Таг: Трајко Вељаноски

1 3 4 5 6 7 13 50 / 121 НАПИСИ
МВР ИМА КУРШУМИ САМО ЗА 4 СААТИ, ГО ИНФОРМИРААТ ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ ПРЕД 27 АПРИЛ

МВР ИМА КУРШУМИ САМО ЗА 4 СААТИ, ГО ИНФОРМИРААТ ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ ПРЕД 27 АПРИЛ

Во Основниот суд Скопје 1 продолжуваат да се прикажуваат смс и вибер пораки од телефонот на тогашниот претседавач Трајко Вељаноски на судењето за орга ...
НЕМА ДА ИМА ВЛАДА, СО ЖИВ ЅИД ЌЕ СПРЕЧИМЕ АКО ТРЕБА, ВЕЛИ ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ ВО ВИБЕР ПОРАКА ПРЕД 27 АПРИЛ

НЕМА ДА ИМА ВЛАДА, СО ЖИВ ЅИД ЌЕ СПРЕЧИМЕ АКО ТРЕБА, ВЕЛИ ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ ВО ВИБЕР ПОРАКА ПРЕД 27 АПРИЛ

На денешното судење за организираниот напад во Собранието на 27 април лани продолжуваат да се прикажуваат вибер пораки од телефонот на тогашниот претс ...
ТВРДОКОРНИ, СПРЕМНИ И РАТОБОРНИ, АМА НИ ТРЕБА ДОБРА ОРГАНИЗАЦИЈА, КОМУНИЦИРААТ ВЕЉАНОСКИ И СТЕВАНАНЏИЈА НА ВИБЕР ПРЕД 27 АПРИЛ

ТВРДОКОРНИ, СПРЕМНИ И РАТОБОРНИ, АМА НИ ТРЕБА ДОБРА ОРГАНИЗАЦИЈА, КОМУНИЦИРААТ ВЕЉАНОСКИ И СТЕВАНАНЏИЈА НА ВИБЕР ПРЕД 27 АПРИЛ

Со читање на вибер и смс пораките од телефонот на тогашниот претседавач Трајко Вељаноски денеска продолжи судењето за организираниот напад во Собрание ...
ОБВИНЕТИТЕ ЃОШЕВСКИ, КОЉО И ЧЕНТО ЈА НАСОЧУВААТ ТОЛПАТА КОН ЗАЕВ И ПРАТЕНИЦИТЕ ВО ПРЕС-ЦЕНТАРОТ, СЕ ГЛЕДА НА СНИМКИТЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

ОБВИНЕТИТЕ ЃОШЕВСКИ, КОЉО И ЧЕНТО ЈА НАСОЧУВААТ ТОЛПАТА КОН ЗАЕВ И ПРАТЕНИЦИТЕ ВО ПРЕС-ЦЕНТАРОТ, СЕ ГЛЕДА НА СНИМКИТЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Од собранискиот хол Длаборез, пред кабинетот на тогашниот претседавачот Трајко Вељаноски, дел од обвинетите за организираниот напад во Собранието на 2 ...
КАБИНЕТОТ НА ВЕЉАНОСКИ ГО ЧУВААТ НАПАЃАЧИТЕ, ШЕФОТ НА НЕГОВОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ВАДИ ОД КАБИНЕТОТ ЛИЦЕ СО РАДИОВРСКА ВО РАКАТА, ПОКАЖАА СНИМКИТЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

КАБИНЕТОТ НА ВЕЉАНОСКИ ГО ЧУВААТ НАПАЃАЧИТЕ, ШЕФОТ НА НЕГОВОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ВАДИ ОД КАБИНЕТОТ ЛИЦЕ СО РАДИОВРСКА ВО РАКАТА, ПОКАЖАА СНИМКИТЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Снимките од безбедносните камери во Собранието на денешното судење во Основниот суд Скопје 1 открија дека кабинетот на претседавачот Трајко Вељаноски ...
СПЕЦИЈАЛЦИ НА МВР СЕДАТ ВО ХОЛОТ И НЕ ИНТЕРВЕНИРААТ ДОДЕКА ПРАТЕНИЦИТЕ БЕА ТЕПАНИ, СПОРЕД СНИМКИТЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

СПЕЦИЈАЛЦИ НА МВР СЕДАТ ВО ХОЛОТ И НЕ ИНТЕРВЕНИРААТ ДОДЕКА ПРАТЕНИЦИТЕ БЕА ТЕПАНИ, СПОРЕД СНИМКИТЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Во Основниот суд Скопје 1 денеска продолжи прегледувањето на снимките од собраниските безбедносни камери од организираниот напад во Собранието на 27 а ...
ОБВИНЕТИОТ КОЉО ИЗЛЕГУВА ОД КАБИНЕТОТ НА ВЕЉАНОСКИ И Ѝ КАЖУВА НА ТОЛПАТА КАДЕ ДА СЕ ДВИЖИ, СЕ ГЛЕДА НА СНИМКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

ОБВИНЕТИОТ КОЉО ИЗЛЕГУВА ОД КАБИНЕТОТ НА ВЕЉАНОСКИ И Ѝ КАЖУВА НА ТОЛПАТА КАДЕ ДА СЕ ДВИЖИ, СЕ ГЛЕДА НА СНИМКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Во Основниот суд Скопје 1 продолжи прегледувањето на снимките од собраниските безбедносни камери од организираниот напад во Собранието на 27 април лан ...
НОВИЧОК КАЗАЧОК

НОВИЧОК КАЗАЧОК

1 И викате, можеме ние дворот сами да си го исчистиме, а? Не треба никој од надвор да ни кажува што треба да правиме. Не ни требаат ни НАТО, ни ЕУ, са ...
ВЕЉАНОСКИ ГИ СКОКНА АРТАН И ЏЕВАД, ГО ПУШТИ ДА ПЕЕ АЛБАНСКА ХИМНА ПРАТЕНИКОТ ОД БЕСА, А СТЕВАНАНЏИЈА ВИКАШЕ „ТИШИНА, ТИШИНА!“ ЗА ДА СЕ ЧУЕ НАДВОР, СВЕДОЧЕШЕ ВЕСЕЛ МЕМЕДИ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

ВЕЉАНОСКИ ГИ СКОКНА АРТАН И ЏЕВАД, ГО ПУШТИ ДА ПЕЕ АЛБАНСКА ХИМНА ПРАТЕНИКОТ ОД БЕСА, А СТЕВАНАНЏИЈА ВИКАШЕ „ТИШИНА, ТИШИНА!“ ЗА ДА СЕ ЧУЕ НАДВОР, СВЕДОЧЕШЕ ВЕСЕЛ МЕМЕДИ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

  Пратеникот од Национална демократска преродба Весел Мемеди, кој денеска сведочеше на судењето за организираниот напад на Собранието на 27 ап ...
ЌЕ ГИ ПРЕГРНАМ ТИЕ ШТО МЕ БОЈКОТИРААТ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ НА КОНГРЕСОТ НА ВМРО-ДПМНЕ

ЌЕ ГИ ПРЕГРНАМ ТИЕ ШТО МЕ БОЈКОТИРААТ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ НА КОНГРЕСОТ НА ВМРО-ДПМНЕ

Од 544, на вонредниот конгрес за избор на нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ во Валандово присуствуваат 411 делегати, со што е исполнет условот за регуларе ...
1 3 4 5 6 7 13 50 / 121 НАПИСИ