Таг: сценарио

МАРЈАН АЛЧЕВСКИ РАБОТИ НА СЦЕНАРИОТО ЗА „БУШАВ БУКВАР“ ПО СМРТТА НА ГОРАН СТЕФАНОВСКИ

МАРЈАН АЛЧЕВСКИ РАБОТИ НА СЦЕНАРИОТО ЗА „БУШАВ БУКВАР“ ПО СМРТТА НА ГОРАН СТЕФАНОВСКИ

Сценаристот Марјан Алчевски, кој долги години живее во Загреб, работи на сценариото на „Бушав буквар“, продолжението на култната ТВ-серија од пред 34 ...
НЕ Е МОЖЕН НАСИЛЕН УПАД ВО СОБРАНИЕТО БЕЗ ПОМОШ ОД ВНАТРЕ, СВЕДОЧЕШЕ ПОМОШНИК-НАЧАЛНИК НА СВР СКОПЈЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

НЕ Е МОЖЕН НАСИЛЕН УПАД ВО СОБРАНИЕТО БЕЗ ПОМОШ ОД ВНАТРЕ, СВЕДОЧЕШЕ ПОМОШНИК-НАЧАЛНИК НА СВР СКОПЈЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Во ниеден случај на состаноците СВР Скопје, како помошен безбедносен штаб околу протестите на „За Заедничка Македонија“ не беше дискутирано за сценари ...
„СЛАВА“ НА БУГАРСКОТО ДУО ГРОЗЕВА-ВАЛЧАНОВ ПОБЕДИ НА КИНЕНОВА

„СЛАВА“ НА БУГАРСКОТО ДУО ГРОЗЕВА-ВАЛЧАНОВ ПОБЕДИ НА КИНЕНОВА

„Слава“, вториот филм на бугарското дуо Кристина Грозева и Петар Валчанов, победи на првиот меѓународен филмски фестивал Киненова, што заврши синоќа в ...
3 / 3 НАПИСИ