Таг: сваровски

СУДСКИОТ СОВЕТ ЈА РАЗРЕШИ СУДИЈКАТА СОФИЈА ЛАЛИЧИЌ

СУДСКИОТ СОВЕТ ЈА РАЗРЕШИ СУДИЈКАТА СОФИЈА ЛАЛИЧИЌ

Судскиот совет на денешната седница донесе одлука да ја разреши судијката од Основниот кривичен суд Софија Лаличиќ поради нестручно и несовесно работе ...
АКМИС ГРУЈОВИТИС

АКМИС ГРУЈОВИТИС

1 Петсто евра ќе плати глоба граѓанинот што сакал да го испрска Никола Груевски со спреј додека држел говор на митинг во центарот на Скопје. Одма го к ...
НАИВНИ СУДИИ

НАИВНИ СУДИИ

1 Сите знаеја дека обвинетите од СЈО за нелегалното прислушување на илјадници граѓани и за уништувањето на  опремата за прислушување ќе избегаат. Ама ...
КОНТРАБОМБА ВО СУДСТВОТО – УНАПРЕДЕНИ СУДИИТЕ ШТО ГО КОЧАТ СЈО, ЧИСТКА ВО КРИВИЧНИОТ СУД

КОНТРАБОМБА ВО СУДСТВОТО – УНАПРЕДЕНИ СУДИИТЕ ШТО ГО КОЧАТ СЈО, ЧИСТКА ВО КРИВИЧНИОТ СУД

Хаос и револт го тресат Основниот суд Скопје 1 каде што стигаат предметите од Специјалното обвинителство, откако в.д. претседателката Татјана Михајлов ...

ТРАЈКО ДА ПЛАТИ

1 Кога Уставен суд одбива да се бави со својата работа, тоа сите нас нè чини пари. Значи - наши пари. Зборуваме конкретно. Не зборуваме за апстрактни ...
КЛАСИФИЦИРАНИ СУДИИ

КЛАСИФИЦИРАНИ СУДИИ

1 Македонија е веројатно единствена држава каде што гонењето на криминалот е пострашно од самиот криминал. Македонија е држава каде што е загрозена на ...
СУДОТ ПРИМИЛ КЛАСИФИЦИРАНИ ДОКАЗИ ОД ЗВРЛЕВСКИ, А НЕ ГИ ПРИМА ОД ЈАНЕВА

СУДОТ ПРИМИЛ КЛАСИФИЦИРАНИ ДОКАЗИ ОД ЗВРЛЕВСКИ, А НЕ ГИ ПРИМА ОД ЈАНЕВА

Специјалното јавно обвинителство соопшти дека денеска повторно ќе ги достави доказите до Основниот суд Скопје 1 кои вчера им беа вратени. Како што ...
7 / 7 НАПИСИ