Таг: Супермен

ПОЧИНА РИЧАРД ДОНЕР, РЕЖИСЕРОТ НА „СУПЕРМЕН“ И „СМРТОНОСНО ОРУЖЈЕ“

ПОЧИНА РИЧАРД ДОНЕР, РЕЖИСЕРОТ НА „СУПЕРМЕН“ И „СМРТОНОСНО ОРУЖЈЕ“

Ричард Донер, кој како режисер на „Супермен“ ги отвори вратите на Холивуд за светот на суперхероите, почина на 91 година. Стивен Спилберг го опиша Дон ...
ПОЕМА НА НАБОКОВ ЗА СУПЕРМЕН КОЈА БИЛА ИЗГУБЕНА, ПО 80 ГОДИНИ ОБЈАВЕНА ВО „ТАЈМС“

ПОЕМА НА НАБОКОВ ЗА СУПЕРМЕН КОЈА БИЛА ИЗГУБЕНА, ПО 80 ГОДИНИ ОБЈАВЕНА ВО „ТАЈМС“

Изгубена поема од Владимир Набоков, напишана од гледна точка на Супермен и неговата тага дека не може да има деца со Лоис Лејн, е објавена за првпат в ...
ПОЧИНА АКТЕРКАТА МАРГО КИДЕР, ЛЕГЕНДАРНАТА ЛОИС ЛЕЈН ОД „СУПЕРМЕН“

ПОЧИНА АКТЕРКАТА МАРГО КИДЕР, ЛЕГЕНДАРНАТА ЛОИС ЛЕЈН ОД „СУПЕРМЕН“

Марго Кидер, канадската актерка која се прослави со улогата на репортерката Лоис Лејн во серијалот филмови за Супермен, почина на 69-годишна возраст в ...
3 / 3 НАПИСИ