Таг: Томас Бах

ПЕКИНГ ГО ПРЕЗЕДЕ ОЛИМПИСКОТО ЗНАМЕ ОД ПЈОНГЧАНГ, НОРВЕШКА СО РЕКОРДНИ 39 ОСВОЕНИ МЕДАЛИ

ПЕКИНГ ГО ПРЕЗЕДЕ ОЛИМПИСКОТО ЗНАМЕ ОД ПЈОНГЧАНГ, НОРВЕШКА СО РЕКОРДНИ 39 ОСВОЕНИ МЕДАЛИ

Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет Томас Бах ги опиша Зимските олимписки игри во Пјонгчанг како „Игри на нови хоризонти“, по што на цере ...
ОТВОРЕНИ НАЈСТУДЕНИТЕ ЗИМСКИ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ВО ИСТОРИЈА

ОТВОРЕНИ НАЈСТУДЕНИТЕ ЗИМСКИ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ВО ИСТОРИЈА

Дваесет и третите Зимски олимписки игри во јужнокорејскиот град Пјонгчанг и официјално беа отворени со парадата на повеќе од 3.000 спортисти од 92 држ ...
НА ОЛИМПИЈАДАТА ЌЕ ИМА МЕСТО САМО ЗА НЕНАСИЛНИ ВИДЕОИГРИ

НА ОЛИМПИЈАДАТА ЌЕ ИМА МЕСТО САМО ЗА НЕНАСИЛНИ ВИДЕОИГРИ

Меѓународниот олимписки комитет (ИОЦ) не ја отфрла можноста за вклучување на еспортот во програмата на Олимписките игри 2024 во Париз, но притоа би би ...
3 / 3 НАПИСИ