Таг: судска одлука

АВТОМОБИЛИ ПАК СЕ ПАРКИРААТ НА УЛИЦАТА ВО ТЕТОВО КАДЕ ШТО ДО ВЧЕРА БЕШЕ ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА

АВТОМОБИЛИ ПАК СЕ ПАРКИРААТ НА УЛИЦАТА ВО ТЕТОВО КАДЕ ШТО ДО ВЧЕРА БЕШЕ ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА

Таму каде што до вчера се протегаше велосипедската патека на улицата Илинденска во Тетово сега се редици паркирани автомобили. Новата општинска вла ...
НА БРИТНИ СПИРС ВЕЌЕ НЕ Ѝ ТРЕБА СТАРАТЕЛ ДА Ѝ ГО КОНТРОЛИРА ЖИВОТОТ, ОДЛУЧИ СУДОТ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС

НА БРИТНИ СПИРС ВЕЌЕ НЕ Ѝ ТРЕБА СТАРАТЕЛ ДА Ѝ ГО КОНТРОЛИРА ЖИВОТОТ, ОДЛУЧИ СУДОТ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС

Контроверзното старателство кое целосно го контролираше животот на поп ѕвездата Бритни Спирс изминатите 13 години конечно заврши со судска одлука. По ...
МОРА ДА ПОСТАПУВАМЕ ПО СУДСКИТЕ ОДЛУКИ, НО РАЗГЛЕДУВАМЕ МОЖНОСТИ ЗА ДА ИМ ИЗЛЕЗЕМЕ ВО ПРЕСРЕТ НА МЕДИЦИНСКИТЕ СЕСТРИ ОД БИТОЛА КОИ ОСТАНАА БЕЗ РАБОТА, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

МОРА ДА ПОСТАПУВАМЕ ПО СУДСКИТЕ ОДЛУКИ, НО РАЗГЛЕДУВАМЕ МОЖНОСТИ ЗА ДА ИМ ИЗЛЕЗЕМЕ ВО ПРЕСРЕТ НА МЕДИЦИНСКИТЕ СЕСТРИ ОД БИТОЛА КОИ ОСТАНАА БЕЗ РАБОТА, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Министерството за здравство ги разгледува сите формално-правни можности со кои евентуално би можело да се излезе во пресрет на случајот со шесте медиц ...
СУСПЕНЗИЈАТА НА БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ Е НЕЗАКОНСКА, ПРЕСУДИ ШКОТСКИ СУД

СУСПЕНЗИЈАТА НА БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ Е НЕЗАКОНСКА, ПРЕСУДИ ШКОТСКИ СУД

Суспензијата на британскиот парламент што ја побара премиерот Борис Џонсон е незаконска, заклучи највисокиот граѓански суд на Шкотска. Панел од тројца ...
ПРАТЕНИЦИТЕ СЕ ДОГОВАРААТ ДАЛИ СОБРАНИСКАТА ГОВОРНИЦА ЌЕ ЈА УПОТРЕБАТ ЗА КОМЕНТИРАЊЕ И РЕВОЛТ ОД ДВЕ СУДСКИ ПРЕСУДИ

ПРАТЕНИЦИТЕ СЕ ДОГОВАРААТ ДАЛИ СОБРАНИСКАТА ГОВОРНИЦА ЌЕ ЈА УПОТРЕБАТ ЗА КОМЕНТИРАЊЕ И РЕВОЛТ ОД ДВЕ СУДСКИ ПРЕСУДИ

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митревски побара координација од еден час без јавно да каже зошто, на денешната собраниска седница н ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР БЛОКИРАНА ЗА 1,5 МИЛИОН ЕВРА ПОРАДИ РАСКИНАТИОТ ДОГОВОР НА ЖЕРНОВСКИ ЗА КАТНАТА ГАРАЖА

ОПШТИНА ЦЕНТАР БЛОКИРАНА ЗА 1,5 МИЛИОН ЕВРА ПОРАДИ РАСКИНАТИОТ ДОГОВОР НА ЖЕРНОВСКИ ЗА КАТНАТА ГАРАЖА

Сметката на Општина Центар две недели била блокирана за 1,5 милиони евра, поради договорот кој го раскина поранешниот градоначалникот Андреј Жерновски ...
6 / 6 НАПИСИ