Таг: судир

1 2 10 / 20 НАПИСИ
САД ОБЈАВИЈА ВИДЕО ОД ИНЦИДЕНТОТ НАД ЦРНОТО МОРЕ ВО КОЈ РУСКИ АВИОН СЕ СУДРИ СО АМЕРИКАНСКИ ДРОН

САД ОБЈАВИЈА ВИДЕО ОД ИНЦИДЕНТОТ НАД ЦРНОТО МОРЕ ВО КОЈ РУСКИ АВИОН СЕ СУДРИ СО АМЕРИКАНСКИ ДРОН

Американската војска објави снимка од завчерашниот судир на руски борбен авион со еден од нејзините дронови над Црното Море. САД кажаа дека дронот бил ...
МОСКВА ГИ ОБВИНИ САД ЗА ПРОВОКАЦИЈА ОТКАКО АМЕРИКАНСКИ ДРОН СЕ УРНА ВО ЦРНОТО МОРЕ

МОСКВА ГИ ОБВИНИ САД ЗА ПРОВОКАЦИЈА ОТКАКО АМЕРИКАНСКИ ДРОН СЕ УРНА ВО ЦРНОТО МОРЕ

Москва негираше дека руски борбен авион се судрил со американскиот дрон кој вчера се урна во Црното Море и кажа дека тој паднал откако извел остар ман ...
РУСКИ ВОЕН АВИОН СЕ СУДРИ СО АМЕРИКАНСКИ ДРОН НАД ЦРНОТО МОРЕ

РУСКИ ВОЕН АВИОН СЕ СУДРИ СО АМЕРИКАНСКИ ДРОН НАД ЦРНОТО МОРЕ

Руски борбен авион се судрил со американски дрон над Црното Море, по што Американците го собориле своето беспилотно летало. Американската војска соопш ...
ДВАЈЦА ПИЛОТИ ЗАГИНАА ПРИ СУДИР НА ДВА ВОЕНИ АВИОНА КАЈ РИМ, ЕДЕН ПАДНА ВО СТАНБЕНА ОБЛАСТ

ДВАЈЦА ПИЛОТИ ЗАГИНАА ПРИ СУДИР НА ДВА ВОЕНИ АВИОНА КАЈ РИМ, ЕДЕН ПАДНА ВО СТАНБЕНА ОБЛАСТ

Двајца пилоти на италијанските воздушни сили загинаа откако нивните авиони се судрија близу Рим за време на вежба, соопшти војската. Авионите од типо ...
НАД 200 ВОЗИЛА СЕ СУДРИЈА НА МОСТ ВО КИНА, ЕДЕН ЗАГИНАТ

НАД 200 ВОЗИЛА СЕ СУДРИЈА НА МОСТ ВО КИНА, ЕДЕН ЗАГИНАТ

Едно лице загина во верижен судир на повеќе од 200 возила на мост во кинескиот град Женгжу, објавија медиумите и спасувачите. Снимките објавени на соц ...
НАСА ОБЈАВИ ДЕКА ЛЕТАЛОТО „ДАРТ“ УСПЕШНО ЈА ИЗМЕНИЛО ОРБИТАТА НА АСТЕРОИД

НАСА ОБЈАВИ ДЕКА ЛЕТАЛОТО „ДАРТ“ УСПЕШНО ЈА ИЗМЕНИЛО ОРБИТАТА НА АСТЕРОИД

НАСА објави дека нејзиниот неодамнешен обид да ја промени патеката на движење на астероид бил успешен. Научниците потврдија дека орбитата на 160 метри ...
НАСА УСПЕШНО СУДРИ ВСЕЛЕНСКО ЛЕТАЛО СО АСТЕРОИД НА 11 МИЛИОНИ КИЛОМЕТРИ ОД ЗЕМЈАТА

НАСА УСПЕШНО СУДРИ ВСЕЛЕНСКО ЛЕТАЛО СО АСТЕРОИД НА 11 МИЛИОНИ КИЛОМЕТРИ ОД ЗЕМЈАТА

Вселенското летало на НАСА „Дарт“ ноќеска се судри со астероид, при што беше целосно уништено. Судирот беше намерен и имаше за цел да тестира дали все ...
ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО СУДИР НА ПАТНИЧКИ И ТОВАРЕН ВОЗ ВО ХРВАТСКА

ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО СУДИР НА ПАТНИЧКИ И ТОВАРЕН ВОЗ ВО ХРВАТСКА

Синоќа околу 21,30 часот кај местото Рајиќ кај Новска во Хрватска се судрија патнички и товарен воз. Според последните информации, потврдено е дека за ...
НАСА НАМЕРНО ЌЕ СУДРИ ЛЕТАЛО ОД 330 МИЛИОНИ ДОЛАРИ СО АСТЕРОИД НА 27 СЕПТЕМВРИ

НАСА НАМЕРНО ЌЕ СУДРИ ЛЕТАЛО ОД 330 МИЛИОНИ ДОЛАРИ СО АСТЕРОИД НА 27 СЕПТЕМВРИ

Инженерите на НАСА планираат намерно да судрат 330 милиони долари вредно роботско вселенско летало во астероид. Половина тон тешкото летало „Дарт“ ќе ...
ДВА ТОВАРНИ БРОДА СЕ СУДРИЈА ПОКРАЈ БРЕГОТ НА ШВЕДСКА, ЕДЕН СЕ ПРЕВРТЕЛ

ДВА ТОВАРНИ БРОДА СЕ СУДРИЈА ПОКРАЈ БРЕГОТ НА ШВЕДСКА, ЕДЕН СЕ ПРЕВРТЕЛ

Два товарни брода утрово се судрија во Балтичкото Море покрај брегот на Шведска, по што едно од пловилата се превртело, објавија шведските медиуми. Се ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ