Таг: Татјана Михајлова

1 2 3 5 10 / 49 НАПИСИ
РАЗРЕШЕНА СУДИЈКАТА ТАТЈАНА МИХАЈЛОВА, КОЈА ДОЈДЕ ПО ПАНЧЕВСКИ И ГИ СПАСУВАШЕ ОД ПРИТВОР ОБВИНЕТИТЕ ОД СЈО

РАЗРЕШЕНА СУДИЈКАТА ТАТЈАНА МИХАЈЛОВА, КОЈА ДОЈДЕ ПО ПАНЧЕВСКИ И ГИ СПАСУВАШЕ ОД ПРИТВОР ОБВИНЕТИТЕ ОД СЈО

Судскиот совет на денешната седница ја разреши поранешната в.д. претседателка на Основниот кривичен суд Татјана Михајлова за нестручно и несовесно раб ...
МЕНТОРИТЕ МИХАЈЛОВА, БАХЧОВАНОВСКА, БАШЕСКА И ЈОСИФОВИЌ ЌЕ ГИ ОБУЧУВААТ ИДНИТЕ СУДИИ ЗА 8.000 ДЕНАРИ МЕСЕЧНО

МЕНТОРИТЕ МИХАЈЛОВА, БАХЧОВАНОВСКА, БАШЕСКА И ЈОСИФОВИЌ ЌЕ ГИ ОБУЧУВААТ ИДНИТЕ СУДИИ ЗА 8.000 ДЕНАРИ МЕСЕЧНО

Академијата за судии и обвинители уште во првиот круг ги назначи за ментори на студентите од шестата генерација судиите Елена Илиевска – Јосифовиќ од ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОТВРДИ ДЕКА ИСТРАЖУВА МЕСТЕЊЕ ПРЕДМЕТИ СО РАСПОРЕД НА СУДИИ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОТВРДИ ДЕКА ИСТРАЖУВА МЕСТЕЊЕ ПРЕДМЕТИ СО РАСПОРЕД НА СУДИИ

Скопското обвинителство истражува како функционирал АКМИС-от во Основниот суд Скопје 1 и во Врховниот суд поврзан со честото менување на распоредот на ...
МЕНТОРИ НА НОВАТА ГЕНЕРАЦИЈА СУДИИ ЌЕ БИДАТ ТАТЈАНА МИХАЈЛОВА, ЕЛЕНА ЈОСИФОВИЌ, МОНИКА БАХЧОВАНОВСКА, ДИАНА ГРУЕВСКА И ЉУБИНКА БАШЕСКА

МЕНТОРИ НА НОВАТА ГЕНЕРАЦИЈА СУДИИ ЌЕ БИДАТ ТАТЈАНА МИХАЈЛОВА, ЕЛЕНА ЈОСИФОВИЌ, МОНИКА БАХЧОВАНОВСКА, ДИАНА ГРУЕВСКА И ЉУБИНКА БАШЕСКА

Судскиот совет за ментори на најновата (шеста) генерација слушатели на Академијата за судии и обвинители ги предложил и Татјана Михајлова, Моника Бахч ...
СУДЕЊЕТО НА ГРУЕВСКИ ЗА ШАМАРИТЕ ВО ЦЕНТАР ЌЕ ПРОДОЛЖИ ВО ФЕВРУАРИ СО НОВ СУДИЈА

СУДЕЊЕТО НА ГРУЕВСКИ ЗА ШАМАРИТЕ ВО ЦЕНТАР ЌЕ ПРОДОЛЖИ ВО ФЕВРУАРИ СО НОВ СУДИЈА

Денешното рочиште во Основниот суд Скопје 1 за предметот на СЈО „Насилство во Општина Центар“, во кој првообвинет е пратеникот Никола Груевски, беше о ...
СУДЕЊЕТО НА ЈАНАКИЕСКИ ЗА СОНЧЕВ ГРАД ОДЛОЖЕНО ОТИ АДВОКАТИТЕ МУ СЕ ЗАФАТЕНИ СО КОЧАН

СУДЕЊЕТО НА ЈАНАКИЕСКИ ЗА СОНЧЕВ ГРАД ОДЛОЖЕНО ОТИ АДВОКАТИТЕ МУ СЕ ЗАФАТЕНИ СО КОЧАН

Судењето на обвинетиот Миле Јанакиески за предметот на СЈО „Топлик“ е одложено за 30 јануари бидејќи адвокатите на поранешниот министер за транспорт и ...
СУДИЈКАТА МИХАЈЛОВА ГО ПРИФАТИ БАРАЊЕТО НА ФЕТАИ СУДЕЊЕТО НА ГРУЕВСКИ ДА НЕ ЗАВИСИ ОД ПРИСУСТВОТО НА ДРУГИТЕ ОБВИНЕТИ

СУДИЈКАТА МИХАЈЛОВА ГО ПРИФАТИ БАРАЊЕТО НА ФЕТАИ СУДЕЊЕТО НА ГРУЕВСКИ ДА НЕ ЗАВИСИ ОД ПРИСУСТВОТО НА ДРУГИТЕ ОБВИНЕТИ

Судијката Татјана Михајлова од Основниот суд Скопје 1 направи пресврт во судењето против експремиерот Никола Груевски за насилствата и шамарите во Цен ...
ДЕНЕСКА ПАК ЌЕ СЕ МАЧАТ ДА ПОЧНАТ СУДЕЊАТА ПРОТИВ ГРУЕВСКИ И ЗАЕВ

ДЕНЕСКА ПАК ЌЕ СЕ МАЧАТ ДА ПОЧНАТ СУДЕЊАТА ПРОТИВ ГРУЕВСКИ И ЗАЕВ

По речиси година и пол одложување од страна на судијката Татјана Михајлова на почетокот на судскиот процес „Шамари и насилства во Центар“, каде првооб ...
СУДИЈКАТА МИХАЈЛОВА НЕ ГИ ОТФРЛИ БОМБИТЕ КАКО ДОКАЗ ВО “ТРАЕКТОРИЈА“ ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ

СУДИЈКАТА МИХАЈЛОВА НЕ ГИ ОТФРЛИ БОМБИТЕ КАКО ДОКАЗ ВО “ТРАЕКТОРИЈА“ ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ

Судијката Татјана Михајлова од Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението за криминалот со кинеските автопати, именуван „Траекторија“, каде од СЈО ...
КАРАЏОВСКИ ТВРДИ ДЕКА ВО ВРЕМЕТО НА ПАНЧЕВСКИ НЕ СЕ МЕСТЕЛЕ СУДСКИ ПРЕДМЕТИ ЗА СЛУЧАИТЕ НА СЈО

КАРАЏОВСКИ ТВРДИ ДЕКА ВО ВРЕМЕТО НА ПАНЧЕВСКИ НЕ СЕ МЕСТЕЛЕ СУДСКИ ПРЕДМЕТИ ЗА СЛУЧАИТЕ НА СЈО

Претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски останува на тврдењето дека електронската распределба на судските предмети во Основниот суд Скопје 1 б ...
1 2 3 5 10 / 49 НАПИСИ