Таг: тендер

1 7 8 9 10 11 90 / 101 НАПИСИ
ФИРМАТА НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА МЕСТЕЊЕ ТЕНДЕРИ СЕАД КОЧАН ПОНУДИ РЕКОРДНО НИСКА ЦЕНА ЗА ИСКОП ВО РЕК БИТОЛА

ФИРМАТА НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА МЕСТЕЊЕ ТЕНДЕРИ СЕАД КОЧАН ПОНУДИ РЕКОРДНО НИСКА ЦЕНА ЗА ИСКОП ВО РЕК БИТОЛА

Фирмата „Транс Мет Доо“ од Скопје понудила рекордно ниска цена за ископ на јаглен и јаловина во РЕК Битола, соопштија од државната компанија АД ЕЛЕМ к ...
АНТИКОРУПЦИСКА ОБЈАВИ ТЕНДЕР ОД 3.000 ЕВРА ЗА ВОЗЕЊЕ СО ТАКСИ НИЗ СКОПЈЕ И ДО АЕРОДРОМОТ АЛЕКСАНДАР ВЕЛИКИ

АНТИКОРУПЦИСКА ОБЈАВИ ТЕНДЕР ОД 3.000 ЕВРА ЗА ВОЗЕЊЕ СО ТАКСИ НИЗ СКОПЈЕ И ДО АЕРОДРОМОТ АЛЕКСАНДАР ВЕЛИКИ

Државната комисија за спречување на корупцијата објави оглас за јавна набавка на такси услуги во вредност од 3.000 евра, без ДДВ, како што е нагласено ...
СЕ ЧЕКА ТЕНДЕР ЗА РАСЧИСТУВАЊЕ НА ТЕТОВСКАТА ДИВА ДЕПОНИЈА

СЕ ЧЕКА ТЕНДЕР ЗА РАСЧИСТУВАЊЕ НА ТЕТОВСКАТА ДИВА ДЕПОНИЈА

Измина речиси еден месец откако во употреба беше пуштена претоварната станица на ЈКП Тетово, но количината на смет на тетовската дива депонија наместо ...
ДРЖАВНИТЕ ИНСТИТУЦИИ ЛАНИ ПОТРОШИЛЕ 35 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ ВО ЧЕТИРИ ОЧИ

ДРЖАВНИТЕ ИНСТИТУЦИИ ЛАНИ ПОТРОШИЛЕ 35 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ ВО ЧЕТИРИ ОЧИ

Без да објави оглас „Електрани на Македонија“ во четири очи договорила ископ на јаглен за РЕК Битола, во вредност од 5,8 милиони евра со фирмата „Пели ...
ВЛАДАТА МУ НАЛОЖИ НА ЕЛЕМ ДА ГО ПОНИШТИ ТЕНДЕРОТ ЗА МЕХАНИЗАЦИЈА ОД 34 МИЛИОНИ ЕВРА ПОРАДИ СОМНЕЖ ЗА ЗЛОУПОТРЕБИ

ВЛАДАТА МУ НАЛОЖИ НА ЕЛЕМ ДА ГО ПОНИШТИ ТЕНДЕРОТ ЗА МЕХАНИЗАЦИЈА ОД 34 МИЛИОНИ ЕВРА ПОРАДИ СОМНЕЖ ЗА ЗЛОУПОТРЕБИ

Поради сомневање за злоупотреби, Владата му наложи на ЕЛЕМ да го поништи тендерот за набавка на на опрема за ископ на јаловина во РЕК Битола, во вредн ...
ГРЧКИ „АКТОР“ ОБВИНЕТ ЗА ПЕРЕЊЕ НА 50 МИЛИОНИ ЕВРА НА АВТОПАТОТ ВО МАКЕДОНИЈА

ГРЧКИ „АКТОР“ ОБВИНЕТ ЗА ПЕРЕЊЕ НА 50 МИЛИОНИ ЕВРА НА АВТОПАТОТ ВО МАКЕДОНИЈА

Агенцијата на Европската унија за борба против корупција (ОЛАФ) ја обвини грчката компанија „Актор“ за  измама и перење пари во износ од 50 милиони ев ...
ДИРЕКТОРОТ НА ЕЛЕМ ВЕЛИ ДЕКА Е ПАМЕТНО ШТО „ТРАНСМЕТ“ ДОБИЛ ТЕНДЕР ИАКО СУДОТ МУ ЈА БЛОКИРА СМЕТКАТА НА БАРАЊЕ НА СЈО

ДИРЕКТОРОТ НА ЕЛЕМ ВЕЛИ ДЕКА Е ПАМЕТНО ШТО „ТРАНСМЕТ“ ДОБИЛ ТЕНДЕР ИАКО СУДОТ МУ ЈА БЛОКИРА СМЕТКАТА НА БАРАЊЕ НА СЈО

Директорот на „Електрани на Македонија“ Христијан Мицкоски им честитал на своите колеги од РЕК Битола кои на тендерот за услуги од градежна механизаци ...
ФИЛХАРМОНИЈАТА ЌЕ ПОТРОШИ 20 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА КОКТЕЛИ

ФИЛХАРМОНИЈАТА ЌЕ ПОТРОШИ 20 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА КОКТЕЛИ

Македонската филхармонија (МФ)  на отворањето на новата сала, на 21 мај, ќе ги почести вработените и гостите со коктел  што заедно со кетеринзите и за ...
ИТНА НАБАВКА НА ЛЕКОВИ БАРААТ ПАЦИЕНТИТЕ СО РЕТКИ БОЛЕСТИ

ИТНА НАБАВКА НА ЛЕКОВИ БАРААТ ПАЦИЕНТИТЕ СО РЕТКИ БОЛЕСТИ

Пациентите со ретки болести бараат итен увоз на лекови за дел од ретките болести, бидејќи тендерот за набавка на лекови што денеска го објави Минист ...
„ТРУСТ“ НА СЈО Е ЗА БОМБАТА СО ГРУЕВСКИ, „КРАТОВЧАНЕЦОТ И СЕАТ ИБИЦА“

„ТРУСТ“ НА СЈО Е ЗА БОМБАТА СО ГРУЕВСКИ, „КРАТОВЧАНЕЦОТ И СЕАТ ИБИЦА“

Тендер за ископ на јаглен, каков што е под истрага во новиот случај на СЈО „Труст“, се споменува во разговорот меѓу поранешниот премиер Никола Груевск ...
1 7 8 9 10 11 90 / 101 НАПИСИ