Таг: тероризам

1 2 3 4 5 30 / 49 НАПИСИ
СУДОТ МОЖЕ ДА ИМ ОДРЕДИ ПРИТВОР НА ШЕСТЕ ПРАТЕНИЦИ ЗА 27 АПРИЛ, СОБРАНИЕТО ИМ ГО СИМНА ИМУНИТЕТОТ

СУДОТ МОЖЕ ДА ИМ ОДРЕДИ ПРИТВОР НА ШЕСТЕ ПРАТЕНИЦИ ЗА 27 АПРИЛ, СОБРАНИЕТО ИМ ГО СИМНА ИМУНИТЕТОТ

Собранието со мнозинство гласови „за“ го прифати барањето за одобрување притвор на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Јохан Тарчуловски (66 гласа „за“), Крсто ...
ОДГОВОРНОСТ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО МОРА ДА ИМА, НО БЕЗ РЕВАНШИЗАМ, „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ НЕ СЕ ТЕРОРИСТИ, РЕЧЕ ИВАНОВ

ОДГОВОРНОСТ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО МОРА ДА ИМА, НО БЕЗ РЕВАНШИЗАМ, „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ НЕ СЕ ТЕРОРИСТИ, РЕЧЕ ИВАНОВ

Претседателот Ѓорге Иванов рече дека мора да има одговорност за организираниот напад на Собранието на 27 април годинава, но дека при тоа мора да се по ...
30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА ДУРЛОВСКИ

30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА ДУРЛОВСКИ

Поранешниот директор на МОБ Игор Дурловски доби 30 дена притвор од Основниот суд Скопје 1 на барање на Основното јавно обвинителство за гонење организ ...
МОРА ОТВОРЕНО ДА СЕ РАЗГОВАРА ЗОШТО 150 МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ СЕ ПРИКЛУЧИЈА НА ИСИС, ВЕЛИ АМБАСАДОРОТ БЕЈЛИ

МОРА ОТВОРЕНО ДА СЕ РАЗГОВАРА ЗОШТО 150 МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ СЕ ПРИКЛУЧИЈА НА ИСИС, ВЕЛИ АМБАСАДОРОТ БЕЈЛИ

Мора отворено да се разговара зошто 150 граѓани од Македонија се приклучија на борците на ИСИС во Сирија и Ирак, и што се случува со луѓето што се вра ...
ФРАНЦИЈА ЈА УКИНУВА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ПО ДВЕ ГОДИНИ

ФРАНЦИЈА ЈА УКИНУВА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ПО ДВЕ ГОДИНИ

Франција ја укинува вонредната состојба во земјата, што беше воведена пред две години, по крвавите напади во Париз, во коишто загинаа 130 луѓе. Таа ...
УЗБЕКИСТАНЕЦ ОД ФЛОРИДА БИЛ ВОЗАЧОТ НА КАМИОНЕТОТ КОЈ ГАЗЕШЕ ЛУЃЕ НА МЕНХЕТН, УБИВАЈЌИ ОСУММИНА

УЗБЕКИСТАНЕЦ ОД ФЛОРИДА БИЛ ВОЗАЧОТ НА КАМИОНЕТОТ КОЈ ГАЗЕШЕ ЛУЃЕ НА МЕНХЕТН, УБИВАЈЌИ ОСУММИНА

Дваесет и деветгодишниот Сајфуло Саипов од Тампа, Флорида, е идентификуван како лицето кое го извршило вчерашниот напад на Менхетн, каде што со камион ...
АЈФЕЛОВАТА КУЛА ЌЕ СЕ ЗАШТИТИ ОД ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ СО БЛИНДИРАН СТАКЛЕН ЅИД

АЈФЕЛОВАТА КУЛА ЌЕ СЕ ЗАШТИТИ ОД ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ СО БЛИНДИРАН СТАКЛЕН ЅИД

Ајфеловата кула во Париз ќе добие специјална заштита од терористички напади во вид на блиндиран стаклен ѕид. Тој ќе се гради во наредните шест месеци ...
УАПСЕН 18-ГОДИШНИК ЗА БОМБАШКИОТ НАПАД ВО МЕТРОТО ВО ЛОНДОН

УАПСЕН 18-ГОДИШНИК ЗА БОМБАШКИОТ НАПАД ВО МЕТРОТО ВО ЛОНДОН

Британската полиција утрово уапсила 18-годишно момче под сомнение за поврзаност со бомбашкиот напад кој вчера се случи во метро-станицата Парсонс грин ...
ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО ЛОНДОНСКОТО МЕТРО Е ТЕРОРИСТИЧКИ ЧИН, НЕМА ЗАГИНАТИ, ОБЈАВИ СКОТЛАНД ЈАРД

ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО ЛОНДОНСКОТО МЕТРО Е ТЕРОРИСТИЧКИ ЧИН, НЕМА ЗАГИНАТИ, ОБЈАВИ СКОТЛАНД ЈАРД

Детонацијата што утрово се случи во подземната железница во југозападниот дел на Лондон била предизвикана од импровизирана експлозивна направа, објави ...
НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ЛОНДОН, КОМБЕ ПРЕГАЗИ ВЕРНИЦИ ШТО ИЗЛЕГУВАЛЕ ОД ЏАМИЈА

НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ЛОНДОН, КОМБЕ ПРЕГАЗИ ВЕРНИЦИ ШТО ИЗЛЕГУВАЛЕ ОД ЏАМИЈА

Еден загина а повеќемина се повредени откако комбе налета на група луѓе во близина на џамија во Лондон. Властите се сомневаат на терористички напад ...
1 2 3 4 5 30 / 49 НАПИСИ