Таг: тест

1 3 4 548 / 48 НАПИСИ
СПАСОВСКИ И ФИЛИПЧЕ СЕ НЕГАТИВНИ НА ТЕСТОТ ЗА КОРОНАВИРУС

СПАСОВСКИ И ФИЛИПЧЕ СЕ НЕГАТИВНИ НА ТЕСТОТ ЗА КОРОНАВИРУС

Премиерот Оливер Спасовски има негативен резултат од тестот за коронавирус, соопшти Владата вечерва. Негативен на тестот е и министерот за здравство В ...
ХОЛАНДИЈА ЌЕ Ѝ ДОНИРА НА МАКЕДОНИЈА ТЕСТОВИ ЗА КОРОНАВИРУС ЗАСНОВАНИ НА НУКЛЕАРНА ТЕХНОЛОГИЈА

ХОЛАНДИЈА ЌЕ Ѝ ДОНИРА НА МАКЕДОНИЈА ТЕСТОВИ ЗА КОРОНАВИРУС ЗАСНОВАНИ НА НУКЛЕАРНА ТЕХНОЛОГИЈА

Холандија ќе ја помогне Северна Македонија во борбата против коронавирусот преку набавка на тестови што се базираат на нуклеарна технологија и се разв ...
КУМАНОВЕЦОТ КОЈ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУС СЕ ЗАРАЗИЛ ОД РОДНИНА КОЈ ДОШОЛ ОД ФРАНЦИЈА

КУМАНОВЕЦОТ КОЈ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУС СЕ ЗАРАЗИЛ ОД РОДНИНА КОЈ ДОШОЛ ОД ФРАНЦИЈА

Четириесет и петгодишниот кумановец кој почина од коронавирусот, бил заразен од свој роднина кој дошол од странство, кажа министерот за здравство Венк ...
СЕ ЧЕКА РЕЗУЛТАТ ОД ТЕСТОТ ЗА КОРОНАВИРУС НА БИТОЛЧАНЕЦ КОЈ ПОЧИНА НА ПРЕТПОСЛЕДНИОТ ДЕН ОД САМОИЗОЛАЦИЈАТА

СЕ ЧЕКА РЕЗУЛТАТ ОД ТЕСТОТ ЗА КОРОНАВИРУС НА БИТОЛЧАНЕЦ КОЈ ПОЧИНА НА ПРЕТПОСЛЕДНИОТ ДЕН ОД САМОИЗОЛАЦИЈАТА

Не е завршено тестирањето за коронавирус на мажот од Битола кој вчера беше пронајден мртов во неговиот стан, рече министерот за здравство Венко Филипч ...
НАУЧНИЦИ РАЗВИЛЕ ЕДНОСТАВЕН КРВЕН ТЕСТ ШТО МОЖЕ ДА ОТКРИЕ НАД 50 ТИПОВИ РАК

НАУЧНИЦИ РАЗВИЛЕ ЕДНОСТАВЕН КРВЕН ТЕСТ ШТО МОЖЕ ДА ОТКРИЕ НАД 50 ТИПОВИ РАК

Едноставен крвен тест може да препознае повеќе од 50 типови рак, и тоа пред да се појават какви било симптоми, објавија научници. Тие додаваат дека то ...
МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ЌЕ ЗАКАЖУВААТ ЗЕМАЊЕ БРИС САМО АКО ПОСТОЈАТ СИМПТОМИ НА КОРОНАВИРУС, ЈАВУВАЊЕ САМО НА ТЕЛЕФОН, НЕ И ОДЕЊЕ ВО ОРДИНАЦИЈА

МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ЌЕ ЗАКАЖУВААТ ЗЕМАЊЕ БРИС САМО АКО ПОСТОЈАТ СИМПТОМИ НА КОРОНАВИРУС, ЈАВУВАЊЕ САМО НА ТЕЛЕФОН, НЕ И ОДЕЊЕ ВО ОРДИНАЦИЈА

Закажувањето на земање брисеви за коронавирус од вчера се врши и преку матичните лекари. Оние кои имаат некој од следните симптоми: сува кашлица, висо ...
НЕГАТИВЕН Е И ПОВТОРЕНИОТ ТЕСТ НА ЛИЦЕТО ОД КОЧАНИ, ДЕНЕС НЕМА НОВИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

НЕГАТИВЕН Е И ПОВТОРЕНИОТ ТЕСТ НА ЛИЦЕТО ОД КОЧАНИ, ДЕНЕС НЕМА НОВИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Негативен е и повторениот тест за коронавирус на лицето од Кочани, чиј брис пристигна преку Центарот за јавно здравје од Штип, соопшти Министерството ...
ШЕСТ ЛИЦА ОД ДЕБАР СЕ ТЕСТИРААТ ЗА КОРОНАВИРУС, МЕЃУ КОИ ЕПИДЕМИОЛОГ И ЛАБОРАНТ

ШЕСТ ЛИЦА ОД ДЕБАР СЕ ТЕСТИРААТ ЗА КОРОНАВИРУС, МЕЃУ КОИ ЕПИДЕМИОЛОГ И ЛАБОРАНТ

Шест лица од Дебар во моментов се тестираат за коронавирус, објави министерот за здравство Венко Филипче. На Инфективната клиника во Скопје се хоспита ...
1 3 4 548 / 48 НАПИСИ