Таг: статуа

ВО КАНАДА УРНАТИ СТАТУИ НА БРИТАНСКИ КРАЛИЦИ ПО ОТКРИВАЊЕТО НА НОВИ ГРОБОВИ НА ДОМОРОДНИ ДЕЦА

ВО КАНАДА УРНАТИ СТАТУИ НА БРИТАНСКИ КРАЛИЦИ ПО ОТКРИВАЊЕТО НА НОВИ ГРОБОВИ НА ДОМОРОДНИ ДЕЦА

Демонстранти ја урнаа статуата на британската кралица Викторија во Винипег, откако деновиве во Канада беа пронајдени уште стари неозначени гробови на ...
ЛОНДОН ОТСТРАНИ СТАТУА НА ТРГОВЕЦ СО РОБОВИ И НАЈАВИ РАСКРСТУВАЊЕ СО СРАМНОТО МИНАТО

ЛОНДОН ОТСТРАНИ СТАТУА НА ТРГОВЕЦ СО РОБОВИ И НАЈАВИ РАСКРСТУВАЊЕ СО СРАМНОТО МИНАТО

Лондонските власти ја отстранија статуата на познатиот трговец со робови Роберт Милиген, што со децении стоеше пред Музејот на Лондон Доклендс. Гра ...
ИНДИЈА ЈА ОТВОРИ НАЈВИСОКАТА СТАТУА НА СВЕТОТ, ИЗГРАДБАТА ЧИНЕЛА 430 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ИНДИЈА ЈА ОТВОРИ НАЈВИСОКАТА СТАТУА НА СВЕТОТ, ИЗГРАДБАТА ЧИНЕЛА 430 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Индија ја отвори највисоката статуа на светот, посветена на лидерот на борбата за независност Сардар Валабхбаи Пател. Висока 182 метри, таа се наоѓа в ...
НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО КОНЕЧНО МУ ЈА ПОГОДИЈА СТАТУАТА

НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО КОНЕЧНО МУ ЈА ПОГОДИЈА СТАТУАТА

Кристијано Роналдо, конечно, доби статуа на којашто изгледа убаво. Таа беше откриена во музејот на Реал Мадрид, што се наоѓа на стадионот „Сантјаго ...
4 / 4 НАПИСИ