Таг: трговски центар

1 2 3 10 / 26 НАПИСИ
ТРОЈЦА УБИЕНИ ВО ВЧЕРАШНОТО ПУКАЊЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО КОПЕНХАГЕН

ТРОЈЦА УБИЕНИ ВО ВЧЕРАШНОТО ПУКАЊЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО КОПЕНХАГЕН

Три лица се убиени во вчерашното пукање во најголемиот трговски центар во Копенхаген, а уште три се во критична состојба. Дваесет и двегодишен маж е у ...
НЕКОЛКУМИНА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕТО ВО НАЈГОЛЕМИОТ ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО КОПЕНХАГЕН

НЕКОЛКУМИНА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕТО ВО НАЈГОЛЕМИОТ ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО КОПЕНХАГЕН

Неколку луѓе се убиени во денешното пукање во трговски центар во Копенхаген. Шефот на полицијата Серен Томасен изјави дека 22-годишен Данец е уапсен в ...
РУСИЈА ГО ПОТВРДИ НАПАДОТ НА КРЕМЕНЧУК, НО ВЕЛИ ДЕКА УНИШТИЛА ЗАПАДНО ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА

РУСИЈА ГО ПОТВРДИ НАПАДОТ НА КРЕМЕНЧУК, НО ВЕЛИ ДЕКА УНИШТИЛА ЗАПАДНО ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА

Руското министерство за одбрана тврди дека пожарот во трговскиот центар во Кременчук бил предизвикан од детонацијата на складирана муниција за западно ...
СТОТИЦИ СПАСУВАЧИ БАРААТ ПРЕЖИВЕАНИ ВО УРНАТИНИТЕ НА ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР ВО КРЕМЕНЧУК, ДОСЕГА 18 МРТВИ ВО РУСКИОТ РАКЕТЕН НАПАД

СТОТИЦИ СПАСУВАЧИ БАРААТ ПРЕЖИВЕАНИ ВО УРНАТИНИТЕ НА ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР ВО КРЕМЕНЧУК, ДОСЕГА 18 МРТВИ ВО РУСКИОТ РАКЕТЕН НАПАД

Стотици војници, пожарникари и други спасувачи цела ноќ пребаруваа по урнатините на трговскиот центар во централниот украински град Кременчук, кој вче ...
НАЈМАЛКУ 11 ЗАГИНАТИ ВО РУСКИОТ РАКЕТЕН НАПАД НА ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО ПОЛТАВА

НАЈМАЛКУ 11 ЗАГИНАТИ ВО РУСКИОТ РАКЕТЕН НАПАД НА ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО ПОЛТАВА

Најмалку 11 луѓе загинаа, а 50 се повредени во денешниот руски ракетен напад на трговски центар во градот Кременчук во регионот Полтава, објави гуверн ...
ЦЕЛА ГОДИНА ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕ ОТКРИ ЗОШТО ИЗГОРЕ „ГЛОБАЛ“ ВО СТРУМИЦА И ДАЛИ ЌЕ ИМА ОДГОВОРНИ

ЦЕЛА ГОДИНА ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕ ОТКРИ ЗОШТО ИЗГОРЕ „ГЛОБАЛ“ ВО СТРУМИЦА И ДАЛИ ЌЕ ИМА ОДГОВОРНИ

Една година по големиот пожар во струмичкиот трговски центар „Глобал“, Јавното обвинителство уште нема конкретна потврда како и зошто изгоре и дали ќе ...
ПУКАЊЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО ЉУБЉАНА, ПОВРЕДЕНИ ТРИ ЛИЦА

ПУКАЊЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО ЉУБЉАНА, ПОВРЕДЕНИ ТРИ ЛИЦА

Три лица се повредени при пукање во трговскиот центар БТЦ Сити во Љубљана. Како што информираат од полицијата повредените лица се надвор од животна оп ...
СЕ ПРОДАВА ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР „РАМСТОР“ И ЛАНЕЦОТ МАРКЕТИ, ГИ КУПУВА „СИТИ ПЛАЗА“ НА АЈДОВАН АДЕМОВСКИ

СЕ ПРОДАВА ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР „РАМСТОР“ И ЛАНЕЦОТ МАРКЕТИ, ГИ КУПУВА „СИТИ ПЛАЗА“ НА АЈДОВАН АДЕМОВСКИ

Трговскиот центар „Рамстор“ и истоимениот ланец маркети се ставени на продажба, а ќе ги купи фирмата „Сити Плаза“ сопственост на Ајдован Адемовски. До ...
НА МЕСТОТО НА КУЌИТЕ НА УЛИЦА ЖЕЛЕЗНИЧКА ЌЕ ИМА ДЕЛОВЕН ОБЈЕКТ СО ДОМУВАЊЕ, СОПСТВЕНИЦИТЕ БАРААТ ПОГОЛЕМА КАТНОСТ

НА МЕСТОТО НА КУЌИТЕ НА УЛИЦА ЖЕЛЕЗНИЧКА ЌЕ ИМА ДЕЛОВЕН ОБЈЕКТ СО ДОМУВАЊЕ, СОПСТВЕНИЦИТЕ БАРААТ ПОГОЛЕМА КАТНОСТ

На местото на куќите на улицата Јордан Мијалков (Железничка) зад ТЦ „Рамстор“ ќе се гради трговски центар. Ова се предвидува со новиот Детален урбанис ...
КОМПЛЕКС СО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР, ЗГРАДИ И ДЕЛОВНИ ПРОСТОРИИ ЗА 7 ГОДИНИ ЌЕ СЕ ИЗГРАДИ НА МЕСТОТО НА СКОПСКИ САЕМ

КОМПЛЕКС СО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР, ЗГРАДИ И ДЕЛОВНИ ПРОСТОРИИ ЗА 7 ГОДИНИ ЌЕ СЕ ИЗГРАДИ НА МЕСТОТО НА СКОПСКИ САЕМ

На местото на Скопски саем, за седум години ќе се изгради новиот комплекс „Ист гејт“, кој ќе содржи трговски центар, станбени и деловни згради. Ком ...
1 2 3 10 / 26 НАПИСИ