Таг: Тетовска болница

ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ДИРЕКТОРОТ НА ТЕТОВСКА БОЛНИЦА ФЛОРИН БЕСИМИ

ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ДИРЕКТОРОТ НА ТЕТОВСКА БОЛНИЦА ФЛОРИН БЕСИМИ

Директорот на Тетовската болница Флорин Бесими попладнево соопшти дека поднел оставка по пожарот во ковид центарот во кој загинаа 14 лица. „Како до ...
ПАК СЕ ЗГОЛЕМУВА БРОЈОТ НА ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ОД КОВИД-19 ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА, ДОМИНИРААТ ПОМЛАДИ ПАЦИЕНТИ

ПАК СЕ ЗГОЛЕМУВА БРОЈОТ НА ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ОД КОВИД-19 ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА, ДОМИНИРААТ ПОМЛАДИ ПАЦИЕНТИ

По затишје од неколку недели, бројот на хоспитализирани пациенти заразени со ковид-19 повторно достигна двоцифрена бројка. До денес напладне на инфект ...
СЕМЕЈНИТЕ ПРОСЛАВИ СЀ УШТЕ СЕ ГЛАВЕН ПРОБЛЕМ ЗА ШИРЕЊЕТО НА КОВИД-19 ВО ТЕТОВО И ОКОЛИНАТА, ВЕЛИ КРИЗНИОТ ШТАБ

СЕМЕЈНИТЕ ПРОСЛАВИ СЀ УШТЕ СЕ ГЛАВЕН ПРОБЛЕМ ЗА ШИРЕЊЕТО НА КОВИД-19 ВО ТЕТОВО И ОКОЛИНАТА, ВЕЛИ КРИЗНИОТ ШТАБ

Организирањето семејни веселби на кои се собираат голем број лица и понатаму е главен проблем во Општина Тетово и околните пет општини, каде досега од ...
3 / 3 НАПИСИ