Таг: тимчо муцунски

1 2 10 / 18 НАПИСИ
АРСОВСКА МУ ЈА ЗЕДЕ НА МУЦУНСКИ ВРТЕЛЕШКАТА ОД „СКОПЈЕ 2014“, СТАВЕНА Е ВО ЛУНА ПАРКОТ КОЈ НЕ РАБОТИ

АРСОВСКА МУ ЈА ЗЕДЕ НА МУЦУНСКИ ВРТЕЛЕШКАТА ОД „СКОПЈЕ 2014“, СТАВЕНА Е ВО ЛУНА ПАРКОТ КОЈ НЕ РАБОТИ

Вртелешката кај паркот Авионче во населбата Ново Лисиче од пред неколку дена е тргната. Екипи на ЈП „Паркови и зеленило“ ја отстраниле вртелешката и ј ...
АЕРОДРОМ ЌЕ СТАНЕ ПАМЕТНА ОПШТИНА, ПРОЕКТОТ ЌЕ ЧИНИ 10 МИЛИОНИ ЕВРА

АЕРОДРОМ ЌЕ СТАНЕ ПАМЕТНА ОПШТИНА, ПРОЕКТОТ ЌЕ ЧИНИ 10 МИЛИОНИ ЕВРА

Општина Аеродром потпиша договор во вредност од 10 милиони евра за реализација на проектот „Смарт Аеродром“. Договорот за јавно-приватно партнерство ...
АРСОВСКА И ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ МУЦУНСКИ, ЃОРЃИЕВСКИ, КОЊАНОВСКИ, ПЕКЕВСКИ, ТАРАВАРИ И ХРИСТОСКИ НА ПОКАНА НА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО САД УЧАТ КАКО ДА СЕ БОРАТ ПРОТИВ КОРУПЦИЈА

АРСОВСКА И ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ МУЦУНСКИ, ЃОРЃИЕВСКИ, КОЊАНОВСКИ, ПЕКЕВСКИ, ТАРАВАРИ И ХРИСТОСКИ НА ПОКАНА НА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО САД УЧАТ КАКО ДА СЕ БОРАТ ПРОТИВ КОРУПЦИЈА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска со уште пет нејзини колеги се во неколкудневна студиска посета на САД на покана на Американската амбасада. ...
АРСОВСКА НА МУЦУНСКИ МУ ПИША КАЗНА ОД 88.000 ЕВРА ЗА ФРЛАЊЕ ЃУБРЕ, ТОЈ ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ЛАЖЕ И КРЕИРА КРИЗИ

АРСОВСКА НА МУЦУНСКИ МУ ПИША КАЗНА ОД 88.000 ЕВРА ЗА ФРЛАЊЕ ЃУБРЕ, ТОЈ ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ЛАЖЕ И КРЕИРА КРИЗИ

Град Скопје изрече парична казна за Општина Аеродром и градоначалникот Тимчо Муцунски во висина од 88.000 евра за фрлање отпад на јавна површина. Како ...
ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ МУЦУНСКИ И ЃОРЃИЕВСКИ НАПРАВИЈА КРИВИЧНО ДЕЛО СО ИСТУРАЊЕ НА ЃУБРЕТО ПРЕД КАПИЈА, ВЕЛАТ ОД „ДРИСЛА“ КАДЕ НЕ ДОЗВОЛИЈА КАМИОНИТЕ ДА ВЛЕЗАТ НА ДЕПОНИЈАТА

ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ МУЦУНСКИ И ЃОРЃИЕВСКИ НАПРАВИЈА КРИВИЧНО ДЕЛО СО ИСТУРАЊЕ НА ЃУБРЕТО ПРЕД КАПИЈА, ВЕЛАТ ОД „ДРИСЛА“ КАДЕ НЕ ДОЗВОЛИЈА КАМИОНИТЕ ДА ВЛЕЗАТ НА ДЕПОНИЈАТА

Градоначалниците на Општините Аеродром и Кисела Вода Тимчо Муцунски и Орце Ѓорѓиевски направија кривично дело со тоа што го истурија ѓубрето пред влез ...
АРСОВСКА НЕ ГИ ПУШТА ВО „ДРИСЛА“ КАМИОНИТЕ НА ОПШТИНИТЕ КОИ ИЗЛЕГОА САМИ ДА ГО ЧИСТАТ СКОПЈЕ

АРСОВСКА НЕ ГИ ПУШТА ВО „ДРИСЛА“ КАМИОНИТЕ НА ОПШТИНИТЕ КОИ ИЗЛЕГОА САМИ ДА ГО ЧИСТАТ СКОПЈЕ

Камионите со ѓубре со кои скопските општини сами го чистеа сметот не се пуштаат да го депонираат во депонијата „Дрисла“. Вработените на депонијата доб ...
ПЕТИЦИЈА НА ЖИТЕЛИТЕ НА СКОПСКО ЛИСИЧЕ ПРОТИВ НОВИОТ ПЛАН СО КОЈ СЕ ПРЕДВИДУВА БЕТОНИЗАЦИЈА НА НАСЕЛБАТА

ПЕТИЦИЈА НА ЖИТЕЛИТЕ НА СКОПСКО ЛИСИЧЕ ПРОТИВ НОВИОТ ПЛАН СО КОЈ СЕ ПРЕДВИДУВА БЕТОНИЗАЦИЈА НА НАСЕЛБАТА

Жителите на населбата Лисиче поднесоа петиција до градоначалникот на Општина Аеродром Тимчо Муцунски и Советот на Општината против новиот Детален урба ...
НА ГРАД СКОПЈЕ И „ЛАЈКА“ ИМ ДАВАМЕ ПАРИ, А ТИЕ НИШТО НЕ РАБОТАТ, ВЕЛИ МУЦУНСКИ ОТКАКО ГЛУТНИЦА НАПАДНА ЖИТЕЛ НА АЕРОДРОМ И МУ ГО РАСТРГНА КУЧЕТО

НА ГРАД СКОПЈЕ И „ЛАЈКА“ ИМ ДАВАМЕ ПАРИ, А ТИЕ НИШТО НЕ РАБОТАТ, ВЕЛИ МУЦУНСКИ ОТКАКО ГЛУТНИЦА НАПАДНА ЖИТЕЛ НА АЕРОДРОМ И МУ ГО РАСТРГНА КУЧЕТО

Градот Скопје и градското претпријатие „Лајка“ немаат стратегија за справување со уличните кучиња, вели градоначалникот на Општина Аеродром Тимчо Муцу ...
ХАКИРАНИ СЕРВЕРИТЕ НА ОПШТИНА АЕРОДРОМ, МУЦУНСКИ ВЕЛИ НЕ СЕ ЗАГРОЗЕНИ ДОВЕРЛИВИ ИНФОРМАЦИИ

ХАКИРАНИ СЕРВЕРИТЕ НА ОПШТИНА АЕРОДРОМ, МУЦУНСКИ ВЕЛИ НЕ СЕ ЗАГРОЗЕНИ ДОВЕРЛИВИ ИНФОРМАЦИИ

Серверите на Oпштина Аеродром од пред три дена се хакирани. Службите во Општината не можат да работат, кажано им е да не ги вклучуваат компјутерите до ...
МУЦУНСКИ ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖИ СО ОБВРЗНИЦА ОД 5,4 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА ГИ РЕАЛИЗИРА КАПИТАЛНИТЕ ПРОЕКТИ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ

МУЦУНСКИ ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖИ СО ОБВРЗНИЦА ОД 5,4 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА ГИ РЕАЛИЗИРА КАПИТАЛНИТЕ ПРОЕКТИ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ

Општина Аеродром ќе издаде обврзница во висина од 330 милиони денари (околу 5,4 милиони евра) за реализација на капитални проекти во општината. Одлука ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ