Таг: ТОАРИЛУЦ

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ОПЕРАЦИЈА НА КОЛЕНО СО ПОМОШ НА РОБОТ ЗА ПРВПАТ ИЗВЕДЕНА НА СКОПСКА ОРТОПЕДИЈА

ОПЕРАЦИЈА НА КОЛЕНО СО ПОМОШ НА РОБОТ ЗА ПРВПАТ ИЗВЕДЕНА НА СКОПСКА ОРТОПЕДИЈА

Седумдесетгодишна жена е првата пациентка на Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и ургентен ...
ОД ВИКЕНДОВ ЌЕ СЕ РЕНОВИРА УРГЕНТНИОТ ХИРУРШКИ ЦЕНТАР, ИТНИТЕ ПАЦИЕНТИ ЌЕ СЕ ПРИМААТ ВО АМБУЛАНТАТА НА ТРАУМАТОЛОГИЈА

ОД ВИКЕНДОВ ЌЕ СЕ РЕНОВИРА УРГЕНТНИОТ ХИРУРШКИ ЦЕНТАР, ИТНИТЕ ПАЦИЕНТИ ЌЕ СЕ ПРИМААТ ВО АМБУЛАНТАТА НА ТРАУМАТОЛОГИЈА

Од овој викенд ќе почне да се реновира Ургентиот хируршки центар при Универзитетска клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанима ...
ЗА ПАЦИЕНТИ ПРЕД ОПЕРАЦИЈА ОД СЕМЕЈСТВАТА БАРААТ ДА ДОНИРААТ КРВ, НАМАЛЕНИ РЕЗЕРВИТЕ ВО СКОПСКИТЕ БОЛНИЦИ

ЗА ПАЦИЕНТИ ПРЕД ОПЕРАЦИЈА ОД СЕМЕЈСТВАТА БАРААТ ДА ДОНИРААТ КРВ, НАМАЛЕНИ РЕЗЕРВИТЕ ВО СКОПСКИТЕ БОЛНИЦИ

Има резерви на крв, но во хируршките одделенија во скопските болници деновиве атмосферата знае да биде тензична, велат директорите во здравствените ус ...
ОТВОРЕН КОВИД-ЦЕНТАР НА ТРАУМАТОЛОГИЈА, ЗА 24 ЧАСА ВО СКОПЈЕ ПРИМЕНИ 67 НОВИ БОЛНИ

ОТВОРЕН КОВИД-ЦЕНТАР НА ТРАУМАТОЛОГИЈА, ЗА 24 ЧАСА ВО СКОПЈЕ ПРИМЕНИ 67 НОВИ БОЛНИ

Од денес е отворен Ковид-центар на Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (Т ...
ЛЕКАРИ ПРИЈАВИЛЕ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ЗА ЗЕМАЊЕ МИТО, ЛАЖЕЛА ДЕКА ТИЕ БАРААТ

ЛЕКАРИ ПРИЈАВИЛЕ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ЗА ЗЕМАЊЕ МИТО, ЛАЖЕЛА ДЕКА ТИЕ БАРААТ

За медицинска сестра од Клинички центар обвинителството до Кривичниот суд поднесе мерки на претпазливост, откако двајца лекари ја пријавиле дека зела ...
ДАЛИП ЈАХЈА Е НОВ ДИРЕКТОР НА КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДИЈА ОТКАКО КАМНАР СЕ ПОВЛЕЧЕ

ДАЛИП ЈАХЈА Е НОВ ДИРЕКТОР НА КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДИЈА ОТКАКО КАМНАР СЕ ПОВЛЕЧЕ

Доктор Далип Јахја е назначен за нов директор на Клиниката за ортопедија, соопшти Министерството за здравство. Д-р Јахја доаѓа од Клиниката за траумат ...
ДИРЕКТОРОТ НА КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДИЈА ВИКТОР КАМНАР ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

ДИРЕКТОРОТ НА КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДИЈА ВИКТОР КАМНАР ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Директорот на Клиниката за ортопедија д-р Виктор Камнар се повлекува од функцијата, потврди тој за САКАМДАКАЖАМ.МК. „Се повлекувам од директор, ост ...
Д-Р АЛЕКСАНДАР ТРАЈАНОВСКИ ОД ОРТОПЕДИЈА Е НОВ ДИРЕКТОР НА ТОАРИЛУЦ

Д-Р АЛЕКСАНДАР ТРАЈАНОВСКИ ОД ОРТОПЕДИЈА Е НОВ ДИРЕКТОР НА ТОАРИЛУЦ

Доктор Александар Трајановски е нов директор на Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Урген ...
ПЕТ ДЕНА, ПЕТ ПАТИ ЈА ШЕТАЛЕ СО СКРШЕН КОЛК И НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОВИД-19 ОД КЛИНИЧКИ ДО „8 СЕПТЕМВРИ“, ПА СЕ ОПЕРИРАЛА НА ПРИВАТНА КЛИНИКА

ПЕТ ДЕНА, ПЕТ ПАТИ ЈА ШЕТАЛЕ СО СКРШЕН КОЛК И НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОВИД-19 ОД КЛИНИЧКИ ДО „8 СЕПТЕМВРИ“, ПА СЕ ОПЕРИРАЛА НА ПРИВАТНА КЛИНИКА

Жена на 85-годишна возраст, со скршеница на колкот и со негативен тест на коронавирус, пет дена, пет пати ја возеле на релација Клинички центар - Град ...
15-ГОДИШНО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД НЕВООБИЧАЕНА РЕАКЦИЈА НА АНЕСТЕЗИЈА НА ОПЕРАЦИЈА НА СКРШЕНО КОЛЕНО

15-ГОДИШНО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД НЕВООБИЧАЕНА РЕАКЦИЈА НА АНЕСТЕЗИЈА НА ОПЕРАЦИЈА НА СКРШЕНО КОЛЕНО

Петнаесетгодишно момче од Скопје вчера ноќта починало во операциона сала на Клиниката за трауматологија, ортопедија, анестезија, реанимација, интензив ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ