Таг: титула

ЛИВЕРПУЛ ЈА СЛАВЕШЕ ПРВАТА ШАМПИОНСКА ТИТУЛА ПО 30 ГОДИНИ И ПОКРАЈ РИЗИЦИТЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ

ЛИВЕРПУЛ ЈА СЛАВЕШЕ ПРВАТА ШАМПИОНСКА ТИТУЛА ПО 30 ГОДИНИ И ПОКРАЈ РИЗИЦИТЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ

Илјадници воодушевени фанови на Ливерпул ја поминаа ноќта на улица славејќи ја првата шампионска титула по 30 години пауза, во ситуација кога сѐ уште ...
СЕРЕНА СЕ ОТКАЖА ОД АВСТРАЛИЈА ОПЕН ЗАТОА ШТО МИСЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ГО ОСВОИ

СЕРЕНА СЕ ОТКАЖА ОД АВСТРАЛИЈА ОПЕН ЗАТОА ШТО МИСЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ГО ОСВОИ

По Новак Ѓоковиќ и Енди Мареј, и Серена Вилијамс го одложи својот камбек на тениските терени, откако го откажа настапот на Отвореното првенство на Авс ...
ПО ЕВРОПСКАТА, РЕАЛ МАДРИД ЈА ОДБРАНИ И СВЕТСКАТА КЛУПСКА ТИТУЛА

ПО ЕВРОПСКАТА, РЕАЛ МАДРИД ЈА ОДБРАНИ И СВЕТСКАТА КЛУПСКА ТИТУЛА

Реал Мадрид го освои Светското клупско првенство по третпат во последните четири години, откако во финалето го совлада јужноамериканскиот шампион Грем ...
ХАМИЛТОН СЕ ИЗРАМНИ СО ПРОСТ И ФЕТЕЛ СО ЧЕТВРТАТА ТИТУЛА ВО ФОРМУЛА 1

ХАМИЛТОН СЕ ИЗРАМНИ СО ПРОСТ И ФЕТЕЛ СО ЧЕТВРТАТА ТИТУЛА ВО ФОРМУЛА 1

Луис Хамилтон (Мерцедес) ја освои четвртата титула светски првак во Формула 1, иако заврши на деветтото место на трката за Големата награда на Мексико ...
ВОЗНИЈАЦКИ ЈА ОСТАВИ ВЕНУС ВИЛИЈАМС БЕЗ ГОЛЕМ ТРОФЕЈ ОВАА СЕЗОНА

ВОЗНИЈАЦКИ ЈА ОСТАВИ ВЕНУС ВИЛИЈАМС БЕЗ ГОЛЕМ ТРОФЕЈ ОВАА СЕЗОНА

Венус Вилијамс ќе го понесе неславниот епитет на најголем губитник во 2017 година, откако беше поразена од Каролине Вознијацки во финалето на завршнио ...
ШАРАПОВА ОСВОИ ТИТУЛА ПО ДВЕ И ПОЛ ГОДИНИ, ПРВА ПО ДОПИНГ-СКАНДАЛОТ

ШАРАПОВА ОСВОИ ТИТУЛА ПО ДВЕ И ПОЛ ГОДИНИ, ПРВА ПО ДОПИНГ-СКАНДАЛОТ

Марија Шарапова ја освои првата ВТА-титула откако се врати на терените по допинг-скандалот, триумфирајќи на турнирот во кинескиот град Тијанџин. Во ф ...
ТИТУЛАТА НАЦИОНАЛЕН УМЕТНИК ЗА 2017 НЕМА ДА СЕ ДОДЕЛИ, КАНДИДАТИ БИЛЕ ТВРДОКОРНАТА ЕЛЕНА МИСИРКОВА И ДРАГАН ДАУТОВСКИ

ТИТУЛАТА НАЦИОНАЛЕН УМЕТНИК ЗА 2017 НЕМА ДА СЕ ДОДЕЛИ, КАНДИДАТИ БИЛЕ ТВРДОКОРНАТА ЕЛЕНА МИСИРКОВА И ДРАГАН ДАУТОВСКИ

Титулата Национален уметник за 2017, за која годинава конкурираа Драган Даутовски и Елена Мисиркова- Лоза, нема да се додели оти ниту еден од предложе ...
7 / 7 НАПИСИ