Таг: Струга

1 12 13 14 15 140 / 150 НАПИСИ
ИСТРАГАТА СЕ СОМНЕВА ДЕКА ПЛАТЕН УБИЕЦ ПУКАЛ ВО ДИЛАВЕР БОЈКУ

ИСТРАГАТА СЕ СОМНЕВА ДЕКА ПЛАТЕН УБИЕЦ ПУКАЛ ВО ДИЛАВЕР БОЈКУ

Дилавер Бојку - Леку најверојатно бил застрелан во главата од платен убиец, велат извори од истрагата за САКАМДАКАЖАМ.МК. Убиецот го напуштил местото ...
СО КУРШУМ ВО ЧЕЛО УБИЕН ДИЛАВЕР БОЈКУ – ЛЕКУ НА ПЛАЖА ВО СТРУГА

СО КУРШУМ ВО ЧЕЛО УБИЕН ДИЛАВЕР БОЈКУ – ЛЕКУ НА ПЛАЖА ВО СТРУГА

Дилавер Бојку – Леку, познат осуденик за нелегална проституција во селото Велешта,  Струшко, со куршум во глава беше убиен на плажа во Струга пред сво ...
НИКНА ШУМА НА ДВАТА ОСТРОВА НА ВЛИВОТ НА САТЕСКА ВО ОХРИДСКО ЕЗЕРО, И КУПИШТА ЃУБРЕ ШТО НИКОЈ НЕ ГО ЧИСТИ

НИКНА ШУМА НА ДВАТА ОСТРОВА НА ВЛИВОТ НА САТЕСКА ВО ОХРИДСКО ЕЗЕРО, И КУПИШТА ЃУБРЕ ШТО НИКОЈ НЕ ГО ЧИСТИ

  На само неколку километри од Струга, на местото каде што се влева реката Сатеска во Охридско Езеро, најпрвин се појавија два острова, а сега ...
ПАК ЗАПАЛЕНА СТРУШКАТА ДЕПОНИЈА, ПРЕД ЗАКАЖАНАТА РАСПРАВА ВО СОБРАНИЕТО

ПАК ЗАПАЛЕНА СТРУШКАТА ДЕПОНИЈА, ПРЕД ЗАКАЖАНАТА РАСПРАВА ВО СОБРАНИЕТО

Струшката депонија пак е запалена од непознат сторител пред закажаната посебна точка на дневен ред на собраниската седница што е во тек и на која што ...
ЛОКАЛИЗИРАН ПОЖАРОТ НАД СТРУШКОТО СЕЛО ДЕЛОГОЖДА

ЛОКАЛИЗИРАН ПОЖАРОТ НАД СТРУШКОТО СЕЛО ДЕЛОГОЖДА

Големиот пожар што вчера избувна над струшките села Делогожда и Поум е локализиран и пожарникарите работат на негово гаснење. Во гаснењето на пожар ...
ПРОТЕСТИТЕ ГИ НАТЕРАА ИНСТИТУЦИИТЕ ДА ПОЧНАТ ДА ЈА ГАСНАТ СТРУШКАТА ДЕПОНИЈА

ПРОТЕСТИТЕ ГИ НАТЕРАА ИНСТИТУЦИИТЕ ДА ПОЧНАТ ДА ЈА ГАСНАТ СТРУШКАТА ДЕПОНИЈА

Протестите на стружани кои бараат да се реши проблемот со дивата депонија која деновиве ја труе Струга вродија со плод. Со булдожери, камиони и дру ...
СТРУГА ВО ЧАД, ПОЖАРНИТЕ НЕ ГАСНАТ ПОРАДИ НЕПРИСТАПНОСТ НА ДЕПОНИЈАТА

СТРУГА ВО ЧАД, ПОЖАРНИТЕ НЕ ГАСНАТ ПОРАДИ НЕПРИСТАПНОСТ НА ДЕПОНИЈАТА

Дивата депонија во Струга повторно е запалена од непознат сторител. Струшките противпожарни екипи засега не можат да го гаснат пожарот поради неприста ...
СТРУЖАНИ БАРААТ ЗА ДЕПОНИЈАТА  ШТО ГО ТРУЕ ГРАДОТ ДА РАСПРАВА ВЛАДАТА

СТРУЖАНИ БАРААТ ЗА ДЕПОНИЈАТА ШТО ГО ТРУЕ ГРАДОТ ДА РАСПРАВА ВЛАДАТА

Стружани и денес доцна попладне излегоа на протест поради нерешавањето на проблемот со дивата депонијата која гори со куси прекини од Велигден . Ст ...
СТРУЖАНИ НА ПРОТЕСТ ЗА ЗАПАЛЕНАТА ДЕПОНИЈА

СТРУЖАНИ НА ПРОТЕСТ ЗА ЗАПАЛЕНАТА ДЕПОНИЈА

Граѓанската иницијатива „Доста“ од Струга денеска ќе организира протестен марш поради нерешавање на проблемот со запалената дива депонија . Протест ...
СТРУШКАТА ДЕПОНИЈА СЕ ПОТПАЛУВА ВО МРАК, НА ВЛАСТА НЕ Ѝ СМРДИ

СТРУШКАТА ДЕПОНИЈА СЕ ПОТПАЛУВА ВО МРАК, НА ВЛАСТА НЕ Ѝ СМРДИ

Струшката депонија вчера пак гореше, а смрдеата се почувствува и во градот. Депонијата од почетокот на годинава речиси постојано гори, а жителите веру ...
1 12 13 14 15 140 / 150 НАПИСИ