Таг: Судство

1 2 326 / 26 НАПИСИ
ИМАМЕ НЕЗАКОНСКИ ПРОТОК НА ПАРИ НИЗ ЦЕЛА ЕВРОПА, ПРЕДУПРЕДИ СПЕЦИЈАЛНАТА ОБВИНИТЕЛКА РИСТОВСКА

ИМАМЕ НЕЗАКОНСКИ ПРОТОК НА ПАРИ НИЗ ЦЕЛА ЕВРОПА, ПРЕДУПРЕДИ СПЕЦИЈАЛНАТА ОБВИНИТЕЛКА РИСТОВСКА

Специјалната обвинителка Ленче Ристовска му порача на судството дека треба да биде куче-чувар на владеењето на другите две власти, кои кај нас, како ш ...
ФОРМИРАЊЕ СПЕЦИЈАЛЕН СУД САМО СО ЕВРОПСКИ СУДИИ, ТЕЖОК СРАМ ЗА СУДСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА

ФОРМИРАЊЕ СПЕЦИЈАЛЕН СУД САМО СО ЕВРОПСКИ СУДИИ, ТЕЖОК СРАМ ЗА СУДСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА

Реформите во судството не се спомнуваат во новиот договор на 4-те партии за излез од кризата, а не се спомнува ниту формирање специјален оддел за пред ...

ГЛУПАВИ ЛУДАЦИ

1 Зарем сѐ уште се чудите дека власта била кадарна да смисли трик со возилата на Брзата помош, за да направи инцидент на протестите на Шарената револу ...
ДАВИДОВИЌ ПО ПОЛИЦИСКОТО СНИМАЊЕ ВО СУДНИЦА: ЧАВКОВ ГО ТУРНА СУДОТ НА КОЛЕНА

ДАВИДОВИЌ ПО ПОЛИЦИСКОТО СНИМАЊЕ ВО СУДНИЦА: ЧАВКОВ ГО ТУРНА СУДОТ НА КОЛЕНА

Ги снимаат демонстрантите, снимаат полициски акции, а сега влегоа и во судот да снимаат рочишта. Ова е скандалозно и е доказ дека МВР и министерот Мит ...
ОПОЗИЦИЈАТА СПРЕМИ ПРОЕКТ ЗА ГЕНЕРАЛЕН РЕИЗБОР НА СУДИИТЕ

ОПОЗИЦИЈАТА СПРЕМИ ПРОЕКТ ЗА ГЕНЕРАЛЕН РЕИЗБОР НА СУДИИТЕ

Проектот за генерален реизбор на околу 650 судии колку што се вкупно во Македонија е готов од страна на опозиционите партии. Моделите им се разлик ...
ПРИБЕ ЌЕ ЧЕКА ПОДОБРИ ВРЕМИЊА ЗА ИЗБОРИ

ПРИБЕ ЌЕ ЧЕКА ПОДОБРИ ВРЕМИЊА ЗА ИЗБОРИ

Европската комисија, во последниот извештај за напредокот на Македонија, забележа дека не е направен суштински напредок во ниту една од петте клучни о ...
1 2 326 / 26 НАПИСИ