Таг: Томислав Кежаровски

НАГРАДАТА „ЈАСМИН“ ЗА ТОШО ФИЛИПОВСКИ, ТОМИСЛАВ КЕЖАРОВСКИ, АДЕЛИНА МАРКУ И МАРЈАНЧО НИКОЛОВСКИ

НАГРАДАТА „ЈАСМИН“ ЗА ТОШО ФИЛИПОВСКИ, ТОМИСЛАВ КЕЖАРОВСКИ, АДЕЛИНА МАРКУ И МАРЈАНЧО НИКОЛОВСКИ

Тошо Филиповски, Томислав Кежаровски, Аделина Марку и Марјанчо Николовски се годинашните добитници на државната награда „Мито Хаџивасилев-Јасмин“. ...
КОВИД ИЛИ ГРИП

КОВИД ИЛИ ГРИП

1 Оваа колумна ги памети сите избори во независна Македонија. Ги памети и сите историски моменти во поновата македонска историја. Многу ретко на ова м ...
ЗНМ ПОБАРА ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ГО ПОВЛЕЧЕ ОБВИНЕНИЕТО ЗА КЕЖАРОВСКИ ЗА ДА ПОКАЖЕ ДЕКА ОДЛУЧУВА НЕЗАВИСНО

ЗНМ ПОБАРА ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ГО ПОВЛЕЧЕ ОБВИНЕНИЕТО ЗА КЕЖАРОВСКИ ЗА ДА ПОКАЖЕ ДЕКА ОДЛУЧУВА НЕЗАВИСНО

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) бара Основното јавно обвинителство (ОЈО) да го повлече обвинението против новинарот Томислав Кежаровски, о ...
ВРХОВЕН СУД  ГИ УКИНА ПРЕСУДИТЕ ЗА „ЛИКВИДАЦИЈА“, ЗА КОЈ БЕШЕ ОСУДЕН И НОВИНАРОТ КЕЖАРОВСКИ, И ГО ВРАТИ НА НОВО СУДЕЊЕ

ВРХОВЕН СУД  ГИ УКИНА ПРЕСУДИТЕ ЗА „ЛИКВИДАЦИЈА“, ЗА КОЈ БЕШЕ ОСУДЕН И НОВИНАРОТ КЕЖАРОВСКИ, И ГО ВРАТИ НА НОВО СУДЕЊЕ

Предметот „Ликвидација“ што го стресе велешкиот суд, а осуммина беа обвинети поради преземање противзаконски дејствија за убиството на Лазо Милошески ...
ГРУЕВСКИ ВО 2013 СО ПИСМО ГО УБЕДУВАЛ ЕВРОКОМЕСАРОТ ФИЛЕ ДЕКА НЕ СЕ МЕША ВО СУДСКИТЕ ОДЛУКИ ЗА КЕЖАРОВСКИ И ШИПОВИЌ

ГРУЕВСКИ ВО 2013 СО ПИСМО ГО УБЕДУВАЛ ЕВРОКОМЕСАРОТ ФИЛЕ ДЕКА НЕ СЕ МЕША ВО СУДСКИТЕ ОДЛУКИ ЗА КЕЖАРОВСКИ И ШИПОВИЌ

Во писмо од 1 ноември, 2013 до тогашниот еврокомесар за проширување Штефан Филе, тогашниот македонски премиер Никола Груевски му објаснува како македо ...
ТРАУМИТЕ И ХОРОРОТ НА КЕЖАРОВСКИ РАСПОСЛАНИ НА 300 СТРАНИЦИ КНИГА ЗА ПРИТВОРОТ ВО ШУТКА

ТРАУМИТЕ И ХОРОРОТ НА КЕЖАРОВСКИ РАСПОСЛАНИ НА 300 СТРАНИЦИ КНИГА ЗА ПРИТВОРОТ ВО ШУТКА

Многу емоции измешани со гнев, воодушевување и по некоја солза имаше на промоцијата на книгата на новинарот Томислав Кежаровски „Живот во кутија“ сино ...
ТРОЈЦА УМРЕЛЕ ЗАБОРАВЕНИ ВО ПРИТВОР, ОБВИНУВА ПОРАНЕШНИОТ ПРИТВОРЕНИК ВАНЕ ЦВЕТАНОВ

ТРОЈЦА УМРЕЛЕ ЗАБОРАВЕНИ ВО ПРИТВОР, ОБВИНУВА ПОРАНЕШНИОТ ПРИТВОРЕНИК ВАНЕ ЦВЕТАНОВ

Зоран Костадиновски, кој бил вработен во УБК, во мај 2013 година отишол на боледување заради операција на тумор на мозокот. Во септември истата година ...
ПОЗДРАВЕН ЧАВКОВ КОЈ СНИМА И МВР ПРОДУКЦИЈА

ПОЗДРАВЕН ЧАВКОВ КОЈ СНИМА И МВР ПРОДУКЦИЈА

На протестот пред Собрание организаторите ги повикаа неутралните да се приклучат и потсетија дека тоа треба да го направат поради случајот на Тамара о ...
8 / 8 НАПИСИ