Таг: СВР Тетово

1 2 10 / 16 НАПИСИ
ТЕТОВКА ПОВРЕДЕНА ОД ЗАТАЛКАН КУРШУМ

ТЕТОВКА ПОВРЕДЕНА ОД ЗАТАЛКАН КУРШУМ

Тетовка е тешко повредена од заталкан куршум, најверојатно при свадбена веселба. Со доаѓањето на нашите сонародници кои се на работа во странство, во ...
308 ЛИЦА ОД ТЕТОВО И ГОСТИВАР ДОБИЈА КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ОТИ БЕГАЛЕ ОД КОВИД ИЗОЛАЦИЈА

308 ЛИЦА ОД ТЕТОВО И ГОСТИВАР ДОБИЈА КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ОТИ БЕГАЛЕ ОД КОВИД ИЗОЛАЦИЈА

Триста и осум жители на Тетово и Гостивар, за период од изминативе 9 месеци добија кривични пријави за повеќе прекршоци, како на пример дека не биле н ...
ВО ТЕТОВО НАВЕЧЕР СЕ ВОЗИ И СО НАД 150 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС, АКЦИЈА НА ПОЛИЦИЈАТА ВО ТЕТОВСКО-ГОСТИВАРСКИОТ РЕГИОН

ВО ТЕТОВО НАВЕЧЕР СЕ ВОЗИ И СО НАД 150 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС, АКЦИЈА НА ПОЛИЦИЈАТА ВО ТЕТОВСКО-ГОСТИВАРСКИОТ РЕГИОН

Автопат Тетово-Гостивар, 21 часот и 30 минути, сообраќаната патрола на Полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Тетово, поставена кај ...
МУЗИКА ВО ЖИВО, ТАНЧЕРКИ И ГОСТИ ГИ ПРЕКРШИЛЕ КОВИД МЕРКИТЕ ВО УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ ВО ГОСТИВАРСКО

МУЗИКА ВО ЖИВО, ТАНЧЕРКИ И ГОСТИ ГИ ПРЕКРШИЛЕ КОВИД МЕРКИТЕ ВО УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ ВО ГОСТИВАРСКО

Полициски службеници од Полициското одделение Галате - СВР Тетово вчера во периодот од 20.30 до 21.30, извршиле контрола во угостителски објект во Вра ...
МАСКИРАН СО БЕЛ ЧАРШАВ ОГРАБИЛ АВТОМАТ ЗА ИГРИ НА СРЕЌА ВО ТЕТОВСКО

МАСКИРАН СО БЕЛ ЧАРШАВ ОГРАБИЛ АВТОМАТ ЗА ИГРИ НА СРЕЌА ВО ТЕТОВСКО

Крадец маскиран со бел чаршав преку телото провалил во локал во тетовското село Јанчиште, мислејќи дека така не може да го препознаат. Но, упадот бил ...
НАМЕСТО ДОМА ПОСЛЕ 18 ЧАСОТ ТЕТОВЧАНИ ОДАТ НА НЕЛЕГАЛНИ ТРКИ СО АВТОМОБИЛИ

НАМЕСТО ДОМА ПОСЛЕ 18 ЧАСОТ ТЕТОВЧАНИ ОДАТ НА НЕЛЕГАЛНИ ТРКИ СО АВТОМОБИЛИ

Наместо да ги почитуваат препораките да нема собирање во поголеми групи и да не се излегува од домовите после 18 часот, дел од младите од Тетово ги ор ...
ТРИ ГОСТИВАРСКИ АВТОБУСИ ВОЗЕЛЕ ПАТНИЦИ СО НЕИСПРАВНИ КОЧНИЦИ

ТРИ ГОСТИВАРСКИ АВТОБУСИ ВОЗЕЛЕ ПАТНИЦИ СО НЕИСПРАВНИ КОЧНИЦИ

Секторот за внатрешни работи Тетово продолжува да спроведува засилени сообраќајно-контролни активности на возилата кои вршат јавен превоз на патници н ...
ФАТЕНИ КРАДЦИТЕ КОИ ОГРАБИЛЕ 6 ЦРКВИ ВО ТЕТОВСКО

ФАТЕНИ КРАДЦИТЕ КОИ ОГРАБИЛЕ 6 ЦРКВИ ВО ТЕТОВСКО

Двајца крадци, едниот од Тетово а вториот од село Озормиште за еден месец ограбиле шест православни цркви во тетовско. Тие ги ограбиле црквите во Тето ...
СО КАБЕЛ ВЛЕЧЕЛЕ СТРУЈА НА ВЕЛИГДЕН ЗА ЦРКВАТА ВО ВРАТНИЦА, ОТИ ТРАНСФОРМАТОРОТ БИЛ УКРАДЕН

СО КАБЕЛ ВЛЕЧЕЛЕ СТРУЈА НА ВЕЛИГДЕН ЗА ЦРКВАТА ВО ВРАТНИЦА, ОТИ ТРАНСФОРМАТОРОТ БИЛ УКРАДЕН

Малку недостасуваше жителите на село Вратница, Полошко Велигден во црквата „Св. Константин и Елена“ да го дочекаат без струја. На две недели пред голе ...
ТРИ ГЕНЕРАЦИИ ЛУЃЕ ФАНТОМИ ЖИВЕАТ БЕЗ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ ВО ТЕТОВО

ТРИ ГЕНЕРАЦИИ ЛУЃЕ ФАНТОМИ ЖИВЕАТ БЕЗ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ ВО ТЕТОВО

На излезот од Тетово, на двете страни од реката Пена се наоѓа една од поголемите ромски населби во градот. Околу 150 нејзини жители живеат во импровиз ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ