Таг: терористичка организација

РУСИЈА ЈА ПРОГЛАСИ „МЕТА“ НА МАРК ЗАКЕРБЕРГ ЗА ТЕРОРИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА

РУСИЈА ЈА ПРОГЛАСИ „МЕТА“ НА МАРК ЗАКЕРБЕРГ ЗА ТЕРОРИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА

Русија ја додаде американската технолошка компанија „Мета“ на својата листа на терористички и екстремистички организации. Ова следува откако московски ...
РУСИЈА ГО ПРОГЛАСИ АЗОВСКИОТ БАТАЛЈОН ЗА ТЕРОРИСТИЧКА ГРУПА

РУСИЈА ГО ПРОГЛАСИ АЗОВСКИОТ БАТАЛЈОН ЗА ТЕРОРИСТИЧКА ГРУПА

Врховниот суд на Русија го прогласи контроверзниот украински Азовски баталјон за терористичка група. Овој баталјон, кој има крајнодесничарски и ултран ...
ТРАМП ЈА ПРОГЛАСИ ИРАНСКАТА РЕВОЛУЦИОНЕРНА ГАРДА ЗА ТЕРОРИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА

ТРАМП ЈА ПРОГЛАСИ ИРАНСКАТА РЕВОЛУЦИОНЕРНА ГАРДА ЗА ТЕРОРИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА

Доналд Трамп ја прогласи елитната Иранска револуционерна гарда (ИРГЦ) за терористичка организација. Ова е првпат САД како терористичка организација да ...
3 / 3 НАПИСИ