Таг: Трансмет

1 2 3 20 / 27 НАПИСИ
СКОПСКАТА ОБИКОЛНИЦА НЕ Е ПОПРАВЕНА И ЦЕЛА ГОДИНА ПО ПОПЛАВАТА ШТО ОДНЕСЕ 22 ЖИВОТИ

СКОПСКАТА ОБИКОЛНИЦА НЕ Е ПОПРАВЕНА И ЦЕЛА ГОДИНА ПО ПОПЛАВАТА ШТО ОДНЕСЕ 22 ЖИВОТИ

Поправките на оштетената скопска обиколница дочекаа годишнина од поплавата во која лани на 6 август загинаа 22 лица, од кои дел токму на оваа сообраќа ...
КОЛЕКЦИОНЕРСКИ МЕРЦЕДЕС

КОЛЕКЦИОНЕРСКИ МЕРЦЕДЕС

1 Еј, ве гледам многу сте се опуштиле. И некако прерано се радувате... За неполни пет месеци ќе има локални избори. А Никола Груевски изјавува дека ...
ДИРЕКТОРОТ НА ЕЛЕМ ВЕЛИ ДЕКА Е ПАМЕТНО ШТО „ТРАНСМЕТ“ ДОБИЛ ТЕНДЕР ИАКО СУДОТ МУ ЈА БЛОКИРА СМЕТКАТА НА БАРАЊЕ НА СЈО

ДИРЕКТОРОТ НА ЕЛЕМ ВЕЛИ ДЕКА Е ПАМЕТНО ШТО „ТРАНСМЕТ“ ДОБИЛ ТЕНДЕР ИАКО СУДОТ МУ ЈА БЛОКИРА СМЕТКАТА НА БАРАЊЕ НА СЈО

Директорот на „Електрани на Македонија“ Христијан Мицкоски им честитал на своите колеги од РЕК Битола кои на тендерот за услуги од градежна механизаци ...
СЕАД КОЧАН ПАК НА РАСПИТ ВО СЈО

СЕАД КОЧАН ПАК НА РАСПИТ ВО СЈО

Бизнисменот Сеад Кочан, кој е првоосомничен во случајот „Труст“, денеска во придружба на адвокатот Никола Додевски повторно дојде на распит во Специја ...
СЕАД КОЧАН ОСТАНУВА НА СЛОБОДА, НЕ Е ИСКЛУЧЕНО СЈО ДА БАРА ГАРАНЦИЈА ПОВИСОКА ОД МИЛИОН ЕВРА ОТИ ДОБИЛ НОВ ТЕНДЕР ОД ЕЛЕМ

СЕАД КОЧАН ОСТАНУВА НА СЛОБОДА, НЕ Е ИСКЛУЧЕНО СЈО ДА БАРА ГАРАНЦИЈА ПОВИСОКА ОД МИЛИОН ЕВРА ОТИ ДОБИЛ НОВ ТЕНДЕР ОД ЕЛЕМ

Одбиена е жалбата што Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ја поднесе до Кривичниот суд за одлуката за одбивање на мерката притвор и дадената гаранц ...
СЈО СТРАВУВА ДЕКА СЕАД КОЧАН ПАК ЌЕ ИЗБЕГА, СЕ ЖАЛИ ВО КРИВИЧНИОТ СУД

СЈО СТРАВУВА ДЕКА СЕАД КОЧАН ПАК ЌЕ ИЗБЕГА, СЕ ЖАЛИ ВО КРИВИЧНИОТ СУД

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) поднесе жалба до Кривичниот суд за одлуката за одбивање на мерката притвор и дадената гаранција за газдата на „ ...
„ТРАНСМЕТ“ НА КОЧАН ПАК ДОБИЛ ТЕНДЕР КАЈ ЕЛЕМ

„ТРАНСМЕТ“ НА КОЧАН ПАК ДОБИЛ ТЕНДЕР КАЈ ЕЛЕМ

Бирото за јавни набавки во четвртокот на 18 мај објави дека компанијата на Сеад Кочан „Трансмет“, чии што сметки се блокирани на барање на СЈО, повтор ...
НЕМА КАЗНА ЗА „ТРАНСМEТ“ НА КОЧАН ОТИ ТРИ МЕСЕЦИ ДОЦНИ СО ОБНОВАТА НА ОБИКОЛНИЦАТА

НЕМА КАЗНА ЗА „ТРАНСМEТ“ НА КОЧАН ОТИ ТРИ МЕСЕЦИ ДОЦНИ СО ОБНОВАТА НА ОБИКОЛНИЦАТА

Три месеци доцни обновата на поплавената обиколница кај Скопје на која градежната компанија „Трансмет“ работи од октомври, минатата година. Градежните ...
ТЕЛЕВИЗИЈАТА ЧИЈ ГАЗДА Е ИЗБЕГАН НЕ Е ПОД ИСТРАГА, ВО ДРУГИ МЕДИУМИ СЈО БАРАЛО ДОКУМЕНТИ ЗА ДРУГИ ИСТРАГИ

ТЕЛЕВИЗИЈАТА ЧИЈ ГАЗДА Е ИЗБЕГАН НЕ Е ПОД ИСТРАГА, ВО ДРУГИ МЕДИУМИ СЈО БАРАЛО ДОКУМЕНТИ ЗА ДРУГИ ИСТРАГИ

Специјалното јавно обвинителство  не води истрага  против ниеден медиум , кажа специјалната обвинителка Ленче Ристоска на вчерашната прес-конференција ...
ВРАБОТЕНИТЕ НА ИЗБЕГАНИОТ КОЧАН ГО ЗАРОБИЈА ХАН ВО МИСИЈАТА НА ЕУ

ВРАБОТЕНИТЕ НА ИЗБЕГАНИОТ КОЧАН ГО ЗАРОБИЈА ХАН ВО МИСИЈАТА НА ЕУ

Вработените од компаниите на Сеад Кочан, кој е во бегство откако Судот му одреди притвор, се обидоа да го блокираат еврокомесарот Јоханес Хан да излез ...
1 2 3 20 / 27 НАПИСИ