Таг: трговија со луѓе

ПУШТЕН ОД ДОМАШЕН ПРИТВОР ИНФЛУЕНСЕРОТ ЕНДРЈУ ТЕЈТ ОБВИНЕТ ЗА ТРГОВИЈА СО ЛУЃЕ

ПУШТЕН ОД ДОМАШЕН ПРИТВОР ИНФЛУЕНСЕРОТ ЕНДРЈУ ТЕЈТ ОБВИНЕТ ЗА ТРГОВИЈА СО ЛУЃЕ

Контроверзниот инфлуенсер Ендрју Тејт е пуштен од домашен притвор во Романија во пресрет на судењето за силување и трговија со луѓе. Ендрју и неговиот ...
НИЗ КУЌАТА НА УАПСЕНИОТ ИНФЛУЕНСЕР ЕНДРЈУ ТЕЈТ ПОМИНАА НАД 100 ЖЕНИ, ОТКРИ НЕГОВИОТ ТЕЛОХРАНИТЕЛ

НИЗ КУЌАТА НА УАПСЕНИОТ ИНФЛУЕНСЕР ЕНДРЈУ ТЕЈТ ПОМИНАА НАД 100 ЖЕНИ, ОТКРИ НЕГОВИОТ ТЕЛОХРАНИТЕЛ

Низ комплексот на уапсениот инфлуенсер Ендрју Тејт близу Букурешт поминале повеќе од 100 жени за две години, од кои најголем дел имале под 25 години, ...
УГОСТИТЕЛ ОД ГОСТИВАРСКО ПРИСИЛУВАЛ 22-ГОДИШНА ДЕВОЈКА НА ПРОСТИТУЦИЈА И Ѝ ЈА ИСПРАЗНИЛ КАРТИЧКАТА НА КОЈА ИМАЛА 18 ИЛЈАДИ ЕВРА

УГОСТИТЕЛ ОД ГОСТИВАРСКО ПРИСИЛУВАЛ 22-ГОДИШНА ДЕВОЈКА НА ПРОСТИТУЦИЈА И Ѝ ЈА ИСПРАЗНИЛ КАРТИЧКАТА НА КОЈА ИМАЛА 18 ИЛЈАДИ ЕВРА

Сопственик на угостителски објект во гостиварско е обвинет дека сексуално и трудово експлоатирал Македонка и Русинка, употребувајќи сила и закана за у ...
ДЕВОЈКА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ПРОДАВАНА ЗА СЕКС ОД МАЈКА Ѝ И СЕСТРА Ѝ, ШЕСТМИНА ОСОМНИЧЕНИ ЗА ТРГОВИЈА СО ЛУЃЕ

ДЕВОЈКА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ПРОДАВАНА ЗА СЕКС ОД МАЈКА Ѝ И СЕСТРА Ѝ, ШЕСТМИНА ОСОМНИЧЕНИ ЗА ТРГОВИЈА СО ЛУЃЕ

Шестмина се под истрага за трговија со луѓе на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, во случајот во кој девојка ...
ИМАВ СРЕЌА ОТИ НЕ ПАТУВАВ СО ЛАДИЛНИК – МИГРАНТИ КОИ САКААТ ДА СТИГНАТ ДО БРИТАНИЈА НАЈЧЕСТО ТРГНУВААТ ОД ФРАНЦИЈА

ИМАВ СРЕЌА ОТИ НЕ ПАТУВАВ СО ЛАДИЛНИК – МИГРАНТИ КОИ САКААТ ДА СТИГНАТ ДО БРИТАНИЈА НАЈЧЕСТО ТРГНУВААТ ОД ФРАНЦИЈА

Приказните и фотографиите на оние за кои се верува дека биле пронајдени мртви во камион во Англија минатата недела најчесто водат кон Франција. Ова ...
ШВЕРЦЕРИТЕ СО ЛУЃЕ ЈА ПОТКУПУВААТ ПОЛИЦИЈАТА, А МАКЕДОНИЈА НЕ ГИ ГОНИ И КАЗНУВА, ВЕЛИ ИЗВЕШТАЈОТ НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

ШВЕРЦЕРИТЕ СО ЛУЃЕ ЈА ПОТКУПУВААТ ПОЛИЦИЈАТА, А МАКЕДОНИЈА НЕ ГИ ГОНИ И КАЗНУВА, ВЕЛИ ИЗВЕШТАЈОТ НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

Македонија не ги исполнува во целост минималните стандарди за елиминација на трговијата со луѓе иако прави значителни напори за тоа, се вели во глоблн ...
6 / 6 НАПИСИ