 26-те членови на Стратешкиот совет за надворешна политика, како советодавно тело на Министерството за надво ...
И КЕРИМ ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СЈО ЗА СТЕЧАЈОТ НА МПМ

И КЕРИМ ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СЈО ЗА СТЕЧАЈОТ НА МПМ

По Јана Станисављева, во Специјалното обвинителство (СЈО) на прв распит дојде и другиот поранешен директор на пропаднатата компанија „Медиа принт Маке ...
ТЕВДОВСКИ ГО БАРА КЕРИМ НА ОГЛАС ЗА ДА МУ РАСКИНЕ ДОГОВОР ЗА ВЕСНИЦИ

ТЕВДОВСКИ ГО БАРА КЕРИМ НА ОГЛАС ЗА ДА МУ РАСКИНЕ ДОГОВОР ЗА ВЕСНИЦИ

Министерството за финансии преку оглас во дневен весник ја бара фирмата Медиа Принт Македонија (МПМ). Од Министерството не можеле да ја најдат фирмата ...
СРЃАН КЕРИМ И ГОРАН ПЕТРЕСКИ СЕ ВИНОВНИ ЗА ЗГАСНУВАЊЕТО НА „ВЕСТ“, ВЕЛАТ НОВИНАРИТЕ ОД ВЕСНИКОТ

СРЃАН КЕРИМ И ГОРАН ПЕТРЕСКИ СЕ ВИНОВНИ ЗА ЗГАСНУВАЊЕТО НА „ВЕСТ“, ВЕЛАТ НОВИНАРИТЕ ОД ВЕСНИКОТ

По 17 години од основањето, утре излегува последниот број на „Вест“ и виновни за згаснување на некогаш најтиражниот дневен весник се менаџментот и нов ...
НОВИНАРИТЕ ОД МПМ БАРААТ ПЛАТА ОД НОВИОТ УПРАВИТЕЛ Д-Р КЕРИМ

НОВИНАРИТЕ ОД МПМ БАРААТ ПЛАТА ОД НОВИОТ УПРАВИТЕЛ Д-Р КЕРИМ

Новинарите од медиумската куќа МПМ денеска маршираа за да одбележат една недела од штрајкот, со којшто бараат исплата на заостанатите плати, придонеси ...
НОВИНАРИТЕ НА „ВЕСТ“, „УТРИНСКИ“ И „ДНЕВНИК“ ОД УТРЕ ЌЕ ШТРАЈКУВААТ ПО 6 ЧАСА

НОВИНАРИТЕ НА „ВЕСТ“, „УТРИНСКИ“ И „ДНЕВНИК“ ОД УТРЕ ЌЕ ШТРАЈКУВААТ ПО 6 ЧАСА

Штрајкувачките одбори на редакциите „Вест“, „Утрински“ и „Дневник“ решија да го зголемат времетраењето на штрајкот од четири на шест часа поради игнор ...
СЈО ВЛЕЗЕ ВО МПМ

СЈО ВЛЕЗЕ ВО МПМ

Истражители на СЈО денеска влегоа во медиумската куќа Медиа Принт Македонија (МПМ), сопственик на весниците Дневник, Вест, Утрински весник и магазинот ...
„УТРИНСКИ“ ПРЕД ШТРАЈК, ИЗБРКАНИТЕ ОД „ВЕСТ“ ЈА ОКУПИРАА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА КЕРИМ

„УТРИНСКИ“ ПРЕД ШТРАЈК, ИЗБРКАНИТЕ ОД „ВЕСТ“ ЈА ОКУПИРАА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА КЕРИМ

Новинарите на „Утрински весник„ се заканија со штрајк откако вчера од раководството на издавачот МПМ на главната уредничка и бил даден ултиматум или д ...
СРЃАН КЕРИМ ЗАВРШИ НА ДЕВЕТТОТО МЕСТО ВО ПОСЛЕДНОТО ГЛАСАЊЕ ЗА НОВ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ОН

СРЃАН КЕРИМ ЗАВРШИ НА ДЕВЕТТОТО МЕСТО ВО ПОСЛЕДНОТО ГЛАСАЊЕ ЗА НОВ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ОН

Срѓан Керим заврши на деветтото место од десет кандидати во шестата и последна рунда тајно гласање во Советот за безбедност на ОН за иден генерален се ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ