Таг: суспензија

1 2 3 437 / 37 НАПИСИ
МЕСИ СУСПЕНДИРАН НА ТРИ МЕСЕЦИ ОТКАКО ОБВИНИ ДЕКА КОПА АМЕРИКА БЕШЕ НАМЕСТЕНА ЗА БРАЗИЛ

МЕСИ СУСПЕНДИРАН НА ТРИ МЕСЕЦИ ОТКАКО ОБВИНИ ДЕКА КОПА АМЕРИКА БЕШЕ НАМЕСТЕНА ЗА БРАЗИЛ

Лео Меси доби тримесечна суспензија од меѓународниот фудбал за изјавите дека Копа Америка е корумпирана. Капитенот на Аргентина доби црвен картон н ...
ЕВРОПСКАТА НАРОДНА ПАРТИЈА ЈА СУСПЕНДИРАШЕ ПАРТИЈАТА НА ОРБАН

ЕВРОПСКАТА НАРОДНА ПАРТИЈА ЈА СУСПЕНДИРАШЕ ПАРТИЈАТА НА ОРБАН

Европската народна партија (ЕПП), најголемата група во Европскиот парламент, ја суспендираше партијата на Виктор Орбан, Фидес, поради нејзиното контин ...
НАЈДОБРИОТ СВЕТСКИ ИГРАЧ НА БРИЏ ПАДНА НА ДОПИНГ-ТЕСТ И ОСТАНА БЕЗ СИТЕ ТИТУЛИ ОД 2018

НАЈДОБРИОТ СВЕТСКИ ИГРАЧ НА БРИЏ ПАДНА НА ДОПИНГ-ТЕСТ И ОСТАНА БЕЗ СИТЕ ТИТУЛИ ОД 2018

Најдобриот светски играч на бриџ е суспендиран откако паднал на допинг-тест. Геир Хелгемо, Норвежанец кој настапува под знамето на Монако, имал поз ...
УЕФА ГО КАЗНИ ВАРДАР СО 100.000 ЕВРА И МУ СЕ ЗАКАНИ СО ДВЕГОДИШНА СУСПЕНЗИЈА ОД ЕВРОКУПОВИТЕ

УЕФА ГО КАЗНИ ВАРДАР СО 100.000 ЕВРА И МУ СЕ ЗАКАНИ СО ДВЕГОДИШНА СУСПЕНЗИЈА ОД ЕВРОКУПОВИТЕ

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар се соочува со двегодишна суспензија од европските натпреварувања, откако УЕФА го казни за прекршување н ...
АЛБАНСКИ СКЕНДЕРБЕУ ЈА НАДМИНА ПРИЛЕПСКА ПОБЕДА СО СУСПЕНЗИЈАТА ОД ДЕСЕТ ГОДИНИ ПОРАДИ МЕСТЕЊЕ

АЛБАНСКИ СКЕНДЕРБЕУ ЈА НАДМИНА ПРИЛЕПСКА ПОБЕДА СО СУСПЕНЗИЈАТА ОД ДЕСЕТ ГОДИНИ ПОРАДИ МЕСТЕЊЕ

Еден од најдобрите албански клубови Скендербеу е исфрлен од европските фудбалски купови на десет години поради местење, што претставува најтешка казна ...
КОЈ САКА, МОЖЕ ДА НАСТАПИ НА ОЛИМПИЈАДАТА, КАЖА ПУТИН ПО СУСПЕНЗИЈАТА НА РУСИЈА

КОЈ САКА, МОЖЕ ДА НАСТАПИ НА ОЛИМПИЈАДАТА, КАЖА ПУТИН ПО СУСПЕНЗИЈАТА НА РУСИЈА

Владимир Путин изјави дека нема да спречи ниту еден руски спортист кој сака да настапи на претстојните Зимски олимписки игри во Пјонгчанг, со што ја о ...
ФИФА МУ ЗАБРАНИ НА МЕСИ ДА ИГРА НА СЛЕДНИТЕ ЧЕТИРИ НАТПРЕВАРИ

ФИФА МУ ЗАБРАНИ НА МЕСИ ДА ИГРА НА СЛЕДНИТЕ ЧЕТИРИ НАТПРЕВАРИ

Лионел Меси нема да може да настапи на следните четири квалификациски натпревари на Аргентина за Светското првенство во Русија, почнувајќи со денешнио ...
1 2 3 437 / 37 НАПИСИ