Таг: тест

1 2 3 4 5 40 / 47 НАПИСИ
ГРАНИЦИТЕ СЕ ОТВОРААТ В ПЕТОК 26 ЈУНИ, АЕРОДРОМИТЕ ИДНАТА СРЕДА, 1 ЈУЛИ, БЕЗ НИКАКВИ ОГРАНИЧУВАЊА

ГРАНИЦИТЕ СЕ ОТВОРААТ В ПЕТОК 26 ЈУНИ, АЕРОДРОМИТЕ ИДНАТА СРЕДА, 1 ЈУЛИ, БЕЗ НИКАКВИ ОГРАНИЧУВАЊА

Од 1 јули, идната среда повторно се отвораат аеродромите во Скопје и Охрид, објави министерот за транспорт Горан Сугарески, а влезот во земјава на гра ...
ЗА ОТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ БЕЗ ТЕСТОВИ И КАРАНТИН ТРЕБА ДА СЕ ДОГОВОРИМЕ СО СОСЕДНИТЕ ЗЕМЈИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ЗА ОТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ БЕЗ ТЕСТОВИ И КАРАНТИН ТРЕБА ДА СЕ ДОГОВОРИМЕ СО СОСЕДНИТЕ ЗЕМЈИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Комисијата за заразни болести донесе одлука да се отворат казината и автомат клубовите, да профункционира јавниот превоз во Тетово, а на крајот на нед ...
ИЗЛЕЗ И ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАВА НА ЕДЕН ДЕН Е ДОЗВОЛЕНО СО ЕДЕН КОВИД-ТЕСТ, НО ПОТОА ЛИЦЕТО ОДИ 14 ДЕНА ВО ИЗОЛАЦИЈА

ИЗЛЕЗ И ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАВА НА ЕДЕН ДЕН Е ДОЗВОЛЕНО СО ЕДЕН КОВИД-ТЕСТ, НО ПОТОА ЛИЦЕТО ОДИ 14 ДЕНА ВО ИЗОЛАЦИЈА

Доколку лице излезе од земјава на еден ден и на граница приложи негативен тест на КОВИД-19, со истиот тест ќе може да се врати дома, но останува прави ...
УТРЕ СЕ ОТВОРААТ СИТЕ ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ, КОЈ САКА ДА ВЛЕЗЕ МОРА ДА ИМА НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС И ДА СЕДИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА 14 ДЕНА

УТРЕ СЕ ОТВОРААТ СИТЕ ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ, КОЈ САКА ДА ВЛЕЗЕ МОРА ДА ИМА НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС И ДА СЕДИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА 14 ДЕНА

Од утре се отвораат сите гранични премини во Република Северна Македонија, одлучи Владата на денешната седница. Според соопштението на Владата, продол ...
ЗА ДА СЕ ОПЕРИРАШ ДРЖАВНО, МОРА ДА СЕ ТЕСТИРАШ ПРИВАТНО, ДЕТЕ СО СКРШЕНИЦА ПЕТ ДЕНА ЧЕКА ДА ГО ПРИМАТ НА КЛИНИКА

ЗА ДА СЕ ОПЕРИРАШ ДРЖАВНО, МОРА ДА СЕ ТЕСТИРАШ ПРИВАТНО, ДЕТЕ СО СКРШЕНИЦА ПЕТ ДЕНА ЧЕКА ДА ГО ПРИМАТ НА КЛИНИКА

За да им се закаже операција на пациентите кои се за итна интервенција, или на оние кои со месеци чекаат хируршки зафат во јавна здравствена установа, ...
РОДИЛКАТА КОЈА КРИЕШЕ КОНТАКТИ И ЧИЈА ИЗЈАВА БЕШЕ УКРАДЕНА, СИ ЗАМИНАЛА ОД ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

РОДИЛКАТА КОЈА КРИЕШЕ КОНТАКТИ И ЧИЈА ИЗЈАВА БЕШЕ УКРАДЕНА, СИ ЗАМИНАЛА ОД ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

Родилката која при прием на Клиниката за гинекологија, а потоа и во приватната болница „Ремедика“ криеше дека член на семејство е позитивен на КОВИД-1 ...
СУДИЈА ОТКРИЛ ДЕКА КРИУМЧАР НА МИГРАНТИ Е ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУС, ГО ОБЛЕКОЛ ВО СКАФАНДЕР, ПА ПОТОА ГО ПРИТВОРИЛ

СУДИЈА ОТКРИЛ ДЕКА КРИУМЧАР НА МИГРАНТИ Е ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУС, ГО ОБЛЕКОЛ ВО СКАФАНДЕР, ПА ПОТОА ГО ПРИТВОРИЛ

Осомничен Косовец за криумчарење на мигранти, бил откриен дека е заразен со коронавирус на инсистирање на судијата на претходна постапка од Основниот ...
ОД СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ СЕ ПРАВИ СКРИНИНГ ТЕСТИРАЊЕ НА ЗДРАВСТВЕНИ ЛИЦА, УЧИТЕЛКИ, ТАКСИСТИ И ПОЛИЦАЈЦИ

ОД СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ СЕ ПРАВИ СКРИНИНГ ТЕСТИРАЊЕ НА ЗДРАВСТВЕНИ ЛИЦА, УЧИТЕЛКИ, ТАКСИСТИ И ПОЛИЦАЈЦИ

Од следната недела ќе се прави скрининг тестирање за коронавирус на лица за коишто се смета дека се во критични категории како: здравствени работници, ...
РАЗЛИКАТА ПОМЕЃУ ПРВИОТ НЕГАТИВЕН И ПОЗИТИВНИОТ ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС НА ДИМИТРИЕВСКИ БИЛА 18 ДЕНА, ДОВОЛНО ДОЛГО ЗА ДА НЕ ЗНАЕ КОГА ТОЧНО СЕ ЗАРАЗИЛ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

РАЗЛИКАТА ПОМЕЃУ ПРВИОТ НЕГАТИВЕН И ПОЗИТИВНИОТ ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС НА ДИМИТРИЕВСКИ БИЛА 18 ДЕНА, ДОВОЛНО ДОЛГО ЗА ДА НЕ ЗНАЕ КОГА ТОЧНО СЕ ЗАРАЗИЛ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски до сега направил три теста за коронавирус. На првиот бил негативен. Но, разликата помеѓу двата први те ...
СПАСОВСКИ И ФИЛИПЧЕ СЕ НЕГАТИВНИ НА ТЕСТОТ ЗА КОРОНАВИРУС

СПАСОВСКИ И ФИЛИПЧЕ СЕ НЕГАТИВНИ НА ТЕСТОТ ЗА КОРОНАВИРУС

Премиерот Оливер Спасовски има негативен резултат од тестот за коронавирус, соопшти Владата вечерва. Негативен на тестот е и министерот за здравство В ...
1 2 3 4 5 40 / 47 НАПИСИ