Таг: терорист

ВО АМЕРИКАНСКИ НАПАД СО ДРОН УБИЕН ЛИДЕРОТ НА АЛ-КАЕДA, АЈМАН АЛ-ЗАВАХИРИ

ВО АМЕРИКАНСКИ НАПАД СО ДРОН УБИЕН ЛИДЕРОТ НА АЛ-КАЕДA, АЈМАН АЛ-ЗАВАХИРИ

Лидерот на Ал-Каеда и најбаран терорист на светот, Ајман ал-Завахири, е убиен во американски напад со дрон во Кабул, објави Џо Бајден, додавајќи дека ...
ТЕРОРИСТОТ ОД ВИЕНА Е РОДЕН АВСТРИЕЦ И НИКОГАШ НЕ БИЛ ВО ЧЕЛОПЕК, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ ОД ТЕТОВСКОТО СЕЛО

ТЕРОРИСТОТ ОД ВИЕНА Е РОДЕН АВСТРИЕЦ И НИКОГАШ НЕ БИЛ ВО ЧЕЛОПЕК, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ ОД ТЕТОВСКОТО СЕЛО

Веста дена терористот кој го изврши вчерашниот напад во срцето на Виена во кој загинаа четири лица е по потекло од село Челопек, силно ги вознемири жи ...
ТРОЈЦА СИРИСКИ БЕГАЛЦИ ГО ФАТИЛЕ ИЗБЕГАНИОТ БОМБАШ И ГО ПРЕДАЛЕ НА ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА

ТРОЈЦА СИРИСКИ БЕГАЛЦИ ГО ФАТИЛЕ ИЗБЕГАНИОТ БОМБАШ И ГО ПРЕДАЛЕ НА ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА

Тројца сириски бегалци во Германија го совладале осомничениот бомбаш кого елитните командоси го барале 2 дена откако им избегал, соопшти полицијата. П ...
3 / 3 НАПИСИ