Таг: судска наредба

СЈО ВЛЕЗЕ ВО ФИРМИТЕ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ

СЈО ВЛЕЗЕ ВО ФИРМИТЕ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за С ...
СУДОТ ИЗМИСЛИ НОВ ИЗГОВОР ЗА ДА НЕ МУ ДАДЕ НА СЈО ДА ВЛЕЗЕ КАЈ ОПЕРАТОРОТ

СУДОТ ИЗМИСЛИ НОВ ИЗГОВОР ЗА ДА НЕ МУ ДАДЕ НА СЈО ДА ВЛЕЗЕ КАЈ ОПЕРАТОРОТ

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 повторно одби да издаде наредбa за пребарување на компјутерските системи кај телекомуникацискиот оператор ...
СУДОТ НЕ ЈА ЗНАЕЛ АДРЕСАТА НА ТЕЛЕКОМУНИКАЦИСКИОТ ОПЕРАТОР ЗА ДА ИЗДАДЕ НАРЕДБА ЗА ПРЕТРЕС

СУДОТ НЕ ЈА ЗНАЕЛ АДРЕСАТА НА ТЕЛЕКОМУНИКАЦИСКИОТ ОПЕРАТОР ЗА ДА ИЗДАДЕ НАРЕДБА ЗА ПРЕТРЕС

Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 оценил дека Специјалното јавно обвинителство за случајо ...
„ЕРИКСОН“ НЕМА ДА ДАВА ИЗЈАВИ ДОДЕКА ТРАЕ ИСТРАГАТА НА СЈО

„ЕРИКСОН“ НЕМА ДА ДАВА ИЗЈАВИ ДОДЕКА ТРАЕ ИСТРАГАТА НА СЈО

„Ериксон“, производителот на опремата за прислушување во УБК, за која Специјалното јавно обвинителство има судска наредба за претрес, нема да коментир ...
КАТИЦА ЈАНЕВА ОСТАВЕНА САМА ДА СПРОВЕДУВА СУДСКИ НАЛОГ ПО СИНОЌЕШНИТЕ БРКОТИНЦИ СО ПОЛИЦИЈАТА И СО УБК

КАТИЦА ЈАНЕВА ОСТАВЕНА САМА ДА СПРОВЕДУВА СУДСКИ НАЛОГ ПО СИНОЌЕШНИТЕ БРКОТИНЦИ СО ПОЛИЦИЈАТА И СО УБК

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева нема никаква поддршка од институциите и функционерите во обидот да ги спроведе двата судски налога за пре ...
МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ИМА ОБВРСКА ДА ГО УАПСИ МИТКО ЧАВКОВ ЗА ДА СЕ СПРОВЕДЕ СУДСКАТА НАРЕДБА, ВЕЛИ ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ

МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ИМА ОБВРСКА ДА ГО УАПСИ МИТКО ЧАВКОВ ЗА ДА СЕ СПРОВЕДЕ СУДСКАТА НАРЕДБА, ВЕЛИ ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски по закон итно мора да обезбеди извршување на судската наредба, а не ги остави обвинителите од Специјал ...
6 / 6 НАПИСИ