Таг: тероризам

1 2 3 4 5 20 / 49 НАПИСИ
ВО ИТАЛИЈА КИДНАПИРАН АВТОБУС СО 50 УЧЕНИЦИ, СИТЕ СЕ СПАСЕНИ, ВОЗАЧОТ ГО ПОЛИЛ СО БЕНЗИН И ГО ЗАПАЛИЛ

ВО ИТАЛИЈА КИДНАПИРАН АВТОБУС СО 50 УЧЕНИЦИ, СИТЕ СЕ СПАСЕНИ, ВОЗАЧОТ ГО ПОЛИЛ СО БЕНЗИН И ГО ЗАПАЛИЛ

Автобус со 50 ученици на средно училиште и нивниот наставник бил киднапиран од возачот во близина на Милано, јави италијанската агенција АНСА. Децата, ...
НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕТО НА БОЖИЌЕН ПАЗАР ВО СТРАЗБУР

НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕТО НА БОЖИЌЕН ПАЗАР ВО СТРАЗБУР

Најмалку две лица се убиени, а десет се повредени во пукањето што се случи во францускиот град Стразбур. Полицијата објави дека напаѓачот е идентиф ...
АДВОКАТИТЕ МАНИПУЛИРААТ И ШИРАТ ХИСТЕРИЈА СО ПОГРЕШНО ЧИТАЊЕ НА ОБВИНЕНИЕТО, ВЕЛИ ОБВИНИТЕЛКАТА РУСКОВСКА ЗА ПРОЦЕСОТ ЗА 27 АПРИЛ

АДВОКАТИТЕ МАНИПУЛИРААТ И ШИРАТ ХИСТЕРИЈА СО ПОГРЕШНО ЧИТАЊЕ НА ОБВИНЕНИЕТО, ВЕЛИ ОБВИНИТЕЛКАТА РУСКОВСКА ЗА ПРОЦЕСОТ ЗА 27 АПРИЛ

Судскиот процес за организираниот напад на Собранието на 27 април лани кој почна на 22 август и утринава го има третото продолжение, почна со шпекулац ...
СОБРАНИЕТО МУ ГОРИ, МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ АГИМ НУХИУ НЕ ДАВА НАРЕДБА НА ПОЛИЦИЈАТА, А ГО НЕМА ВО ОБВИНЕНИЕТО, РЕЧЕ АДВОКАТОТ НА ДУШКО ЛАЗАРОВ, ДЕЖУРНИОТ ВО МВР ЗА ВРЕМЕ НА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

СОБРАНИЕТО МУ ГОРИ, МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ АГИМ НУХИУ НЕ ДАВА НАРЕДБА НА ПОЛИЦИЈАТА, А ГО НЕМА ВО ОБВИНЕНИЕТО, РЕЧЕ АДВОКАТОТ НА ДУШКО ЛАЗАРОВ, ДЕЖУРНИОТ ВО МВР ЗА ВРЕМЕ НА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

Звонко Давидовиќ, адвокат на обвинетиот Душко Лазаров од МВР, кој се товари дека не ја испочитувал наредбата на тогашниот министер Агим Нухиу да прати ...
ЧАВКОВ ЗА 27 АПРИЛ ТРЕБА ДА СЕ НАГРАДИ, А НЕ ДА СЕ КАЗНИ, ВЕЛИ НЕГОВИОТ АДВОКАТ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

ЧАВКОВ ЗА 27 АПРИЛ ТРЕБА ДА СЕ НАГРАДИ, А НЕ ДА СЕ КАЗНИ, ВЕЛИ НЕГОВИОТ АДВОКАТ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

За еден ист настан не може да има разлчини консеквенци ако Македонија стреми да биде демократска држава и онаа во која владее правото, смета адвокатот ...
УАПСЕНИ СЕДУММИНА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ КОИ УЧЕСТВУВАЛЕ ВО ВОЈНИТЕ ВО СИРИЈА И ИРАК

УАПСЕНИ СЕДУММИНА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ КОИ УЧЕСТВУВАЛЕ ВО ВОЈНИТЕ ВО СИРИЈА И ИРАК

Министерството за внатрешни работи утринава соопшти дека се уапсени седуммина македонски државјани за кои постојат основани сомненија дека како странс ...
МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН КИДНАПИРАН И УБИЕН ВО КАБУЛ

МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН КИДНАПИРАН И УБИЕН ВО КАБУЛ

37-годишен македонски државјанин е еден од тројцата странци киднапирани и убиени во авганистанскиот главен град Кабул, потврдија властите за „Би-Би-Си ...
ПО 853 УБИЕНИ ЗА 60 ГОДИНИ, ЕТА И ОФИЦИЈАЛНО СЕ РАСПУШТИ

ПО 853 УБИЕНИ ЗА 60 ГОДИНИ, ЕТА И ОФИЦИЈАЛНО СЕ РАСПУШТИ

Баскиската милитантна група ЕТА и официјално се распушти, што означи крај на едно од најкрвавите поглавја во новата европска историја. Борејќи се з ...
ПОВТОРНОТО СУДЕЊЕ ЗА „МОНСТРУМ“ СЕ ОДЛОЖИ САМО ШТО ПОЧНА

ПОВТОРНОТО СУДЕЊЕ ЗА „МОНСТРУМ“ СЕ ОДЛОЖИ САМО ШТО ПОЧНА

Повторното судење за случајот „Монструм“ почна денеска во Основниот суд Скопје 1 и веднаш беше одложено за 14 март, бидејќи обвинителството не ги спои ...
АДВОКАТОТ НА ДУРЛОВСКИ ПОБАРА ДА БИДЕ ПУШТЕН ОД ПРИТВОР ОТИ Е ТАТКО НА ТРИ ДЕЦА

АДВОКАТОТ НА ДУРЛОВСКИ ПОБАРА ДА БИДЕ ПУШТЕН ОД ПРИТВОР ОТИ Е ТАТКО НА ТРИ ДЕЦА

Ставре Џиков, адвокатот на Игор Дурловски, денеска од Апелациониот суд побара неговиот клиент да биде пуштен од притвор со образложение дека станува з ...
1 2 3 4 5 20 / 49 НАПИСИ