Таг: Тајланд

1 2 3 10 / 25 НАПИСИ
НАЦИОНАЛЕН ПАРК ВО ТАЈЛАНД ПО ПОШТА ЌЕ ИМ ГО ВРАЌА ЃУБРЕТО НА ПОСЕТИТЕЛИТЕ

НАЦИОНАЛЕН ПАРК ВО ТАЈЛАНД ПО ПОШТА ЌЕ ИМ ГО ВРАЌА ЃУБРЕТО НА ПОСЕТИТЕЛИТЕ

Национален парк во Тајланд ќе почне по пошта да им го враќа ѓубрето на оние кои го оставиле зад себе. Оние кои загадуваат исто така ќе бидат пријавени ...
ЕКО-МАШИНИ ПРОИЗВЕДЕНИ ВО ВЕЛЕШКИ „БРАКО“ ЌЕ ГИ ЧИСТАТ КРАЛСКИТЕ ПАЛАТИ ВО ТАЈЛАНД

ЕКО-МАШИНИ ПРОИЗВЕДЕНИ ВО ВЕЛЕШКИ „БРАКО“ ЌЕ ГИ ЧИСТАТ КРАЛСКИТЕ ПАЛАТИ ВО ТАЈЛАНД

Кралските палати во Тајланд ќе се чистат со „зелените машини“ кои се произведени во велешката компанија „Брако“, вели Иле Атанасов, директор на Оддело ...
ВОЈНИК УБИ 20 ЛУЃЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО ТАЈЛАНД

ВОЈНИК УБИ 20 ЛУЃЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО ТАЈЛАНД

Војник уби 20 луѓе и повреди десетици други во вооружен напад во тајландскиот град Након Рачасима. Џакрапант Тома го убил својот надреден офицер, п ...
КРАЛОТ НА ТАЈЛАНД ПРЕД КРУНИСУВАЊЕТО СЕ ОЖЕНИ СО СВОЈА ТЕЛОХРАНИТЕЛКА

КРАЛОТ НА ТАЈЛАНД ПРЕД КРУНИСУВАЊЕТО СЕ ОЖЕНИ СО СВОЈА ТЕЛОХРАНИТЕЛКА

Кралот на Тајланд се ожени со заменик-шефицата на своето лично обезбедување и ја назначи за кралица, само неколку дена пред да почнат церемониите на н ...
ТАЈЛАНДСКИТЕ МОМЧИЊА СПАСЕНИ ОД ПЕШТЕРИТЕ ДЕНЕСКА СИ ОДАТ ДОМА

ТАЈЛАНДСКИТЕ МОМЧИЊА СПАСЕНИ ОД ПЕШТЕРИТЕ ДЕНЕСКА СИ ОДАТ ДОМА

Дванаесеттемина момчиња и нивниот фудбалски тренер, кои по голема меѓународна спасувачка операција беа извадени од поплавените пештери во северен Тајл ...
„ВЕТУВАМЕ ДЕКА ЌЕ БИДЕМЕ ДОБРИ МОМЦИ“ – ДЕЦАТА СПАСЕНИ ОД ПЕШТЕРИТЕ ТАГУВААТ ПО ЗАГИНАТИОТ НУРКАЧ

„ВЕТУВАМЕ ДЕКА ЌЕ БИДЕМЕ ДОБРИ МОМЦИ“ – ДЕЦАТА СПАСЕНИ ОД ПЕШТЕРИТЕ ТАГУВААТ ПО ЗАГИНАТИОТ НУРКАЧ

Дванаесеттемина млади фудбалери, кои беа извадени од тајландските пештери по две недели, тагуваат по поранешниот маринец, кој го загуби животот во гол ...
ПЕШТЕРИТЕ ВО КОИ БЕА ЗАГЛАВЕНИ ТАЈЛАНДСКИТЕ ДЕЦА ЌЕ СТАНАТ МУЗЕЈ

ПЕШТЕРИТЕ ВО КОИ БЕА ЗАГЛАВЕНИ ТАЈЛАНДСКИТЕ ДЕЦА ЌЕ СТАНАТ МУЗЕЈ

Пештерскиот комплекс во северен Тајланд, кадешто 12-мина млади фудбалери и нивниот тренер беа заглавени повеќе од две недели, ќе биде претворен во муз ...
„НАДЕЖТА СТАНА РЕАЛНОСТ“ – КОИ СЕ НУРКАЧИТЕ ШТО УЧЕСТВУВАА ВО СПАСУВАЊЕТО НА ДЕЦАТА ОД ПЕШТЕРИТЕ

„НАДЕЖТА СТАНА РЕАЛНОСТ“ – КОИ СЕ НУРКАЧИТЕ ШТО УЧЕСТВУВАА ВО СПАСУВАЊЕТО НА ДЕЦАТА ОД ПЕШТЕРИТЕ

Заповедникот на тајландските маринци изјави дека „надежта стана реалност“, откако сите 12-мина момчиња и нивниот фудбалски тренер беа извадени од пешт ...
КРАЈ НА СПАСУВАЧКАТА ОПЕРАЦИЈА ВО ТАЈЛАНД, ИЗВАДЕНИ СИТЕ ДЕЦА И ТРЕНЕРОТ

КРАЈ НА СПАСУВАЧКАТА ОПЕРАЦИЈА ВО ТАЈЛАНД, ИЗВАДЕНИ СИТЕ ДЕЦА И ТРЕНЕРОТ

Тајландските власти објавија крај на спасувачката мисија во поплавените пештери, откако сите 12-мина момчиња и нивниот тренер беа извадени на безбедно ...
СПАСУВАЧИТЕ СÈ ПОБРЗИ, ИЗВАДЕНИ УШТЕ ДВЕ ДЕЦА ОД ПЕШТЕРИТЕ

СПАСУВАЧИТЕ СÈ ПОБРЗИ, ИЗВАДЕНИ УШТЕ ДВЕ ДЕЦА ОД ПЕШТЕРИТЕ

Уште две деца се извадени од поплавените тајландски пештери, откако утрово почна третиот ден од високоризичната спасувачка операција, што ги зголеми н ...
1 2 3 10 / 25 НАПИСИ