Таг: Стевчо Јакимовски

1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ
ОСУДЕНИ УСЛОВНО ВРАБОТЕНИТЕ ОД КАРПОШ КОИ ПРИЗНАА ВИНА ДЕКА ЈА ОШТЕТИЛЕ ОПШТИНАТА ЗА 616.000 ЕВРА, СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ЧЕКА СУДЕЊЕ САМ ВО ОБВИНЕНИЕТО

ОСУДЕНИ УСЛОВНО ВРАБОТЕНИТЕ ОД КАРПОШ КОИ ПРИЗНАА ВИНА ДЕКА ЈА ОШТЕТИЛЕ ОПШТИНАТА ЗА 616.000 ЕВРА, СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ЧЕКА СУДЕЊЕ САМ ВО ОБВИНЕНИЕТО

Петте службени лица од Општина Карпош кои на средината на декември признаа вина за бесправно градење како извршители на обвинетиот поранешен градонача ...
ВКУПНО ПЕТ ОД 11 ОБВИНЕТИ ЗА НЕЗАКОНСКА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ ПРИЗНАА ВИНА, ВО ОБВИНЕНИЕТО ОСТАНУВА ЕКСГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ

ВКУПНО ПЕТ ОД 11 ОБВИНЕТИ ЗА НЕЗАКОНСКА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ ПРИЗНАА ВИНА, ВО ОБВИНЕНИЕТО ОСТАНУВА ЕКСГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ

  Во случајот во кој за кривичните дела Злоупотреба на службената положба и овластувања, Бесправно градење и Несовесно работење се обвинети 11 ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ И УШТЕ 10 ЛИЦА ЗА БЕСПРАВНА ГРАДБА, НЕЗАКОНСКА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА И НЕСОВЕСНО РАБОТЕЊЕ

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ И УШТЕ 10 ЛИЦА ЗА БЕСПРАВНА ГРАДБА, НЕЗАКОНСКА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА И НЕСОВЕСНО РАБОТЕЊЕ

Обвинителството за организиран криминал и корупција поднесе обвинение против поранешниот градоначалник на Општина Карпош Стевчо Јакимовски и уште 10 д ...
НАТПАРТИСКИ МЕГАФОН

НАТПАРТИСКИ МЕГАФОН

1 Слика број 1: Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата Гордана Силјановска-Давкова на собир на десничарските европски партии во Брисел ...
ЗА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ КУЌЕН ПРИТВОР, НА СОРАБОТНИЦИТЕ СУДОТ ИМ ГИ ОДЗЕДЕ ПАСОШИТЕ

ЗА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ КУЌЕН ПРИТВОР, НА СОРАБОТНИЦИТЕ СУДОТ ИМ ГИ ОДЗЕДЕ ПАСОШИТЕ

Поради здравствени проблеми, уапсениот ексградоначалник на скопската општина Карпош Стевчо Јакимовски од судија на претходна постапка доби мерка куќен ...
СТЕВЧО И СОРАБОТНИЦИТЕ ОСОМНИЧЕНИ ЗА НЕЗАКОНСКА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА И ПРОДАЖБА НА ЗЕМЈИШТЕ, БЕСПРАВНО ГРАДЕЊЕ И ЗА САДЕЊЕ ЦВЕЌЕ

СТЕВЧО И СОРАБОТНИЦИТЕ ОСОМНИЧЕНИ ЗА НЕЗАКОНСКА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА И ПРОДАЖБА НА ЗЕМЈИШТЕ, БЕСПРАВНО ГРАДЕЊЕ И ЗА САДЕЊЕ ЦВЕЌЕ

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош Стевчо Јакимовски и уште осум други лица се осомничени за неколку кривични дела како незаконска легализаци ...
УАПСЕНИ СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ И ДВАЈЦА АДМИНСТРАТИВЦИ, ШЕСТ БИЗНИСМЕНИ ПОВИКАНИ НА РАСПИТ

УАПСЕНИ СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ И ДВАЈЦА АДМИНСТРАТИВЦИ, ШЕСТ БИЗНИСМЕНИ ПОВИКАНИ НА РАСПИТ

Поранешниот градоначалник на скопската општина Карпош Стевчо Јакимовски и уште двајца вработени во општинската администрација утрово се приведени од п ...
СЈО ОТВОРИ ШЕСТ НОВИ ИСТРАГИ ЗА ПРЕДИЗВИКАНА ШТЕТА НА БУЏЕТОТ ОД 80 МИЛИОНИ ЕВРА, ПРВПАТ ОСОМНИЧЕН И ЕКСВИЦЕПРЕМИЕРОТ СТАВРЕСКИ

СЈО ОТВОРИ ШЕСТ НОВИ ИСТРАГИ ЗА ПРЕДИЗВИКАНА ШТЕТА НА БУЏЕТОТ ОД 80 МИЛИОНИ ЕВРА, ПРВПАТ ОСОМНИЧЕН И ЕКСВИЦЕПРЕМИЕРОТ СТАВРЕСКИ

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) отвори шест нови истраги, бидејќи нашло докази дека има основано сомнение за предизвикана финансиска штета на Б ...
СУДОТ ИМ ГИ ОДЗЕДЕ ПАСОШИТЕ НА ЈАКИМОВСКИ И ЧЕТВОРИЦАТА ОПШТИНСКИ АДМИНИСТРАТИВЦИ

СУДОТ ИМ ГИ ОДЗЕДЕ ПАСОШИТЕ НА ЈАКИМОВСКИ И ЧЕТВОРИЦАТА ОПШТИНСКИ АДМИНИСТРАТИВЦИ

Судија на претходна постапка го прифати предлогот на Основното јавно обвинителство и на ексградоначалникот на Карпош Стевчо Јакимовски и на четворица ...
СО ЈАКИМОВСКИ, ЗАГЛАВИЈА И ЧЕТВОРИЦА ВРАБОТЕНИ ВО ОПШТИНА КАРПОШ

СО ЈАКИМОВСКИ, ЗАГЛАВИЈА И ЧЕТВОРИЦА ВРАБОТЕНИ ВО ОПШТИНА КАРПОШ

Покрај Стевчо Јакимовски, поранешниот градоначалник на скопската Општина Карпош и лидер на партијата ГРОМ, Финансиската полиција поднесе кривични приј ...
1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ