Таг: суспензија

1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ
ФИФА ГО СУСПЕНДИРАШЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ФУДБАЛСКАТА ФЕДЕРАЦИЈА НА ШПАНИЈА ЗА БАКНУВАЊЕ  РЕПРЕЗЕНТАТИВКА 

ФИФА ГО СУСПЕНДИРАШЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ФУДБАЛСКАТА ФЕДЕРАЦИЈА НА ШПАНИЈА ЗА БАКНУВАЊЕ  РЕПРЕЗЕНТАТИВКА 

ФИФА привремено го суспендираше Луис Рубиалес, претседателот на шпанската фудбалска федерација, од „сите активности поврзани со фудбалот“ поради негов ...
„БИ-БИ-СИ“ СУСПЕНДИРАШЕ ВОДИТЕЛ ПО ОБВИНУВАЊАТА ДЕКА ПЛАЌАЛ НА ТИНЕЈЏЕР ЗА СЕКСУАЛНО ЕКСПЛИЦИТНИ ФОТОГРАФИИ

„БИ-БИ-СИ“ СУСПЕНДИРАШЕ ВОДИТЕЛ ПО ОБВИНУВАЊАТА ДЕКА ПЛАЌАЛ НА ТИНЕЈЏЕР ЗА СЕКСУАЛНО ЕКСПЛИЦИТНИ ФОТОГРАФИИ

Британската јавна телевизија „Би-Би-Си“ потврди дека ги истражува обвинувањата за несоодветно сексуално однесување од страна на еден од нивните водите ...
ОЛИМПИСКИОТ КОМИТЕТ МУ ИЗРЕЧЕ ЧЕТИРИГОДИШНА СУСПЕНЗИЈА НА БОРКО РИСТОВСКИ

ОЛИМПИСКИОТ КОМИТЕТ МУ ИЗРЕЧЕ ЧЕТИРИГОДИШНА СУСПЕНЗИЈА НА БОРКО РИСТОВСКИ

Олимпискиот комитет на Северна Македонија му изрече четиригодишна суспензија на некогашниот голман на ракометната репрезентација Борко Ристовски, забр ...
ТРАМП ДОБИ ДОЗВОЛА ДА СЕ ВРАТИ НА ФЕЈСБУК И ИНСТАГРАМ

ТРАМП ДОБИ ДОЗВОЛА ДА СЕ ВРАТИ НА ФЕЈСБУК И ИНСТАГРАМ

Бившиот американски претседател Доналд Трамп ќе може да се врати на Фејсбук и Инстаграм откако компанијата „Мета“ објави дека му ја укинува двегодишна ...
ОВА НЕ Е СУСПЕНЗИЈА НА ВИЛМА РУСКОВСКА, ОВА Е СУСПЕНЗИЈА НА ПРАВОТО И ПРАВДАТА, КАЖА РУСКОВСКА ОТКАКО ПОДНЕСЕ ЖАЛБА ВО СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ

ОВА НЕ Е СУСПЕНЗИЈА НА ВИЛМА РУСКОВСКА, ОВА Е СУСПЕНЗИЈА НА ПРАВОТО И ПРАВДАТА, КАЖА РУСКОВСКА ОТКАКО ПОДНЕСЕ ЖАЛБА ВО СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Русковска денеска поднесе жалба до Советот на јавни обвинители против одлуката н ...
СУСПЕНДИРАН ВОЗАЧ НА ЈСП СКОПЈЕ КОЈ ИСТЕПАЛ ПАТНИК, ГО УДИРАЛ СО ГЛАВА ПО ГЛАВА

СУСПЕНДИРАН ВОЗАЧ НА ЈСП СКОПЈЕ КОЈ ИСТЕПАЛ ПАТНИК, ГО УДИРАЛ СО ГЛАВА ПО ГЛАВА

Возач во автобус на ЈСП „Скопје" вчера истепал патник. Очевидци велат дека патникот на линијата 24 побарал од возачот да вклучи клима, по што настанал ...
ГОДИНАШНИОТ ВИМБЛДОН СВЕДЕН НА ЕГЗИБИЦИСКИ ТУРНИР, ЃОКОВИЌ ЌЕ ИЗГУБИ 2.000 ПОЕНИ

ГОДИНАШНИОТ ВИМБЛДОН СВЕДЕН НА ЕГЗИБИЦИСКИ ТУРНИР, ЃОКОВИЌ ЌЕ ИЗГУБИ 2.000 ПОЕНИ

АТП и ВТА решија да го казнат Вимблдон поради неговата одлука да им забрани настап на руските и на белоруските тенисери и тенисерки, па годинава нема ...
ВИЛ СМИТ ИСФРЛЕН ОД ОСКАРИТЕ НА 10 ГОДИНИ ОТКАКО ГО УДРИ КРИС РОК

ВИЛ СМИТ ИСФРЛЕН ОД ОСКАРИТЕ НА 10 ГОДИНИ ОТКАКО ГО УДРИ КРИС РОК

Вил Смит доби десетгодишна забрана за присуство на Оскарите откако го удри Крис Рок на неодамнешното доделување. Казната му ја изрече Академијата за ф ...
ФИФА И УЕФА ГИ СУСПЕНДИРАA РУСКИТЕ КЛУБОВИ И РЕПРЕЗЕНТАЦИИ

ФИФА И УЕФА ГИ СУСПЕНДИРАA РУСКИТЕ КЛУБОВИ И РЕПРЕЗЕНТАЦИИ

ФИФА и УЕФА ги суспендираа руските клубови и репрезентации од сите свои натпреварувања како резултат на воената инвазија на Украина. Двете федерации с ...
СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО НА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА ПОКРЕНА ИНИЦИЈАТИВА ЗА СУСПЕНЗИЈА НА ДУП ЗА БЛОК 57, ОПОЗИЦИСКИТЕ СОВЕТНИЦИ СИ ЗАМИНАА

СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО НА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА ПОКРЕНА ИНИЦИЈАТИВА ЗА СУСПЕНЗИЈА НА ДУП ЗА БЛОК 57, ОПОЗИЦИСКИТЕ СОВЕТНИЦИ СИ ЗАМИНАА

Тетовските советници повеќе од еден час расправаа зошто на ден пред крајот на годината се свикува вонредна седница на која беше покрената иницијатива ...
1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ