Таг: тероризам

1 3 4 549 / 49 НАПИСИ
ПРВООБВИНЕТИОТ ЗА ТЕРОРИЗАМ ВО „ДИВО НАСЕЉЕ“ ПРЕФРЛЕН ВО МАЛОЛЕТНИЧКИОТ ЗАТВОР ВО ОХРИД

ПРВООБВИНЕТИОТ ЗА ТЕРОРИЗАМ ВО „ДИВО НАСЕЉЕ“ ПРЕФРЛЕН ВО МАЛОЛЕТНИЧКИОТ ЗАТВОР ВО ОХРИД

Вооружени до заби, со полициски хеликоптер, кој вчера попладне слета на охридскиот аеродром ,беа донесени четворица од осомничените кои за случајот ,, ...
ЦРНА ГОРА УАПСИ 20 СРБИ ЗА ПЛАНИРАЊЕ НАПАДИ ПО ГЛАСАЊЕТО

ЦРНА ГОРА УАПСИ 20 СРБИ ЗА ПЛАНИРАЊЕ НАПАДИ ПО ГЛАСАЊЕТО

Во Црна Гора се уапсени 20 Срби осомничени дека планирале вооружени напади по завршувањето на денешното гласање на парламентарните избори. Директорот ...
ИСЛАМСКА ДРЖАВА ЈА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТА ЗА НАПАДОТ ВО АНСБАХ

ИСЛАМСКА ДРЖАВА ЈА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТА ЗА НАПАДОТ ВО АНСБАХ

Сирискиот бомбаш самоубиец, кој бил одбиен за азил во Германија, се снимил на мобилниот телефон како изразува лојалност на Исламска држава пред ноќеск ...
ПО НАПАДИТЕ ВО БАВАРИЈА ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ОКТОБЕРФЕСТ ВО МИНХЕН ЌЕ СЕ ИНВЕСТИРААТ ДВА МИЛИОНИ ЕВРА

ПО НАПАДИТЕ ВО БАВАРИЈА ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ОКТОБЕРФЕСТ ВО МИНХЕН ЌЕ СЕ ИНВЕСТИРААТ ДВА МИЛИОНИ ЕВРА

СПЕЦИЈАЛНО ОД МИНХЕН ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК: ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ – КАРГОВ Министерството за внатрешни работи на Баварија формираше 30-члена посебна коми ...
АРМЕЛА ОД ГОСТИВАР МОЖЕБИ Е МЕЃУ НАСТРАДАНИТЕ ВО МИНХЕН, СТРАВУВА СЕМЕЈСТВОТО

АРМЕЛА ОД ГОСТИВАР МОЖЕБИ Е МЕЃУ НАСТРАДАНИТЕ ВО МИНХЕН, СТРАВУВА СЕМЕЈСТВОТО

Девојка од Гостивар со име Армела можеби е меѓу настраданите во терористичкиот напад во Минхен, објавуваат косовските медиуми. Мајката на Армела за ...
ОСУМ МРТВИ, ДЕЦА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАДОТ ВО МИНХЕН

ОСУМ МРТВИ, ДЕЦА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАДОТ ВО МИНХЕН

Осум мртви - објави минхенската полиција официјално на Твитер во нападот во трговскиот центар Олимпија. Деца тешко повредени, некои и во животна оп ...
„ЈАС СУМ ГЕРМАНЕЦ“, ВИКАЛ НАПАЃАЧОТ ВО МИНХЕН

„ЈАС СУМ ГЕРМАНЕЦ“, ВИКАЛ НАПАЃАЧОТ ВО МИНХЕН

Според видео што се појави во медиумите, еден од напаѓачите во Минхен е снимен на покрив од зграда и вика: „Јас сум Германец“, и зборува за некаков тр ...
МИНХЕН БЛОКИРАН, МАСОВНА ПОТЕРА ПО ТЕРОРИСТИТЕ

МИНХЕН БЛОКИРАН, МАСОВНА ПОТЕРА ПО ТЕРОРИСТИТЕ

Најмалку шетмина загинаа, а тројца се повредени се повредени при пукањето во трговски центар во Минхен, потврди полицијата и рече дека нападот го трет ...
НЕДЕЛКОВА: ВЛАДАТА ГО ПОНИЖИ ВРХОВНИОТ СУД

НЕДЕЛКОВА: ВЛАДАТА ГО ПОНИЖИ ВРХОВНИОТ СУД

Газда на свечената сала на Врховниот суд, која министерот за финансии Зоран Ставрески ја узурпира со одлука на Владата и му ја даде во владение на Осн ...
1 3 4 549 / 49 НАПИСИ