Таг: Светско првенство во Русија

1 2 3 4 10 / 34 НАПИСИ
МЕСУТ ОЗИЛ ОБЈАВИ ДЕКА ВЕЌЕ НЕ САКА ДА ИГРА ЗА ГЕРМАНИЈА

МЕСУТ ОЗИЛ ОБЈАВИ ДЕКА ВЕЌЕ НЕ САКА ДА ИГРА ЗА ГЕРМАНИЈА

Месут Озил објави дека веќе не сака да игра за репрезентацијата на Германија, откако се соочи со жестоки критики од јавноста не само за слабата игра н ...
ЛУДНИЦА ВО ЗАГРЕБ – СВЕТСКИТЕ ВИЦЕПРВАЦИ СЕ ВРАТИЈА ДОМА

ЛУДНИЦА ВО ЗАГРЕБ – СВЕТСКИТЕ ВИЦЕПРВАЦИ СЕ ВРАТИЈА ДОМА

Најдобрите хрватски фудбалери се вратија дома со сребрен медал околу вратот, неполни 24 часа откако во Москва загубија од Франција со 2:4 во финалето ...
МАКРОН ПОЛУДЕ ОД РАДОСТ ПО ТРИУМФОТ НА ФРАНЦИЈА ВО ФИНАЛЕТО НА МУНДИЈАЛОТ

МАКРОН ПОЛУДЕ ОД РАДОСТ ПО ТРИУМФОТ НА ФРАНЦИЈА ВО ФИНАЛЕТО НА МУНДИЈАЛОТ

Претседателот Емануел Макрон не ги криеше своите емоции по триумфот на Франција во финалето на Светското првенство во Русија. Иако седеше во ВИ ...
„ПУСИ РАЈОТ“ ГО ПРЕКИНА ФИНАЛЕТО ВО МОСКВА

„ПУСИ РАЈОТ“ ГО ПРЕКИНА ФИНАЛЕТО ВО МОСКВА

Руската феминистичка активистичка група „Пуси рајот“ ја презеде одговорноста за упадот на четири лица на теренот на стадионот „Лужники“ во Москва за в ...
ФРАНЦИЈА ПО 20 ГОДИНИ ПО ВТОРПАТ СЕ ЗАКИТИ СО СВЕТСКА ТИТУЛА

ФРАНЦИЈА ПО 20 ГОДИНИ ПО ВТОРПАТ СЕ ЗАКИТИ СО СВЕТСКА ТИТУЛА

Пехарот на Светското првенство се враќа во Франција по 20 години пауза. Хрватска не успеа да ја заокружи најголемата сензација во мундијалската ист ...
ФИФА ГИ ПРЕДУПРЕДИ ТВ-КУЌИТЕ ДА ПРЕСТАНАТ ДА ПОКАЖУВААТ ЗГОДНИ НАВИВАЧКИ

ФИФА ГИ ПРЕДУПРЕДИ ТВ-КУЌИТЕ ДА ПРЕСТАНАТ ДА ПОКАЖУВААТ ЗГОДНИ НАВИВАЧКИ

Меѓународните медиумски куќи добија предупредување да престанат да се фокусираат на згодни и атрактивни девојки на трибините за време на натпреварите ...
ХРВАТСКА ВО ФИНАЛЕ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО

ХРВАТСКА ВО ФИНАЛЕ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО

Хрватска е сензационалниот финалист на Светското првенство во Русија, станувајќи само 13. репрезентација во 88-годишната мундијалска историја која усп ...
БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ МОЖЕ ДА ПРОГЛАСИ ПРАЗНИК АКО АНГЛИЈА ГО ОСВОИ МУНДИЈАЛОТ

БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ МОЖЕ ДА ПРОГЛАСИ ПРАЗНИК АКО АНГЛИЈА ГО ОСВОИ МУНДИЈАЛОТ

Британскиот парламент би можел да прогласи празник доколку Англија в недела слави во финалето на Светското првенство во Русија, откако 200.000 луѓе се ...
БРИТАНЦИТЕ ТРОШАТ ПОВЕЌЕ НА ПИВО И СКАРА ЗА ВРЕМЕ НА МУНДИЈАЛОТ, НО НЕ КАКО ПОРАНО

БРИТАНЦИТЕ ТРОШАТ ПОВЕЌЕ НА ПИВО И СКАРА ЗА ВРЕМЕ НА МУНДИЈАЛОТ, НО НЕ КАКО ПОРАНО

Светското првенство во Русија придонесе Британците да трошат повеќе на пиво, скара и големи телевизори во јуни, но вкупниот пораст на продажбата е, се ...
КОЛИНДА КАКО 12. ИГРАЧ ТАНЦУВАШЕ ПРЕД МЕДВЕДЕВ НА ТРИБИНИТЕ, ХРВАТСКА ПОВТОРНО ВО МУНДИЈАЛСКО ПОЛУФИНАЛЕ

КОЛИНДА КАКО 12. ИГРАЧ ТАНЦУВАШЕ ПРЕД МЕДВЕДЕВ НА ТРИБИНИТЕ, ХРВАТСКА ПОВТОРНО ВО МУНДИЈАЛСКО ПОЛУФИНАЛЕ

По историскиот настап во Франција пред 20 години, Хрватска по вторпат во својата историја ќе игра во полуфиналето на Светското првенство, откако по уш ...
1 2 3 4 10 / 34 НАПИСИ