Таг: Струга

1 11 12 13 14 15 130 / 150 НАПИСИ
ЗАПРЕ БЕТОНИРАЊЕТО НА БРЕГОТ ВО КАЛИШТА КАЈ СТРУГА

ЗАПРЕ БЕТОНИРАЊЕТО НА БРЕГОТ ВО КАЛИШТА КАЈ СТРУГА

Бетонирањето на крајбрежјето во реонот на селото Калишта, Струшко, започнато пред два дена, денес сопре. За тоа информираа од невладината „Тампон В’ал ...
КАНЕО И ЖЕНСКА ПЛАЖА НАЈМНОГУ НАСТРАДАА ВО НЕВРЕМЕТО ВО ОХРИД И СТРУГА

КАНЕО И ЖЕНСКА ПЛАЖА НАЈМНОГУ НАСТРАДАА ВО НЕВРЕМЕТО ВО ОХРИД И СТРУГА

По невремето кое што синоќа го зафати Охридско-Струшкиот Регион, состојбата е нормализирана. Најпогодена беше крајбежната линија на потегот од населба ...
ПОПЛАВИ ВО ОХРИД И СТРУГА, СИЛЕН ВЕТЕР И ИЗЛЕВАЊЕ НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

ПОПЛАВИ ВО ОХРИД И СТРУГА, СИЛЕН ВЕТЕР И ИЗЛЕВАЊЕ НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

Невреме со силен ветер беснее во подрачјето на Охридското езеро вечерва и крајбрежјето на Охрид и Струга се поплавени. Центарот за управување с ...
МОЖНИ ПОПЛАВИ ВО ОХРИД ПОРАДИ НАЈАВИТЕ ЗА ДОЖД И СИЛЕН ВЕТЕР, ПРЕДУПРЕДУВААТ ОД ЦУК

МОЖНИ ПОПЛАВИ ВО ОХРИД ПОРАДИ НАЈАВИТЕ ЗА ДОЖД И СИЛЕН ВЕТЕР, ПРЕДУПРЕДУВААТ ОД ЦУК

Врнежи од дожд, проследени со силен јужен ветер вечерва и утре изутрина се очекуваат во Охрид и Струга, што може да доведе до поплави, информираа од Ц ...
СЕКОЈА ГОДИНА ОДАМ НА ФРЛАЊЕТО НА КРСТОТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРКАТА ЗА ОБРАЗОВАНИЕ РЕНАТА ДЕСКОСКА

СЕКОЈА ГОДИНА ОДАМ НА ФРЛАЊЕТО НА КРСТОТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРКАТА ЗА ОБРАЗОВАНИЕ РЕНАТА ДЕСКОСКА

Министерката за образование Рената Тренеска-Дескоска вели дека денеска била приватно на фрлањето на крстот за Водици во Скопје. Централната прослава з ...
УБЕДЕН СУМ ДЕКА ВО СПОРОТ СО ГРЦИЈА ЌЕ СЕ НАЈДЕ ДОСТОИНСТВЕНО РЕШЕНИЕ ЗА ДВЕТЕ СТРАНИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

УБЕДЕН СУМ ДЕКА ВО СПОРОТ СО ГРЦИЈА ЌЕ СЕ НАЈДЕ ДОСТОИНСТВЕНО РЕШЕНИЕ ЗА ДВЕТЕ СТРАНИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека е оптимист и верува оти ќе биде изнајдено решение за спорот за името кое ќе биде достоинствено и за Македониј ...
ДЕЦА КОИ ИГРАЛЕ ФУДБАЛ ВО ДВОРОТ СПАСИЛЕ УЧИЛИШТЕ ВО СТРУГА ОД ПОПЛАВА

ДЕЦА КОИ ИГРАЛЕ ФУДБАЛ ВО ДВОРОТ СПАСИЛЕ УЧИЛИШТЕ ВО СТРУГА ОД ПОПЛАВА

Брзата реакција на групата деца кои играле фудбал во дворот на основното училиште „Јосип Броз Тито“ во Струга не само што го спасиле училиштето од пог ...
СТРУЖАНИ ВЕЌЕ ТРЕТ ДЕН НЕ СМЕАТ ДА ПИЈАТ ВОДА ОД ЧЕШМИТЕ ПОРАДИ ЗАМАТЕНОСТ

СТРУЖАНИ ВЕЌЕ ТРЕТ ДЕН НЕ СМЕАТ ДА ПИЈАТ ВОДА ОД ЧЕШМИТЕ ПОРАДИ ЗАМАТЕНОСТ

Веќе трет ден стружани не смеат да пијат вода од чешмите поради нејзината заматеност. Анализите на водата за пиење извршени од Центарот за јавно здрав ...
СТРУШКАТА ДЕПОНИЈА ПОВТОРНО ГОРИ

СТРУШКАТА ДЕПОНИЈА ПОВТОРНО ГОРИ

Струшката депонија од синоќа повторно гори. Стружани се жалат на неподнослива смрдеа која што се чувствува во периферните делови на Струга. Оваа де ...
МЕРКО ГО ПОБЕДИ СЕЛА ВО СТРУГА

МЕРКО ГО ПОБЕДИ СЕЛА ВО СТРУГА

Рамиз Мерко, кандидатот на ДУИ, се враќа на градоначалничата функција во Струга, откако освои над 500 гласови повеќе од својот најголем ривал Зијадин ...
1 11 12 13 14 15 130 / 150 НАПИСИ