Таг: Струга

1 21 22 23 24 230 / 235 НАПИСИ
ПРОТЕСТИТЕ ГИ НАТЕРАА ИНСТИТУЦИИТЕ ДА ПОЧНАТ ДА ЈА ГАСНАТ СТРУШКАТА ДЕПОНИЈА

ПРОТЕСТИТЕ ГИ НАТЕРАА ИНСТИТУЦИИТЕ ДА ПОЧНАТ ДА ЈА ГАСНАТ СТРУШКАТА ДЕПОНИЈА

Протестите на стружани кои бараат да се реши проблемот со дивата депонија која деновиве ја труе Струга вродија со плод. Со булдожери, камиони и дру ...
СТРУГА ВО ЧАД, ПОЖАРНИТЕ НЕ ГАСНАТ ПОРАДИ НЕПРИСТАПНОСТ НА ДЕПОНИЈАТА

СТРУГА ВО ЧАД, ПОЖАРНИТЕ НЕ ГАСНАТ ПОРАДИ НЕПРИСТАПНОСТ НА ДЕПОНИЈАТА

Дивата депонија во Струга повторно е запалена од непознат сторител. Струшките противпожарни екипи засега не можат да го гаснат пожарот поради неприста ...
СТРУЖАНИ БАРААТ ЗА ДЕПОНИЈАТА  ШТО ГО ТРУЕ ГРАДОТ ДА РАСПРАВА ВЛАДАТА

СТРУЖАНИ БАРААТ ЗА ДЕПОНИЈАТА ШТО ГО ТРУЕ ГРАДОТ ДА РАСПРАВА ВЛАДАТА

Стружани и денес доцна попладне излегоа на протест поради нерешавањето на проблемот со дивата депонијата која гори со куси прекини од Велигден . Ст ...
СТРУЖАНИ НА ПРОТЕСТ ЗА ЗАПАЛЕНАТА ДЕПОНИЈА

СТРУЖАНИ НА ПРОТЕСТ ЗА ЗАПАЛЕНАТА ДЕПОНИЈА

Граѓанската иницијатива „Доста“ од Струга денеска ќе организира протестен марш поради нерешавање на проблемот со запалената дива депонија . Протест ...
СТРУШКАТА ДЕПОНИЈА СЕ ПОТПАЛУВА ВО МРАК, НА ВЛАСТА НЕ Ѝ СМРДИ

СТРУШКАТА ДЕПОНИЈА СЕ ПОТПАЛУВА ВО МРАК, НА ВЛАСТА НЕ Ѝ СМРДИ

Струшката депонија вчера пак гореше, а смрдеата се почувствува и во градот. Депонијата од почетокот на годинава речиси постојано гори, а жителите веру ...
СТРУШКАТА ДЕПОНИЈА ПАК ГОРИ, СЕ СПРЕМА КОНЗЕРВАЦИЈА

СТРУШКАТА ДЕПОНИЈА ПАК ГОРИ, СЕ СПРЕМА КОНЗЕРВАЦИЈА

Струшката дива депонија и денес пак гори. Чадот се прошири на голема површина во близина на градот, а се чувствува и силна смрдеа. Надеж дека ќе има р ...
СТРУГА САКА ДА МУ ГО ПРЕФРЛИ ЃУБРЕТО НА ОХРИД

СТРУГА САКА ДА МУ ГО ПРЕФРЛИ ЃУБРЕТО НА ОХРИД

Стружани сакаат ѓубрето од депонијата во влезот на градот да се складира во Охрид. Ја меркаат депонијата кај Буково покрај патот Охрид-Ресен, каде што ...
СТРУЖАНИ БАРААТ ОТПАДОТ ДА СЕ СКЛАДИРА ВО ДЕПОНИЈА КАЈ ОХРИД

СТРУЖАНИ БАРААТ ОТПАДОТ ДА СЕ СКЛАДИРА ВО ДЕПОНИЈА КАЈ ОХРИД

Депонијата кај Струга е делумно изгасната, но чад сè уште има. Тоа трае веќе една недела, а смрдеата се чувствува дури и во Струга. Поради тоа стружан ...
ВО СТРУГА E ОПАСНО ДА СЕ ЖИВЕЕ ПОРАДИ ЧАДОТ ОД ДЕПОНИЈАТА

ВО СТРУГА E ОПАСНО ДА СЕ ЖИВЕЕ ПОРАДИ ЧАДОТ ОД ДЕПОНИЈАТА

Стружани попладнево се собраа за да го изразат својот револт поради екеолошката катастрофа што ја создава дивата депонија кај Струшко Поле која беше з ...
СО ГУМИ ПОЛИЕНИ СО БЕНЗИН ЗАПАЛЕНА СТРУШКАТА ДИВА ДЕПОНИЈА ЗА ВЕЛИГДЕН, СТРУЖАНИ УТРЕ НА ПРОТЕСТ

СО ГУМИ ПОЛИЕНИ СО БЕНЗИН ЗАПАЛЕНА СТРУШКАТА ДИВА ДЕПОНИЈА ЗА ВЕЛИГДЕН, СТРУЖАНИ УТРЕ НА ПРОТЕСТ

Членовите на граѓанската иницијатива „Доста е“ и стружани утре во 16 часот ќе протестираат пред зградата на Општина Струга за да го искажат револтот к ...
1 21 22 23 24 230 / 235 НАПИСИ