Таг: Титаник 3

УЈП ГО ИЗВЕСТИЛА КРИВИЧНИОТ СУД ДЕКА ОБВИНЕТИОТ ИСМЕТ ГУРИ КОЈ НЕ ДОАЃА НА СУДЕЊЕ ПОРАДИ ЕПИДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУС, СИ ОДЕЛ НА РАБОТА

УЈП ГО ИЗВЕСТИЛА КРИВИЧНИОТ СУД ДЕКА ОБВИНЕТИОТ ИСМЕТ ГУРИ КОЈ НЕ ДОАЃА НА СУДЕЊЕ ПОРАДИ ЕПИДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУС, СИ ОДЕЛ НА РАБОТА

Исмет Гури, обвинет заедно со координаторот на пратеничката група на ДУИ Ејуп Алими, за преправање на записници од гласање за локални избори во Чаир, ...
СУДИЈКАТА ОЉА РИСТОВА СЕ ИЗЗЕМА ОД СУДЕЊЕТО ЗА ФУНКЦИОНЕРИТЕ НА ДУИ ОТКАКО ЈАНЕВА ЈА ОБВИНИ ДЕКА ДОЗВОЛИЛА ЗАКАНИ ЗА ОБВИНИТЕЛИТЕ ОД СЈО

СУДИЈКАТА ОЉА РИСТОВА СЕ ИЗЗЕМА ОД СУДЕЊЕТО ЗА ФУНКЦИОНЕРИТЕ НА ДУИ ОТКАКО ЈАНЕВА ЈА ОБВИНИ ДЕКА ДОЗВОЛИЛА ЗАКАНИ ЗА ОБВИНИТЕЛИТЕ ОД СЈО

Претседателот на Основниот суд Скопје 1 Иван Џолев ја изземал судијката Оља Ристова од предметот „Титаник 3“, каде што е обвинет координаторот на прат ...
ПОЧНУВА СУДЕЊЕТО НА КООРДИНАТОРОТ НА ДУИ ЕЈУП АЉИМИ ЗА УНИШТУВАЊЕ ИЗБОРЕН МАТЕРИЈАЛ

ПОЧНУВА СУДЕЊЕТО НА КООРДИНАТОРОТ НА ДУИ ЕЈУП АЉИМИ ЗА УНИШТУВАЊЕ ИЗБОРЕН МАТЕРИЈАЛ

Координаторот на пратеничката група на ДУИ Ејуп Аљими обвинет заедно со сопартиецот Исмет Гури во случајот на Специјалното јавно обвинителство „Титани ...
ПРИФАТЕНО ОБВИНЕНИЕТО НА СЈО ПРОТИВ КООРДИНАТОРОТ НА ПРАТЕНИЧКАТА ГРУПА НА ДУИ ЕЈУП АЉИМИ ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ

ПРИФАТЕНО ОБВИНЕНИЕТО НА СЈО ПРОТИВ КООРДИНАТОРОТ НА ПРАТЕНИЧКАТА ГРУПА НА ДУИ ЕЈУП АЉИМИ ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ

Советот за оценка на обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го одобри обвинението на Специјалното јавно обвинителство за предметот познат како „Ти ...
4 / 4 НАПИСИ