Таг: тендер

1 5 6 7 8 9 11 70 / 101 НАПИСИ
ПРУГАТА ОД БИТОЛА ЗА ГРЦИЈА ЌЕ СЕ ИЗГРАДИ ДО НОЕМВРИ, КАЖА СУГАРЕСКИ

ПРУГАТА ОД БИТОЛА ЗА ГРЦИЈА ЌЕ СЕ ИЗГРАДИ ДО НОЕМВРИ, КАЖА СУГАРЕСКИ

Пругата од Битола за грчка граница ќе биде изградена до крајот на ноември годинава, најави министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денес во Би ...
СО ИНТЕРВЕНТЕН УВОЗ ЌЕ СЕ КУПУВААТ ТАБЛЕТИ ПРОТИВ МАЛАРИЈА

СО ИНТЕРВЕНТЕН УВОЗ ЌЕ СЕ КУПУВААТ ТАБЛЕТИ ПРОТИВ МАЛАРИЈА

Здравствените власти бараат компанија од која со интервентен увоз ќе набават таблети против маларија, бидејќи на тендерот за набавка не се јавиле дово ...
НА ТЕНДЕР ЌЕ СЕ БАРА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ДЕКОНТАМИНАЦИЈА НА ОХИС ОД КАНЦЕРОГЕНИОТ ЛИНДАН

НА ТЕНДЕР ЌЕ СЕ БАРА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ДЕКОНТАМИНАЦИЈА НА ОХИС ОД КАНЦЕРОГЕНИОТ ЛИНДАН

На тендер ќе се бира технологија со која ќе се чисти канцерогениот пестицид линдан од некогашниот хемиски гигант Охис. Заменик-министерот за животна с ...
ПО АЛАРМОТ ОД ХЕМОФИЛИЧАРИТЕ ДЕКА НЕМААТ РЕДОВНА ТЕРАПИЈА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ВЕЛИ ДЕКА ИМА ДОВОЛНО ЛЕКОВИ

ПО АЛАРМОТ ОД ХЕМОФИЛИЧАРИТЕ ДЕКА НЕМААТ РЕДОВНА ТЕРАПИЈА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ВЕЛИ ДЕКА ИМА ДОВОЛНО ЛЕКОВИ

Министерството за здравство тврди дека има доволно терапија за болните од хемофилија, кои денес на одбележување на Светскиот ден на хемофилија алармир ...
24-ЧАСОВНО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ И МОНИТОРИНГ ЗА ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ ВО БИТОЛА

24-ЧАСОВНО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ И МОНИТОРИНГ ЗА ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ ВО БИТОЛА

Општина Битола распиша тендер за 24-часовно обезбедување и мониторинг на Офицерскиот дом, споменик на културата од прва категорија. Целта е да се зашт ...
ЕЛЕМ СО 19 МИЛИОНИ ЕВРА ЌЕ КУПИ МЕХАНИЗАЦИЈА ЗА ИСКОП НА ЈАГЛЕН ЗА РЕК БИТОЛА

ЕЛЕМ СО 19 МИЛИОНИ ЕВРА ЌЕ КУПИ МЕХАНИЗАЦИЈА ЗА ИСКОП НА ЈАГЛЕН ЗА РЕК БИТОЛА

Електрани на Македонија (ЕЛЕМ) со 19 милиони евра ќе купува помошна механизација за РЕК Битола, за ископ на јаглен. Драган Миновски, директор на ЕЛ ...
СУДОТ МУ ОДРЕДИ 30 ДЕНА ПРИТВОР НА ВАСЕ ДОНЕВСКИ

СУДОТ МУ ОДРЕДИ 30 ДЕНА ПРИТВОР НА ВАСЕ ДОНЕВСКИ

Судија на претходна постапка го прифати предлогот на Основното јавно обвинителството за гонење организиран криминал и корупција за одредување 30 дена ...
ДОНЕВСКИ ДОБИЛ ОД ГАЗДАТА НА „СЕКЈУРИКОМ“ КОЛА, КАЖА ДИРЕКТОРОТ НА ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА МУАРЕМИ

ДОНЕВСКИ ДОБИЛ ОД ГАЗДАТА НА „СЕКЈУРИКОМ“ КОЛА, КАЖА ДИРЕКТОРОТ НА ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА МУАРЕМИ

Против директорот на Службата за општи и заеднички работи (СОЗР) Васе Доневски и газдата на фирмата „Секјуриком“, (В. Г) поднесена е кривична пријава ...
„ПЕЛИСТЕР“ ТРИ МЕСЕЦИ ЌЕ КОПА ЈАГЛЕН ЗА РЕК БИТОЛА ПО ЦЕНА ОД 87,8 ДЕНАРИ ОД ГИГАЏУЛ, ВЕЛАТ ОД ЕЛЕМ

„ПЕЛИСТЕР“ ТРИ МЕСЕЦИ ЌЕ КОПА ЈАГЛЕН ЗА РЕК БИТОЛА ПО ЦЕНА ОД 87,8 ДЕНАРИ ОД ГИГАЏУЛ, ВЕЛАТ ОД ЕЛЕМ

РЕК Битола склучила договор со фирмата Пелистер за привремен ископ и транспорт на јаглен по цена од 87,80 денари по гигаџул. АД Електрани на Македониј ...
РЕК БИТОЛА БЕЗ ЈАГЛЕН НЕ МОЖЕ ДА РАБОТИ, ЗАТОА ВО СКРАТЕНА ПОСТАПКА ИЗБРАНА Е ФИРМА ШТО ЌЕ ПРАВИ ИСКОП, КАЖА АНЃУШЕВ

РЕК БИТОЛА БЕЗ ЈАГЛЕН НЕ МОЖЕ ДА РАБОТИ, ЗАТОА ВО СКРАТЕНА ПОСТАПКА ИЗБРАНА Е ФИРМА ШТО ЌЕ ПРАВИ ИСКОП, КАЖА АНЃУШЕВ

Во скратена постапка компанијата Пелистер е ангажирана да врши ископ на јаглен за РЕК Битола, откако фирмата Трансмет, која победи на претходниот тенд ...
1 5 6 7 8 9 11 70 / 101 НАПИСИ