Таг: стадион

1 2 3 10 / 26 НАПИСИ
ТЕТЕКС И ЉУБОТЕН НЕ СМЕАТ ДА ГИ КОРИСТАТ ДВАТА СТАДИОНА ВО ТЕТОВО, ОД ОПШТИНАТА ВЕЛАТ ДЕКА ТИЕ БИЛЕ САМО ЗА КЛУБОВИТЕ ОД ПРВАТА ЛИГА

ТЕТЕКС И ЉУБОТЕН НЕ СМЕАТ ДА ГИ КОРИСТАТ ДВАТА СТАДИОНА ВО ТЕТОВО, ОД ОПШТИНАТА ВЕЛАТ ДЕКА ТИЕ БИЛЕ САМО ЗА КЛУБОВИТЕ ОД ПРВАТА ЛИГА

Раководството на ФК Тетекс ја обвинува општинската власт на Тетово дека не им дозволува на неговите фудбалери да го користат главниот стадион за првен ...
КАТАР ЌЕ ГО РАЗМОНТИРА СТАДИОНОТ „974“ И ЌЕ МОЖЕ ДА ГО ПОДАРИ НА ДРУГА ЗЕМЈА

КАТАР ЌЕ ГО РАЗМОНТИРА СТАДИОНОТ „974“ И ЌЕ МОЖЕ ДА ГО ПОДАРИ НА ДРУГА ЗЕМЈА

Од седумте стадиони што Катар ги изгради за Светското првенство, еден имаше привремен карактер и ќе исчезне по неговото завршување. Стадионот „974“ ја ...
ИРАН ПРВПАТ ДОЗВОЛИ ЖЕНИ ДА ПРИСУСТВУВААТ НА ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР ОД ДОМАШНОТО ПРВЕНСТВО

ИРАН ПРВПАТ ДОЗВОЛИ ЖЕНИ ДА ПРИСУСТВУВААТ НА ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР ОД ДОМАШНОТО ПРВЕНСТВО

Жени првпат официјално присуствуваа на натпревар од иранскиот фудбалски шампионат по исламската еволуција во 1979 година, објавија државните медиуми в ...
ПРИЛЕПЧАНИ ПО 10 ГОДИНИ ЌЕ ГЛЕДААТ ПРВОЛИГАШКИ ФУДБАЛ, А ПОБЕДА ПО ТРИ СЕЗОНИ СЕ ВРАЌА ВО ЕЛИТНОТО ДРУШТВО

ПРИЛЕПЧАНИ ПО 10 ГОДИНИ ЌЕ ГЛЕДААТ ПРВОЛИГАШКИ ФУДБАЛ, А ПОБЕДА ПО ТРИ СЕЗОНИ СЕ ВРАЌА ВО ЕЛИТНОТО ДРУШТВО

Фудбалската екипа на Победа од Прилеп вчера во Виница пред почетокот на последниот натпревар од годинашното првенство со домашната Слога го прими шамп ...
ОСУММИНА ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО ПРЕД НАТПРЕВАР ОД АФРИКАНСКОТО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО

ОСУММИНА ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО ПРЕД НАТПРЕВАР ОД АФРИКАНСКОТО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО

Најмалку осум луѓе загинаа, а педесетина се повредени во стампедо пред почетокот на синоќешниот натпревар помеѓу Камерун и Коморски Острови на Африкан ...
СЕ ИЗЛЕА РЕКАТА СТРУМИЦА, ПОПЛАВЕН СПОРТСКИОТ КОМПЛЕКС „ХОРИЗОНТ ТУРНОВО“

СЕ ИЗЛЕА РЕКАТА СТРУМИЦА, ПОПЛАВЕН СПОРТСКИОТ КОМПЛЕКС „ХОРИЗОНТ ТУРНОВО“

Спортскиот комплекс „Хоризонт Турново“ повторно е под вода, откако вчера попладне надојдената река Струмица го проби речното корито и поплави десетици ...
ПЕХЧЕВО ГО ОТСТАПИ ГРАДСКИОТ СТАДИОН НА ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД АВСТРИЈА КОИ ГАСАТ ПОЖАРИ ВО РЕГИОНОТ

ПЕХЧЕВО ГО ОТСТАПИ ГРАДСКИОТ СТАДИОН НА ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД АВСТРИЈА КОИ ГАСАТ ПОЖАРИ ВО РЕГИОНОТ

Општината Пехчево реши градскиот стадион и просторот околу стадионот да го отстапи на користење на пожарникарите од Австрија кои дојдоа да помогнат во ...
ФК БРЕГАЛНИЦА 100-ГОДИШНИОТ ЈУБИЛЕЈ ЌЕ ГО ОДБЕЛЕЖИ СО НОВ СТАДИОН И ПЛАСМАН ВО ПРВА ЛИГА

ФК БРЕГАЛНИЦА 100-ГОДИШНИОТ ЈУБИЛЕЈ ЌЕ ГО ОДБЕЛЕЖИ СО НОВ СТАДИОН И ПЛАСМАН ВО ПРВА ЛИГА

Со победата над Кожув од Гевгелија со 3:0, штипсккиот фудбалски клуб Брегалница на две кола пред крајот на првенството во Втората фудбалска лига на Ма ...
ГРАНАТИ ОД ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА ПРОНАЈДЕНИ И ПОД ПАТОТ ЗАД БИТОЛСКИОТ СТАДИОН, НЕ СЕ ЗНАЕ КОЛКУ ГИ ИМА

ГРАНАТИ ОД ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА ПРОНАЈДЕНИ И ПОД ПАТОТ ЗАД БИТОЛСКИОТ СТАДИОН, НЕ СЕ ЗНАЕ КОЛКУ ГИ ИМА

Патот зад стадионот „Под Тумбе кафе“ во Битола е затворен за сообраќај зашто пиротехничарите со помош на багер вадат гранати останати од Првата светск ...
КАЈ СТАДИОНОТ ВО БИТОЛА ПРОНАЈДЕНИ УШТЕ 2.929 ГРАНАТИ ОД ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА, ДОСЕГА ОТКРИЕНИ НАД 3.600

КАЈ СТАДИОНОТ ВО БИТОЛА ПРОНАЈДЕНИ УШТЕ 2.929 ГРАНАТИ ОД ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА, ДОСЕГА ОТКРИЕНИ НАД 3.600

Уште 2.929 гранати од Првата светска војна се најдени овие три дена во близина на стадионот „Под Тумбе кафе“ во Битола, чија реконструкција е во тек. ...
1 2 3 10 / 26 НАПИСИ